Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV 26.03.2019 (фото, відео)

Коли запитують, хто є мій союзник, з ким я готовий об'єднуватися і координувати свої дії, я відповідаю: мій союзник є український народ. Хто є мій опонент? Я цього не соромлюся і кажу відкрито – цей опонент є Путін.І наголошую, що ми не допустили до виборів спостерігачів з РФ. І це рішення підтримане українським народом. Бо не може країна-окупант спрямовувати своїх спостерігачів, щоб оцінювати, як проходять вибори в Україні. Це нонсенс. Лише коли буде припинена окупація, виведені окупаційні війська з Донбасу і Криму, будуть звільнені українські політв’язні, ми повернемося до політичного діалогу з РФ.Про це говорив у ефірі Свобода слова на ICTV

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 26. März 2019

 

«Коли запитують, хто є мій союзник, з ким я готовий об’єднуватися і координувати свої дії, я відповідаю: мій союзник є український народ. Хто є мій опонент? Я цього не соромлюся і кажу відкрито – цей опонент є Путін. І наголошую, що ми не допустили до виборів спостерігачів з РФ. І це рішення підтримане українським народом. Бо не може країна-окупант спрямовувати своїх спостерігачів, щоб оцінювати, як проходять вибори в Україні. Це нонсенс. Лише коли буде припинена окупація, виведені окупаційні війська з Донбасу і Криму, будуть звільнені українські політв’язні, ми повернемося до політичного діалогу з РФ», – написав на своїй сторінці в Facebook Петро Порошенко.

Джерело

 

Не Коломойському і не Путіну вирішувати, хто буде українським Президентом – Глава держави подав позов проти українського телеканалу

Президент Петро Порошенко наголошує, що його позов до суду проти одного із українських телеканалів – це інструмент захисту нашої держави від намагань розхитати ситуацію в країні за допомогою засобів масової інформації.

«Я наголошую, що я ніколи не судився з журналістами. І зараз не збираюся це робити. Я прийняв рішення і подав позов проти каналу. Це є елемент захисту української держави від зазіхань найбільшого олігарха-втікача, який сидить за кордоном і думає, що ниточками він буде управляти українськими маріонетками. Ми точно маємо це зупинити», – сказав Глава держави в ефірі телеканалу ICTV, коментуючи результати одного із досліджень, за даними якого найбільша кількість негативних повідомлень, замовних повідомлень – «джинси», стосувалася саме його.

«Нічого у вас не вийде. Реваншу не буде. Українці неодноразово демонстрували відповідальний вибір, а я переконаний, що суд доведе і ні в кого більше не буде бажання використовувати засоби масової інформації для дестабілізації ситуації в нашій державі», – додав Петро Порошенко.

«І я наголошую, що мною підписаний відповідний договір, буде зареєстрований відповідний позов і це буде зроблено для захисту інтересів нашої держави», – також сказав Президент.

Глава держави зауважив, що зазначені сюжети дуже нагадують сюжети російського телебачення про «розіп’ятого хлопчика» на російському ТБ, які використовувалися агресором для пропаганди та гібридної інформаційної війни проти України.

«І цей «розіп’ятий хлопчик», яким нав’язувалися думки, намагалися задурити голову українцям. Українці тоді не повірили російському телебаченню, бо вони знали – це є елементи гібридної війни. Це є елементи, коли використовуючи ЗМІ. Не важливо як вони називаються – чи Russia Today, чи «Перший російський канал», чи «Росія 24» – вони хотіли добитися тієї мети, яку Путін поставив перед собою: знищити Україну. Але українці були захищені від подібної інформаційної атаки, а від каналів всередині країни – виявляється захисту такого не було», – сказав Петро Порошенко.

«І от на сьогоднішній день те, що ми бачимо на одному з національних каналів – я твердо переконаний, що «червона лінія» перейдена», – заявив Президент.

Глава держави також нагадав події майже трирічної давнини, коли одна з найбільших банківських установ України – ПриватБанк, був «фактично доведений до банкрутства, фактично доведений до ліквідації» її тодішніми власниками. «Власники ПриватБанку, а це саме Ігор Коломойський, висмоктали, викачали з ПриватБанку мільярди доларів. Хочу нагадати, що на той час вкладниками ПриватБанку були десятки мільйонів українців – більше 20 млн. І лише професійні дії українського Національного банку, Міністерства фінансів, українського Уряду змогли захистити інтереси цих 20 мільйонів. Коломойський тоді втік з країни, а вкраденими грошима намагався і намагається дестабілізувати ситуацію в державі», – констатував Петро Порошенко.

Він також наголосив на тому, що «не Коломойському і не Путіну вирішувати, хто буде українським Президентом».

«Виключно конституційне повноваження для цього має український народ. І я буду робити все, що необхідно для того, щоб захистити конституційні права українського народу», – заявив Глава держави.

Джерело

 

Точка неповернення не пройдена – Президент про загрозу відновлення енергетичної залежності від Росії

«Наголошую, що точка неповернення не пройдена. Незважаючи на те, що ми заплатили дуже високу ціну за свою енергетичну незалежність, бо енергетична незалежність є складовою нашої державної незалежності і нашого суверенітету», – сказав Президент Петро Порошенко під час програми «Свободи слова» на телеканалі ICTV.

За його словами, Герої Небесної Сотні і захисники на фронті віддали своє життя для захисту незалежності України.

«Сьогодні цим, цією незалежністю намагаються торгувати. Для чого вони це роблять? А вони так завжди жили. Треба було поїхати до Москви, підписати незрозумілі речі або зрозумілі тепер уже для більшості українців. Після цього кожен листопад чути з Росії звинувачення, що Україна краде газ. Всі пам’ятають це? Кожного року це відбувалось», – нагадав Петро Порошенко.

«Потім кожен грудень Росія перекривала газ для постачання як реакція на свої ж звинувачення, а Україна мала вигляд по всьому світові як країна, яка не варта довіри. В 2015 році в жовтні місяці, коли Путін перекрив газ, я сказав, що ми більше газ не дамо використовувати як політичну зброю. Газ буде звичайним ринковим товаром, а Україна доб’ється енергетичної незалежності», – додав він.

Президент підкреслив, попередні прем’єри і міністри, які зараз їздять в Москву і дуже чітко координуються один з одним, Україні вішали на шию ярмо у вигляді зобов’язань купувати 52 млрд куб. газу в рік. «Хочу ще раз нагадати – в 2017 році Україна спожила 14 млрд замість 52 млрд, в 2018 році – Україна спожила 10,5 млрд. Я наголошую, якщо ми пройдемо точку неповернення 2019 року, то в 2021-2022 роках Україна стане енергетично незалежною. Ми припинимо імпортувати газ. Це буде результатом нашої позиції з енергетичної незалежності, енергетичної ефективності», – підкреслив він.

Президент наголосив, що на це спрямована монетизація субсидій, підвищення енергоефективності, інтеграція в Європейську енергетичну систему. «Ми точно цього доб’ємось. І вони налякані. Ще виборів нема, а вони вже побігли – Бойко з Медведчуком говорити з Медведєвим. Вони не говорять, щоб звільнити наших військових, вони не говорять вивести окупаційні війська, вони не говорять про припинення війни. В них нема з Росією інших тем розмови, крім закупівлі газу. І звідти, з Москви вони присилають меседжі, повідомлення, що вони готові вже будуть сформувати коаліцію між Бойко, Тимошенко і іншими», – сказав Президент.

Він наголосив, що саме тому так важливі ці вибори. «Тому ми більше не допустимо, щоб в Росії вирішувалась доля України. Наголошую – ми здатні самі забезпечити захист українських інтересів», – зазначив Глава держави.

Джерело

 

Штучно організувати протести ні в кого ще не виходило і не вийде – Президент гарантує захист волевиявлення громадян

Президент Петро Порошенко наголосив, що спостерігати за проведенням президентських виборів буде найбільша за всю історію України кількість міжнародних спостерігачів.

«Подивіться, яким дивним збігом обставин інтереси росіян щодо невизнання виборів і інтереси окремих кандидатів і олігархів, які намагаються докласти зусиль, щоб вибори не були визнані вільними (співпадають – Ред.). Їхня мета зараз, і для цього використовуються і радикальні сили, які марші організовують, і зіткнення з поліцією, і дестабілізація», – зазначив Глава держави в ефірі телеканалу ICTV, відповідаючи на запитання щодо заяв окремих кандидатів в Президенти про невизнання результатів виборів.

«Але український народ цього не підтримує. Ніхто не вийшов підтримати це», – особливо підкреслив Президент.

За його словами, ці кандидати в Президенти думають, що достатньо проплатити кілька автобусів, кілька замовних організаторів, учасників мітингів і це і буде Майдан. «Ні. Революція Гідності чітко продемонструвала, що коли українці борються за своє – за Угоду про асоціацію, за європейський вибір – на вулицях одразу з’являються мільйони. А штучно організувати – ні в кого ще не виходило. І можу заспокоїти – точно не вийде», – заявив Петро Порошенко.

Президент підкреслив: «Сценарій зриву виборів – це сценарій російський. Українська кров на виборах – це сценарій російський. Чесне волевиявлення громадян і захист волевиявлення – це сценарій український».

Глава держави запевнив, що зробить усе залежне від нього, щоб захистити вибір українців.

«Я доручив, щоб запросили найбільшу за всю історію України кількість міжнародних спостерігачів. І лише офіційно зареєстрованих міжнародних спостерігачів сьогодні в Україні понад 2 тисячі», – повідомив Петро Порошенко.

За його словами, також рекордна кількість громадських організацій спостерігає за якістю проведення виборів.

Президент також підкреслив, що правоохоронні органи ведуть ефективну роботу. «І кожен випадок, де ми бачимо навіть сумніви у ефективності і прозорості виборчого процесу, знаходить відповідну реакцію правоохоронних органів. І це надзвичайно добре», – додав він.

«Ми маємо забезпечити, і я як Президент гарантую, що я зроблю все, що від мене залежить для того, щоб вибори були вільними, відображали волевиявлення громадян. Щоб вибори були чесними. Щоб вибори викликали довіру, в першу чергу українського народу. Вибори були визнані світом», – наголосив Петро Порошенко.

Він зауважив, що єдині, кого не допустили до виборів – це спостерігачі з РФ. Глава держави підкреслив, що вважає це рішення правильним і це підтримав український народ: «Бо не може країна-окупант спрямовувати своїх спостерігачів для того, щоб оцінювати як проходять вибори в Україні. Це нонсенс. І коли хтось намагався тиснути на нас, я зайняв відкриту позицію і сказав, що ми не допустимо російських спостерігачів», – підкреслив Президент.

«Лише тоді, коли буде припинена окупація, коли будуть виведені окупаційні війська з окупованих територій Донбасу і Криму, коли припиниться війна, коли будуть звільнені українські політв’язні, включно з українським моряками, ми повернемося до політичного діалогу з РФ», – зазначив Глава держави.

Петро Порошенко додав: «Мені приємно, що тут нас підтримує абсолютна більшість українців і наші справжні партнери у світі».

Джерело

 

З Москви нам повідомляють про майбутнє формування коаліції між Бойко, Тимошенко і іншими – Президент про спроби російського втручання у вибори

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV наголосив, що Росія не припиняє спроб повернути Україну під свій вплив, намагаючись і під час виборів нав’язувати зручні для неї коаліції між політиками та політичними силами.

Президент підкреслив, попередні прем’єри і міністри, які зараз їздять в Москву і дуже чітко координуються один з одним, Україні вішали на шию ярмо у вигляді зобов’язань купувати 52 млрд куб. газу в рік. Він нагадав, що в 2017 році Україна спожила 14 млрд кубічних метрів газу замість 52 млрд, в 2018 році – 10,5 млрд. «Я наголошую, якщо ми пройдемо точку неповернення 2019 року, то в 2021-2022 роках Україна стане енергетично незалежною. Ми припинимо імпортувати газ. Це буде результатом нашої позиції з енергетичної незалежності, енергетичної ефективності», – підкреслив він.

Він також наголосив, що на це спрямована монетизація субсидій, підвищення енергоефективності, інтеграція в Європейську енергетичну систему. Все це кроки, які звільняють Україну від залежності від Москви.

«І вони налякані. Ще виборів нема, а вони вже побігли – Бойко з Медведчуком говорити з Медведєвим. Вони не говорять, щоб звільнити наших військових, вони не говорять вивести окупаційні війська, вони не говорять про припинення війни. В них нема з Росією інших тем розмови, крім закупівлі газу. І звідти, з Москви вони присилають меседжі, повідомлення, що вони готові вже будуть сформувати коаліцію між Бойко, Тимошенко і іншими», – сказав Президент.

Він наголосив, що саме тому так важливі ці вибори. «Тому ми більше не допустимо, щоб в Росії вирішувалась доля України. Наголошую – ми здатні самі забезпечити захист українських інтересів», – зазначив Глава держави.

Він також підкреслив, що повернення України назад до будь-яких союзів з Росією прирікає українську економіку на зупинку розвитку. «Ми не зможемо розвивати власну економіку, бо економіка не буде конкурентноздатною», – наголосив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що нашим спільним завданням є подолання бідності. Він підкреслив, що в цьому напрямку вже зроблені рішучі кроки. За його словами, 25 березня завершилась процедура індексації пенсій, завершився перший етап виплати компенсацій пенсіонерам, які отримують найнижчі пенсії, і виплата монетизованих субсидій.

Президент також наголосив, що такі самі заходи заплановані і на квітень. «Це ті можливості, які з’явилися в економіці, як результат тих реформ, які були проведені у перші п’ять років», – зазначив Президент, додавши, що «бідність аж ніяк не менший ворог для України, ніж Путін».

Джерело

 

 

 

 

Прямий ефір програми:

Автор