Вечірній брифінг пресцентру Об’єднаних сил 17.03.2020 (звіт ОБСЄ, мапа)

Упродовж поточної доби, 17 березня 2020 р., збройні формування Російської Федерації 10 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, з протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Шість обстрілів було здійснено у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”, а саме:
двічі поблизу Павлополя – з 82-мм мінометів – 5 мін, з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
неподалік населеного пункту Березове – зі станкового протитанкового гранатомету, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
поблизу Старогнатівки – з мінометів калібру 120 мм – 18 мін;
неподалік Широкиного – з 82-мм мінометів – 5 мін;
поруч із Славним – з автоматичного станкового гранатомету та великокаліберних кулеметів.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, було зафіксовано 4 обстріли, а саме:
двічі в районі населеного пункту Новолуганське – з 82-мм мінометів – 5 мін, а також з протитанкового ракетного комплексу;
поруч з Оріховим – з мінометів калібру 82 мм – 5 мін;
неподалік Новотошківського – з 82-мм мінометів – 15 мін.

Підрозділи операції Об’єднаних сил, які обороняються, використовували наявні вогневі засоби та дали збройним формуванням Російської Федерації адекватну відповідь.

Сьогодні, 17 березня, внаслідок ворожих обстрілів два військовослужбовця Об’єднаних сил отримали поранення. Військовослужбовців було евакуйовано до військово-медичного закладу, де їм оперативно надали належну медичну допомогу.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ 17 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ

На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Перевезення населення між відновленим мостом та КПВВ “Станиця Луганська” здійснюється автобусом та двома електромобілями. Перевезено понад 350 пасажирів. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.

На ділянці розведення №2 та №3 обстановка стабільна. Тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

16 березня збройні формування Російської Федерації 7 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, а також з протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Лебединське, Красногорівка, Піски, Славне, Новотошківське та Хутір Вільний.

Вчора представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об’єднаних сил, серед цивільного населення розкрито 9 крадіжок, 2 факти незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами, а також 6 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 63 адміністративних правопорушення.

Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на контрольовану Об’єднаними силами територію в’їхали 1000 осіб та 149 транспортних засобів. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 8247 осіб та 831 транспортний засіб. У пропуску через лінію розмежування, з різних причин, було відмовлено 1190 особам.

Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі “Жовтий”, який введено 28 жовтня 2019 року.

Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Слава Україні!

Джерело

 

Збройні формування РФ вкотре порушили режим припинення вогню

Сьогодні, 17 березня, збройні формування Російської Федерації вкотре порушили режим припинення вогню та обстріляли позиції підрозділів Об’єднаних сил, застосувавши озброєння, заборонене Мінськими домовленостями.

Так, по позиціях українських захисників поблизу Новотошківського, російські окупанти з мінометів калібру 82 мм випустили 15 мін. Внаслідок ворожих обстрілів двоє військовослужбовців Об’єднаних сил отримали осколкові поранення.

Евакуаційною технікою військових доставлено до військово-медичного закладу, де їм оперативно було надано належну медичну допомогу. Стан здоров’я поранених задовільний.

Такі злочинні дії російських окупантів ще раз підтверджують те, що ворог цілеспрямовано порушує режим припинення вогню та не бажає дотримуватись існуючих мирних домовленостей.

Підрозділи операції Об’єднаних сил, які обороняються, використовували наявні вогневі засоби та дали збройним формуванням Російської Федерації адекватну відповідь.

Джерело

 

Щоденний звіт №63/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 15 березня 2020 року

На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30 15 березня 2020 року (за східноєвропейським часом)

Ця публікація надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією є текст англійською мовою

Короткий виклад

  • У період із вечора 13 до вечора 14 березня СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та збільшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
  • У період із вечора 14 до вечора 15 березня Місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях, якщо порівнювати з попередньою добою.
  • Спостерігачі бачили пошкодження внаслідок кулеметного вогню на блокпості в Горлівці.
  • СММ продовжувала спостерігати за ситуацією на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського, а також зафіксувала порушення режиму припинення вогню (зокрема вибухи), за оцінкою, у межах ділянки розведення в районі Петрівського.
  • Місія продовжила спостерігати за ситуацією з цивільним населенням у пунктах пропуску. СММ продовжила моніторинг заходів, що здійснюються на контрольних пунктах в’їзду-виїзду з огляду на спалах COVID-19.
  • Свободу пересування патрулів Місії продовжували обмежувати в непідконтрольних урядові районах, зокрема в Донецьку, на блокпостах на півдні Донецької області, а також у районах неподалік пунктів пропуску на кордоні в Луганській області.
  • Спостерігачі здійснювали моніторинг трьох масових зібрань, що відбулися в Києві у зв’язку з нещодавнім розвитком подій навколо окремих районів Донецької та Луганської областей.