Президент зустрівся в Одесі зі Спецпредставником США по Україні Куртом Волкером (фото, відео)

Дуже ціную, що наші американські партнери збільшили військову присутність в Чорному морі – Президент України на зустрічі зі Спецпредставником США по Україні

 

Президент Петро Порошенко в Одесі відвідав есмінець «Дональд Кук» ВМС США, де провів зустріч зі Спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером.Глава держави зауважив, що візити американських кораблів є яскравою демонстрацією співпраці між Києвом і Вашингтоном. «Ми дякуємо нашому надійному союзнику. Ми саме під таким кутом сприймаємо розвиток нашої співпраці, в тому числі і в оборонній сфері. Надзвичайна символічність зустрічі на борту саме «Дональда Кука», який є дуже частим гостем у Чорному морі, в Одесі», – зауважив Петро Порошенко.

«Це легендарний корабель. І це важливий сигнал Кремлю на п’ятий рік окупації. Перше, що Крим є український. Друге, що свобода судноплавства в регіоні буде забезпечена як гарантована конвенцією ООН з морського права, що українсько-американське партнерство єдине як ніколи. І ми ефективно співпрацюємо в усіх сферах, в тому числі і оборонній», – наголосив Президент.

«Дуже ціную те, що наші американські партнери збільшили військову присутність в Чорному морі у відповідь на наше прохання. Це важлива відповідь на неспровокований напад та акт агресії проти українських кораблів, який відбувся 25 листопада минулого року. Агресія Кремля, хочу наголосити, зачіпає не лише життєві інтереси України. Вона зачіпає і питання безпеки ЄС, НАТО в Чорному морі», – наголосив Глава держави.

 

Він додав: «Наголошую, проект Керченського мосту, коли це було використано як предтеча, щоб атакувати українські кораблі. Може завтра з’явитись і символ «Північного потоку-2» для атаки в Балтійському морі, і в будь-якій іншій позиції».

«Сьогодні інвестиції в безпеку України з боку США є яскравим підтвердженням інвестицій в безпеку всього регіону і всього світу», – особливо підкреслив він.

Спеціальний представник США по Україні Курт Волкер, який перебуває з робочим візитом в Одесі, наголосив на тому, що Сполучені Штати Америки стоять на позиції твердої підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

«Ми стоїмо і будемо завжди стояти поруч з Україною та українським народом на захисті свободи і демократії», – сказав Курт Волкер. «Для мене велика честь бути тут сьогодні разом з вами, пане Президенте», – додав він.

Курт Волкер також наголосив: «Ми тут як ваші добрі партнери та друзі. Для нас також важливо підтримання свободи судноплавства».

«Ми засуджуємо російську атаку на українських моряків у Керченській протоці і ми закликаємо до звільнення українських моряків, яких незаконно ув’язнено в Росії», – наголосив він.

У зустрічі взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр оборони України Степан Полторак, Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв та Командувач Військово-Морських Сил ЗСУ Ігор Воронченко.

Від американської сторони, зокрема посол США в Україні Марі Йованович, заступник Головнокомандувача Збройних Сил США в Європі з політичних питань Філіп Рікер, Постійний представник США при ЄС Гордон Сондленд, Віце-прем’єр-міністр з питань імплементації стратегічного партнерства Румунії, яка нині головує в ЄС, Анна Бірчал.

Джерело

 

На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» Марина Порошенко і українські студенти провели акцію на підтримку військовополонених моряків

Президент зустрівся в Одесі зі Спецпредставником США по Україні Куртом Волкером (фото, відео)

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Одеську область із робочою поїздкою. Перша леді взяла участь у студентській акції на підтримку військовополонених моряків, яка проходила в Одеському морському порту на фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

У ході акції українські студенти звернулися до молоді всього світу із закликом «бути сміливими та зайняти активну громадянську позицію, що сприятиме порятунку людських життів». У листі студенти також закликали: «Зробити все можливе задля звільнення 24 українських військовополонених. Кожна дія, кожен крок допоможе українським бранцям вийти на волю».

Також українська молодь звернулася до дружини Президента України з проханням передати листи 24 українським морякам, які внаслідок збройної агресії з боку Російської Федерації 25 листопада 2018 року потрапили в полон. Перша леді пообіцяла сприяти цьому через дипломатичне представництво України в Росії.

«Сьогодні ми вкотре вимагаємо від Росії негайно звільнити всіх 24 наших військовополонених. Звільнити три захоплених українських військових судна. І забезпечити вільне мореплавство в Азовському морі. А також допустити до українських військовослужбовців міжнародні гуманітарні інституції, зокрема Міжнародний Комітет Червоного Хреста», – сказала Марина Порошенко.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео