СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 28.08.2021

Ісламська Республіка Афганістан 

Організація Об’єднаних Націй планує відновити постачання гуманітарної допомоги до Афганістану найближчими днями. За прогнозами експертів ООН, через нестабільну ситуацію в Афганістані до кінця поточного року кількість нових біженців з країни досягне 500 тис.

Іран пропонує провести зустріч глав МЗС країн-сусідів Афганістану в Тегерані. Глава МЗС Німеччини Х. Маас заявив, що найближчими днями відвідає Таджикистан, Узбекистан і Пакистан, а також Туреччину і Катар, з метою обговорення ситуації щодо біженців з Афганістану.

Представники «Талібану» просять США залишити свою дипломатичну місію в Афганістані після виведення американського військового контингенту.

З 14 серпня США евакуювали з Афганістану 105 тис. людей. Лише за останню добу з аеропорту Кабула вивезено майже 12 500 осіб, з яких 8 500 евакуйовано на 35 літаках ВПС США, а 4 тис. – на літаках союзників. Пентагон не виключає нових атак на аеропорт Кабула, звідки ведеться евакуація людей, і готується їм протидіяти.

Республіка Ірак

За сприяння Національної розвідувальної організації Туреччини (MIT) ВПС Туреччини завдали удару по об’єктах терористів РКК у районі Гара на півночі Іраку та знищили трьох бойовиків.

Контртерористична служба Іракського Курдистану затримала в Ербілі одного з ватажків терористичної організації «Ісламська держава» – генерального адміністратора так званого «південного штату» ІД.

Джерело

Усі відео