Санкції США проти Коломойського. І приємно, і очікувано…

Петро Порошенко

Сильне і обґрунтоване рішення Вашингтону, спричинене значною мірою бездіяльністю Зеленського. Те, що Коломойський буде визнаний масштабним корупціонером і потрапить під американські санкції, завжди було лише питанням часу. Наступний крок — обвинувачувальний акт американського правосуддя проти колишнього власника ПриватБанку.

Токсичний вплив Коломойського на внутрішній розвиток України з 2019 року став справжньою небезпекою для країни. Нині настав момент істини для Зеленського: чи продовження захисту свого бізнес-партнера, як це він робив протягом своєї каденції, чи Україна?

Попри те, що до влади Зеленський прийшов за тотальної підтримки олігарха Коломойського, його брудних кримінальних грошей і беззастережного сприяння медіа-імперії Коломойського, яка стала головних джерелом фейкових новин проти мене, Зеленський має знайти в собі сили, аби відхреститися від цього пана.

Зробити це публічно і без еківоків, всупереч своїм тіньовим зобов’язанням. Зеленському слід залишити у минулому бізнес-партнерство часів «Кварталу 95». Припинити дворічне гальмування розслідування злочинів Коломойського і потурання його безмежним бізнес-апетитам. Українські правоохоронні органи мають притягнути до відповідальності Коломойського. Йому негайно мають пред‘явити звинувачення і підозру та запроторити його за ґрати.

Попри критичну опозицію до влади, наша політична сила буде підтримувати рішення, які звільняють Україну від таких масштабних корупціонерів.


Igor Aizenberg

Для українських Друзів. Щодо американських санкцій проти Коломойського.

Головне, звичайно, не в тому, що Коломойському та членам його родини заборонено в’їзд у США. Навряд чи він взагалі збирався сюди їхати, бо міг цілком слушно боятися бути затриманим при спробі в’їзду. Головне не в цьому.
А головне у тому сигналі, який держсекретар Блінкен надіслав як Зеленському особисто, так і усій українській владі, та усім українським олігархам.

І цей сигнал дуже чітко визначений у двох фразах, які є ключовими у заяві державного серетаря:

«Я також хочу висловити занепокоєння поточними та постійними зусиллями Коломойського щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу для її майбутнього».

«Це визнання підтверджує прагнення США підтримувати політичні, економічні реформи та реформи сектору юстиції, які є ключовими для євроатлантичного шляху України. США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед. Держдепартамент і надалі використовуватиме свої повноваження для сприяння притягненню до відповідальності корумпованих суб’єктів у цьому регіоні та по всьому світу».

Це означає, що поки Коломойський зокрема та усі інші олігархи у цілому будуть мати вирішальний вплив на українську політику, поки через це будуть руйнуватись державні інституції, це буде найбільш суттєвою перепоною на євроатлантичному шляху України та перепоною розвитку взаємин України з західними країнами.

Водночас, чіткий сигнал надіслано усім, хто сприяє руху України по цьому шляху:

«США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед».

Усе буде добре. Розумію, що усім нам дуже хотілося б, щоб усе було добре ще вчора чи навіть позавчора. Але неодмінно буде.
Бережіть себе та рідних. Здоров’я усісм та гарних вихідних.


Ростислав Павленко

Роль Коломойського у системі «Зевлади» ключова.
Слідів не бракує:

5,5 млрд дол з ПриватБанку вкрадені та виведені з країни.

З них 41 міл дол щонайменше пішло на 95 квартал.

Недарма Коломойський публічно хвалився своїм внеском у перемогу Зеленського.

За цю перемогу щедро платять Коломойському українські платники податків. Назвемо лише те, що на поверхні:

Центренерго продало структурам Коломойського всю електроенергію нижче собівартості.

Перед тим структури Коломойського купували енергію нижче собівартості у Енергоатому.

– З таким підходом не дивно, що вперше з 2015 року почали закуповувати енергію в Білорусі/Росії.
До речі, ще восени 2019 року левову частку російської енергії закупили структури Коломойського.

Майже половина «Ковід-фонду» пішла на «велике крадівництво» на дорогах, на відкатах, з яких наїдалися фірми наближених до Коломойського людей.

… список можна продовжувати далі.

За злою для Зеленського іронією, його піар-команда якраз почала просувати твердження про те, який він великий «борець з олігархами».
Час довести це справою, не заважаючи притягненню Коломойського до відповідальності.
Або готуватися розділити цю відповідальність із ним.


Тарас Чорновіл

Санкції США проти Коломойського. І приємно, й очікувано… Але є деякі цікаві деталі.

Санкції цього разу введені за розділом 7031(с). Це рідкісний їх вид – усього 150 випадків у всьому світі. Той же Медведчук та інші проходять за менш гучними статтями американських санкцій. Це особлива стаття, оскільки вона належить до компетенції Держдепу й тому може застосовуватися дуже оперативно і слугувати певним політичним цілям. І ще одне. Це розділ чиновницький, не бізнесовий. Він передбачає обмеження й покарання, а особливо ж – чорну мітку для посадових осіб. Проти олігарха, бізнесмена, розкрадача чи простого кримінальника 7031(с) застосувати не можна.

Держдеп скористався тим фактом, що Коломойський деякий час перебував на посаді голови Дніпропетровської ОДА, де також коїв не дуже чесні справи. Призначали його ще Турчинов з Яценюком, а звільняв з посади Петро Порошенко. Не сумніваюся, що про обставини, які дали можливість застосувати проти олігарха цю статтю (тобто про корупційні дії на посаді), консультувалися і з Порошенком. Але це формальна складова, навряд чи сьогодні Блінкена аж так цікавить той недовгий чиновницький етап у житті Ігоря Валерійовича. Хоча Таруті за аналогією також варто напружитися. Однак, це справи минулі та ще й у екстремальних обставинах.

Держдеп та правоохоронні органи США значно більше зацікавлені бізнесовими аферами олігарха, які вихлюпнули колосальний обсяг брудних грошей, певна частина яких попала і в Америку. А ще гроші та впливи Коломойського сьогодні активно працюють в Україні, а Коломойський уже встиг зробити різкий дрейф у бік путінської РФії. І це американців не може не хвилювати. Тому формальна складова щодо роботи в ОДА – це данина вимозі положення про санкції, а от розбір польотів буде стосуватися, найімовірніше, дещо пізнішого періоду. Того часу, коли олігарх формально вже не перебував на держслужбі, а тільки скромно “працював” папіком прєзєдєнта та його слуг. І тут саме корупційна складова американців дуже навіть цікавить. А яка може бути корупція у бізнесмена без чиновників та представників влади. Для корупції вони просто необхідні. І саме про це й сказав держсекретар Блінкен:

“Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому”.

І тут уже пора напружитися деяким дуже високопосадженим задницям. І найперше головній задниці країни.

Це оголошення саме корупційної санкції воно ж не для Коломойського сигнал. Він і так не може в’їхати в США та в жодну країну крім України, РФії та Ізраїлю. Бо, попри формальну заборону згідно санкції на в’їзд йому в США, там Коломойського дуже чекають. Тільки в наручниках. А від Зеленського дуже чекають швидких юридичних дій із арештом та засудженням олігарха та політичних вчинків із деолігархізацією. Саме Зеленському й був основний сигнал. А що у відповідь? У відповідь від Вави – ні гу-гу, тільки Мендель із черговим симулякром у Атлантік кансіл виштовхали. Не допоможе…

До речі, не маю точного підтвердження, але ніби в Україну відбули американські слідчі, щоб допитати тут Коломойського. А Венедіктова поки, замість сприяти розслідуванню, зайняла кругову оборону на захист олігарха. До речі, саме вона є головним кандидатом на наступну санкцію за цією сторінкою та всіма її пунктами.


Валерій Прозапас

Взагалі, Коломойський як зрадник і ворог держави заслуговує бути засудженим до ув’язнення і стати прикладом для інших олігархів, але санкції США для початку теж непогано.

Інша справа, що в Україні він палить в кабінеті президента, його охоронець супроводжує президента, його адвокат очолював канцелярію президента, в парламенті його фракції, в судах його судді, на держпідприємствах його менеджмент і в ефірі його пропаганда.

Він по повній використав свою зелену маріонетку і в союзі з Аваковим, Тимошенко та іншими прекрасними людьми, тому в Україні йому нічого не загрожує.

США захистили себе від цього гопника, а українців захистити нема кому, тому він та його шобла торгує ними та їхньою кров’ю, як тільки самі хочуть.

Коломойський і є суть ця влада, тому без її зміни нам не допоможуть навіть американці.

* * *

А цікаво спостерігати, як білі пальта радіють санкціям Коломойськом,- хоча два роки від них кривого слова в той бік не було чути.

Відтоптуватись на Порошенку було перспективніше цим “новим ліцам” з гнучкими хребтами, а тепер навіть Гончарук Бєню так пінає, ніби не сидів перед ним як засватаний в кабінеті Зеленського.

І владу лають, хоча підмахували їй подобострастно до тошноти. Що за зрадливива публіка – а як же “баригі”, “збитий льотчік” та “повєсім-посадім”?

А от Володимиру Олександровичу не позаздриш.
Незабаром він дізнається, що таке відповідальність за владу, але я сильно сумніваюсь, що знайдеться 25%, які скажуть йому “дякую”.


Олена Монова

Відсьогодні один кучерявий бабусь уже не зможе кофє пайті піть в США. І дружина його не зможе. І діти не зможуть. Бо саме сьогодні «Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік». Це пряма цитата заяви, викладеної на сторінці Посольства США в Україні.

Як зазначають представники США, хоча ця міра стосується діянь під час перебування Коломойського на посаді, «нинішні безнастанні спроби Коломойського похитнути демократичні процеси та інститути України становлять серйозну загрозу її майбутньому», тому «застосування цієї міри підтверджує прагнення США підтримувати ключові для євроатлантичного шляху України реформи у політичній та економічній сферах, а також у галузі правосуддя. США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед».

Ну тобто, якщо перекласти з дипломатичного на загальнодоступний, Штати цікавить не тільки те, що Бєня накосорєзіл власне проти США і в їх правовому полі, а й те, що він крутить всередині України. Те, що діяльність Коломойського досліджується у США в рамках кримінального судочинства, вже давно не новина. Та юстиція Штатів поки що не розкриває усі деталі, що цікавлять її в діяльності українського олігарха, але безсумнівним є те, що в цьому списку точно є справа ПриватБанку.

Впродовж останнього часу ми могли спостерігати за процесами конфіскації власності Коломойського в Штатах, зокрема нерухомості. Самого Бєню і його партнерів звинувачують у відмиванні коштів через придбання активів у США.

Звісно, що баба Бєня мовчки не сидить, він разом з Боголюбовим подали судовий позов до США, бо вважають конфіскацію активів незаконною.

Ніхто не може знати, як далі все складеться, але наразі вже можна стверджувати, що Коломойський став персоною нон грата в Штатах, а відтак для нього закривається більшість дверей в цивілізованому світі. Принаймні, з парадного входу. Ну і всередині України сьогоднішня подія змінить дуже багато розкладів.

Буде цікаво.

Усі відео