Робоча поїздка Президента до Тернопільської області (фото, відео)

Таке яскраве майбутнє, яке є у вас, точно буде у нашої України – Президент учасникам дитячо-юнацького фестивалю “Вставай, Сонце!”

Фестиваль «Вставай, Сонце»!

Щасливий побачити світлі обличчя учасників патріотично-мистецького фестивалю «Вставай, Сонце» та вручити їм заслужені нагороди. Радий бачити, що потік культури стає ще потужнішим, включаєнових і нових людей. Я дізнався, що на Тернопіллі відбуваються не тільки українські, а й міжнародні фестивалі. Наші таланти презентують багатство нашої культури світові. Упевнений, на таких фестивалях багато майбутніх яскравих зірок української сцени, нові Джамали і Онуки! Нехай це свято зробить нашу весну ще яскравішою! Слава Україні!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

 

Президент Петро Порошенко у Тернополі відвідав заключний етап обласного патріотично-мистецького дитячо-юнацького фестивалю “Вставай, Сонце!”, де разом із учасниками заходу взяв участь у встановленні музичного рекорду – 1550 дітей одночасно виконали пісню “Вставай, Сонце!” Андрія Підлужного. Рекорд був зафіксований представником книги рекордів України.

Глава держави також вручив нагороди переможцям фестивалю.

Звертаючись до присутніх, Президент зазначив, що проводячи такі фестивалі вони роблять фантастичну справу та висловив переконання у їх великому майбутньому та великому майбутньому нашої держави. “Таке яскраве майбутнє, яке є у вас, точно буде у нашої України”, – сказав він.

На думку Петра Порошенка, саме яскраві та талановиті українці забезпечать перемогу та розвиток своєї держави. “Які співучі українські пісні, які співучі є хлопці й дівчата, які точно забезпечать, щоб наша країна виграла, перемогла і стала потужним членом ЄС, повернулася в родину європейських народів”, – сказав Президент, наголосивши, що Європи не може бути без України та української культури.

Глава держави висловив думку, що серед учасників фестивалю точно є майбутні переможці конкурсів і фестивалів, які своїми здобутками прославлятимуть рідну країну і Галичину, чим приваблюватимуть сюди туристів, котрі “почувши українські пісні закохаються в Україну”.

Він подякував і організаторам фестивалю. “Ви справді демонструєте, яка красива Україна. Ви справді демонструєте, які красиві і талановиті у нас хлопці й дівчата”, – сказав Петро Порошенко.

Сьогодні у Тернополі надзвичайно радий зустрічі з учасникми та глядачами патріотично-мистецького фестивалю «Вставай, Сонце». Щиро дякую за фантастичний заряд енергії та гарного настрою!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

Джерело

 

Президент передав у користування Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ комплекс келій

Сьогодні на наших очах відновлюється історична справедливість. Ми передаємо в користування Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви комплекс келій монастиря отців-домініканців, який свого часу націоналізувала комуністична влада.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

 

Під час робочої поїздки на Тернопільщину Президент Петро Порошенко взяв участь у молебні за мир в Україні у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії Української Греко-католицької Церкви у Тернополі. Звертаючись до присутніх на молебні священиків та вірян Петро Порошенко зазначив, що для нього велика честь сьогодні бути тут у цьому храмі.

«Дякую жителям Тернополя за спільну молитву за наш народ, за його єдність і за благополуччя України. Дуже вдячний Українській греко-католицькій церкві та Православній Церкві України за постійну молитву за Україну, за велику місіонерську та капеланську діяльність. Бо капелани сьогодні на фронті, які несуть слово Боже, вони виконують аж ніяк не менш важливу роль, ніж ті, які боронять українську землю від агресора зі зброєю в руках», – сказав Президент.

«Я дякую Богу за велику допомогу, яку він надав українському народу і українській нації. Я дякую всім, хто молився за надання Томосу українській церкві і знімає російське ярмо з української церкви і затверджує духовний фундамент для нашої гордої нації», – додав Глава держави.

По завершенню богослужіння, Глава держави вручив митрополиту, керуючому справами Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Василію Семенюку сертифікат про передачу у користування комплексу келій, колишнього приміщення обласного архіву.

«Сьогодні на наших очах відновлюється історична справедливість. Ми передаємо в користування Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви комплекс келій монастиря отців-домініканців, який свого часу націоналізувала комуністична влада. Я усіх вітаю з відновленням історичної справедливості», – зазначив Петро Порошенко.

«Ми тридцять років чекали сьогоднішнього дня. Я дуже вдячний вам, пане Президенте. І ми дуже раді відновленню історичної справедливості. Ви вже дуже багато зробили», – зазначив, в свою чергу, архієпископ і митрополит Василій Семенюк.

Присутні у храмі також заспівали «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». По завершенні церемонії та неформального спілкування зі священиками Петро Порошенко встановив свічку у соборі.

Приміщення келій монастиря домініканців, в поєднанні з костелом (тепер – Архикатедральним собором Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ) є частиною єдиного архітектурного комплексу, зведеного протягом 1749 – 1779 років. Із жовтня 1939 року в приміщенні келій монастиря розміщено Державний архів Тернопільської області.

У червні 1993 року було прийнято рішення про повернення у власність УГКЦ приміщення церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та приміщення колишнього монастиря, з умовою, що зроблено це буде після завершення будівництва нового приміщення державного архіву. У березні 2019 року обласний державний архів завершив основні роботи із перевезення архівних фондів в новозбудоване приміщення.

Дякую жителям Тернополя за спільну молитву за наш народ, за його єдність і за благополуччя України!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

Джерело

 

Президент закликав правоохоронні органи забезпечити мирний, прозорий та справедливий виборчий процес

 

Миротворці ООН, увійшовши на Донбас, вичавлять окупаційні війська РФ з українських територій, роззброять незаконні збройні формування, забезпечать виведення важкого озброєння і встановлення безпеки для початку реінтеграції окупованих нині частин Донбасу. Також маємо платформу деокупації Криму. Вона сьогодні детально обговорюється з нашими партнерами з НАТО. Українцям, натомість, пропонують встати на коліна, плакати і вимолювати пробачення у Путіна. Але пам'ятайте, у гімні української армії є такі слова: «…плач не дав свободи ще нікому. Хто боєць – той здобуває світ».На цьому наголосив під час інтерв'ю Matvey Ganapolsky на Телеканал "Прямий"

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

 

«На сьогоднішній день для нас це не менше важливо, ніж інші завдання, які забезпечують європейський і євроатлантичний вектор руху нашої держави. Я закликаю усіх, щоб ми не велися на провокації, щоб ми захистили свій вибір», – сказав Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Прямий» на питання відносно запевнень керівників силових структур щодо мирного та демократичного характеру виборчого процесу.

Петро Порошенко запевнив, що буде «вживати усіх заходів і використовувати усі повноваження Президента для того, щоб провести чесні вибори, забезпечити прозорий і справедливий виборчий процес, якому би довіряли українці, процес, який би був абсолютно переконливим для наших партнерів і який відповідав би демократичним стандартам».

«Я окремо хочу звернутися до керівників правоохоронних органів, до поліції, до СБУ, до Національної гвардії. Сьогодні це аж ніяк не менш важливе завдання, ніж у наших воїнів, які зараз боронять суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави на фронті. Я довіряю вам, я покладаюсь на вас і я впевнений, що все у нас вийде і все буде добре. Україна буде єдиною, демократія в Україні буде захищена і європейський та євроатлантичний вектор переможе. Все залежить, дорогі українці, тільки від вас. Точно ми не будемо питати дозволу більше у Москви, в Кремлі чи у Путіна», – наголосив Петро Порошенко.

«Коли хтось з Російської Федерації думає, що після того, як їм не вдалося на фронті вторгнутися, розколоти і знищити нашу державу, зараз сподіваються зробити це через вибори. А ще, коли у них не вийде дестабілізувати ситуацію зсередини країни – зірвати вибори, організувати зіткнення, щоб пролилася кров», – застеріг Глава держави.

«Я хочу подякувати українцям за їх відповідальність і виваженість, що не вдалося дестабілізувати ситуацію. І ці колони так званих радикалів, які намагалися, щоб в Україні пролилася українська кров – це точно неукраїнський сценарій. Ніхто його зробити не дозволить», – наголосив Президент.

Джерело

 

Нічого важливішого для України, ніж вступ до ЄС і НАТО немає – Президент

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Прямий» наголосив, що для України є надзвичайно важливим рух до Європейського Союзу і НАТО.

«Можу підтвердити, що нічого важливішого для України, ніж вступ до ЄС і НАТО немає. Нічого важливішого для кожного українця, ніж вступ до НАТО і ЄС немає. Те, чого сьогодні ми всі потребуємо – це єдності і віри в нашу перемогу», – наголосив Глава держави. Він нагадав, що колись українцям намагалися нав’язати позицію, що вони не зможуть ратифікувати в умовах активної протидії Російської Федерації угоду про асоціацію, що не запрацює зона вільної торгівлі, що Україна не отримає безвізовий режим і Томос.

«Так само зараз намагаються затягнути Україну в зневіру. Дорогі українці, не вірте цьому. Коли ми об’єднані, то ми можемо вирішувати будь-які завдання, які ми поставимо перед собою», – наголосив Президент.

Глава держави зауважив, що в кінці 2018 року брав участь у форумі НАТО в Північноатлантичній Раді НАТО в Брюсселі. «Я особисто слухав виступи більше, ніж 20 лідерів урядів і держав світу, членів НАТО. І в усіх виступах був не просто заклик тримати двері НАТО відкритими для України. А був заклик, включаючи і виступ Президента США Дональда Трампа, лідерів ЄС, Туреччини, всіх країн, не просто тримати двері відкритими, а прискорити прийняття України в НАТО», – розповів він.

Президент наголосив, що сьогодні домашнє завдання – необхідність продовження проведення реформ. Він нагадав, що робота проводилася всі попередні 5 років, включно з ухваленням закону про національну безпеку, Стратегічний оборонний бюлетень, реформування армії, запровадження цивільного контролю, переозброєння армії. «На сьогоднішній день вже ЗСУ виконують дуже важливі завдання для НАТО – не просто захищаючи суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави, а і забезпечуючи свободу, демократію в країнах-членах НАТО, фактично захищаючи східний фланг НАТО. Це розуміють наші партнери і це цінується ними», – сказав Президент.

Глава держави наголосив, що головний принцип НАТО – «один за всіх, всі за одного». За його словами, Північноатлантичний альянс це є не просто безпека на кордонах, але і всередині країни, це абсолютно нові і правильні стандарти, коли буде забезпечуватись і протидія російським загрозам, в тому числі і гібридним.

Президент також відзначив важливість стандартів Європейського Союзу. «ЄС – це верховенство права. ЄС – це демократія. ЄС – це свобода слова. ЄС – вільне волевиявлення громадян і вільні вибори. Але одночасно з цим ЄС це є ще стандарти життя. Подивіться як сьогодні люди живуть в так званих зонах впливу РФ і подивіться як люди живуть, які в них стандарти життя, зарплата, пенсії, в країнах-членах ЄС», – зауважив Глава держави. За його словами, це перегукується з ще однією важливою складовою реформ в Україні на наступні п’ять років. «Бо Україна не просто має відповідати стандартам демократії, не просто має гармонізувати своє законодавство, а ми ще маємо відповідати критеріям щодо рівня життя людей, рівня соціальних гарантій», – сказав він.

Джерело

 

Ми маємо чіткий план, а також міжнародну підтримку – Президент про звільнення окупованих Росією Донбасу та Криму

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Прямий» підкреслив, що Україна має чіткий план щодо звільнення окупованих територій, міжнародну підтримку відновлення нашого суверенітету та територіальної цілісності. Глава держави також наголосив, що намагання домовитись з агресором є марними.

«Ключ від миру знаходиться не в Києві, як дехто намагається навішати локшину на вуха. І не в Брюсселі, і не у Вашингтоні. Ключ до миру знаходиться у Москві. І Путін зараз дуже прагне, щоб Україна обрала дуже лояльну до нього людину і це дозволило б Путіну втягнути Україну або в Російську імперію, або в Радянський союз», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми маємо абсолютно чіткий план, який вже реалізований, до речі підписаний Путіним, від імені Європейського Союзу – підписаний Президентом Франції і Канцлером Німеччини. В повній координації з нашими партнерами зі США», – нагадав Президент.

За його словами, цей план передбачає рішення Ради Безпеки ООН щодо запровадження миротворчої місії під егідою ООН, яка роззброїть незаконні збройні формування на окупованих територіях Донбасу, Росія повинна буде вивести свої окупаційні війська з території Донбасу, а також забезпечить виведення важкої техніки і артилерії з окупованої території. Також буде забезпечено виконання всіх безпекових умов для початку політичного процесу. Буде повернуто контроль України над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

«Всі ці пункти є у підписаних Путіним Мінських домовленостях. І сьогодні миротворці будуть гарантами виконання цих положень», – сказав він.

Президент також повідомив, що сьогодні ще є платформа деокупації Криму, яка активно обговорюється з партнерами України – країнами-членами НАТО. «Сьогодні ми твердо переконані, що ні інцидент в Азовському і Чорному морях, який є актом агресії проти нашої держави, де-факто окупація Керченської протоки не є прийнятними. Мають бути вжиті рішучі заходи щодо деокупації і забезпечення свободи мореплавства і подолання наслідків незаконної анексії Криму», – зазначив він.

За словами Глави держави, Росія вже платить високу ціну за це, та несе серйозні втрати в економіці в результаті дії санкцій, запроваджених проти неї світом. «Це вже стає для Росії як «валіза без ручки». І у Росії не буде іншого виходу ніж сісти за стіл переговорів і виконувати міжнародні угоди, які були підписані, в тому числі і за участю РФ», – зауважив він.

Глава держави наголосив: «Ми маємо план, ми маємо графік. Ми маємо сили, ми маємо міжнародну підтримку. І це є абсолютно реалістичний план. Альтернативи, коли українцям пропонують стати на коліна, повзти, плакати і вимолювати сьогодні пробачення в Путіна – запам’ятайте: Москва, сльозам не вірить».

Президент також наголосив, що надійним гарантом суверенітету, незалежності і територіальної цілісності нашої держави є саме українська армія. «Рівень мотивації, рівень підготовки, рівень патріотизму, рівень оснащеності українських воїнів є надзвичайно високим. І сьогодні це є головним стримуючим фактором для того, щоб не допустити (вторгнення військ РФ – ред.)», – також підкреслив Петро Порошенко.

Джерело

 

На вулицях Тернополя

Щиро вітаю файне місто Тернопіль!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

 

Відчуваю ваші палкі серця! Дякую, Тернопіль, за віру та патріотизм. Коли ми разом – ми непереможні!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 25. März 2019

 

Автори