У Грузії за участі українських морпіхів стартували навчання Agile Spirit (фото)

26 липня 2021 р. на території 2-ї піхотної бригади Збройних Сил Грузії, неподалік міста Сінакі, відбулись урочистості з нагоди відкриття міжнародних навчань Agile Spirit – 2021.

Захід проходив за участю Міністра оборони Грузії Джуаншера Бурчуладзе та апарату аташе країн учасників навчань. Міжнародні багатонаціональні навчання Agile Spirit цьогоріч відзначають свій ювілей, Грузія вже вдесяте приймає Agile Spirit.

Головна мета Agile Spirit – 2021 полягає у вдосконалені взаємодії між силами країн-членів НАТО та країн-партнерів, зміцнені оперативних можливостей під час планування та проведення операцій в багатонаціональному середовищі, покращення співпраці у сфері міжнародної безпеки. Agile Spirit – 2021 сприяє регіональній стабільності, а також посилює спроможності країн-членів Альянсу та країн-партнерів ефективніше реагувати на регіональні кризи та виклики.

У навчаннях беруть участь більше 2500 військових з 15 країн-членів НАТО та країн-партнерів, серед яких: Грузія, США, Великобританія, Україна, Польща, Румунія, Туреччина, Латвія, Естонія, Німеччина, Азербайджан, Іспанія, Канада, Італія та Литва. Відзначається, що Agile Spirit – 2021 є наймасштабнішими за всю історію проведення багатонаціонального навчання з моменту його започаткування.

Agile Spirit – 2021 пройдуть у п’яти локаціях – 2-а піхотна бригада в Сенакі, полігон Сорта / Екі, стрілецький полігон Орфоло, стрілецький полігон Вазіані та військовий аеродром Вазіані.

Варто зазначити, що від України у навчаннях беруть участь військовослужбовці зведеної роти окремого батальйону морської піхоти, а також офіцери управління окремої бригади морської піхоти та командування морської піхоти з різних напрямів.

Джерело

Автори