Під головуванням Президента відбулася нарада щодо посилення обороноздатності країни (фото, відео)

 

Кожну хвилину маємо використати для прискорення звільнення українських воїнів – Президент

Під головуванням Президента відбулася нарада щодо посилення обороноздатності країни (фото, відео)Президент Петро Порошенко наголошує, що представники влади мають використовувати всі доступні можливості для звільнення український військових, які незаконно утримуються та перебувають у полоні Кремля.

Президент зазначив, що на питанні звільнення українців він акцентує увагу під час контактів з міжнародними партнерами України. «Під час кожної моєї телефонної розмови ми ставили питання щодо консолідації спільної позиції світу про вимогу до Російської Федерації щодо негайного звільнення», – сказав він, додавши, що це питання обговорював з Держсекретарем США паном Майком Помпео, Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і багатьма іншими. “Щоб ми зараз використовували кожну хвилину для прискорення звільнення українських воїнів”, – додав Глава держави.

Міністр оборони Степан Полторак, у свою чергу, повідомив, що відповідно до доручення Президента щодо підтримки українських військових, забезпеченням всім необхідним їх рідних і близьких, їм була виділена допомога. «Сьогодні я підписав наказ про виділення матеріальної допомоги кожному нашому моряку у розмірі 50 тисяч кожному», – сказав він.

Глава держави акцентував на тому, що це має бути не остання допомога і доручив також забезпечити всю можливу юридичну підтримку, а також можливість зв’язку полонених моряків з рідними.

«Ми будемо послідовно цю допомогу проводити. Керівництво Військово-Морських Сил зустрілося з рідними та батьками наших моряків і узгодили свої дії, організували взаємодію. Створена група надання юридичної допомоги. Також безпосередньо з моряками працює група адвокатів, які надають їм правову допомогу в ситуації, яка склалася. Ми підтримуємо з батьками зв’язок і плануємо допомогу нашим військовим розширити. Ми їх точно там не залишимо», – доповів Степан Полторак.

Петро Порошенко окремо зазначив, що в місцях проживання рідних полонених моряків кожен голова ОДА має нести особисту відповідальність за надання допомоги і піклування про родину.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін щодо подій в Керченській протоці зазначив, що Росія здійснила декілька фундаментальних порушень міжнародного права. Зокрема, акт агресії під час тарану українських суден та обстрілу військовослужбовців, що перебували на них. «По-друге, Росія здійснила узурпацію наших суверенних прав щодо свободи навігації відповідно до Конвенції про морське право. При чому я хочу підкреслити, що йдеться саме про свободу навігації», – додав Павло Клімкін.

Міністр також наголосив, що всі наші моряки відповідно до міжнародного гуманітарного права, Женевської конвенції є військовополоненими.

Він повідомив, що Україна вже сформувала міжнародно-правову позицію і отримали на сьогодні підтримку цієї позиції з боку наших міжнародних партнерів.

Міністр також зазначив, що українське дипломатичне відомство перебуває у постійному зв’язку з Червоним Хрестом, який вже надіслав до Москви вимогу щодо допуску до наших моряків. У питанні надання якнайшвидшого допуску до полонених моряків Україна активізувала і наших міжнародних партнерів, додав Павло Клімкін.

Міністр закордонних справ також підкреслив важливість того, що робота, яка здійснюється задля звільнення моряків, проводиться у контексті наших судових позовів. За його словами відомство вже надіслало до Міжнародного арбітражу в Гаазі дуже детальний документ, де обґрунтовано поінформувало «про погіршення нашого спору, врахувавши всі останні події та здійснивши їх міжнародно-правову кваліфікацію».

Джерело

 

Президент: Жодної цивільної людини введення воєнного стану не торкнеться. Ми скористаємось його можливостями для посилення ЗСУ у відсічі російської агресії

Під головуванням Президента відбулася нарада щодо посилення обороноздатності країни (фото, відео)

Президент Петро Порошенко доручив керівникам силових структур, міністерств та відомств визначити першочергові заходи щодо запровадження та забезпечення режиму воєнного стану в окремих регіонах України, на виконання вимог відповідного Указу та закону.

«Я зібрав нашу нараду для того, щоб ми визначили першочергові заходи щодо запровадження та забезпечення режиму воєнного стану в окремих регіонах України», – звернувся Глава держави до учасників наради. Петро Порошенко зауважив, що воєнний стан запроваджується строком на 30 днів, до 26 грудня у десяти прикордонних областях.

«Хочу ще раз наголосити – жодної цивільної людини запровадження воєнного стану не торкнеться. Разом з тим ми скористаємось можливостями, які надає введений воєнний стан для посилення можливості ЗСУ для відсічі російської агресії», – особливо підкреслив Петро Порошенко.

Міністр оборони України Степан Полторак, у свою чергу, доповів Президенту, що Міністерство оборони, Збройні Сили України, Головне управління розвідки, Державна служба транспорту приступили негайно до виконання Указу щодо введення воєнного стану.

Зокрема, за його словами на сьогодні при Міністерстві оборони розгорнуті пункти управління і створено координаційний центр по взаємодії з органами державної виконавчої влади та військовим командуванням. Він складається із трьох центрів, один з яких займається військово-політичним керівництвом, другий – управлінням забезпечення озброєнням і військової техніки, третій – управлінням забезпечення матеріальними запасами. Крім того, створена оперативна група зі всіх міністерств для того, щоб швидко і оперативно вирішити проблеми, пов’язані із постачанням, забезпеченням озброєння і техніки, які ставить перед МО військове керівництво, військове командування, Генеральний штаб.

«Крім того, на сьогодні ми проводимо роботу із поповнення всіх видів запасів, а також організували взаємодію із підприємствами «Укроборонпрому», іншими підприємствами щодо прискорення постачання озброєння і техніки до Збройних Сил України», – додав він.

Начальник Генерального штабу Віктор Муженко доповів, що з 26 листопада проводяться заходи із приведення у бойову готовність військових частин і з’єднань ЗСУ. Також заплановано здійснити з обласними державними адміністраціями ряд заходів щодо оперативного обладнання території.

Віктор Муженко також повідомив про оперативні дані під час проходу українських кораблів через Керченську протоку. За його словами, є підтвердження ще двох радіограм, в яких чітко звучить те, що український малий броньований катер Бердянськ здійснює запит і спілкується з диспетчером поста технічного спостереження берегової охорони ФСБ РФ щодо безпечного проходу Керченською протокою. “Щодо лоцмана, то готові прийняти на борт та слідувати згідно плану. Попередження про прохід Керченською протокою повідомлено за 4 години до початку переходу, що відповідає відповідній процедурі”, – зацитував Начальник Генштабу.

За словами Віктора Муженка, повідомлення було прийнято диспетчером і це було о 3:58 25 листопада. Президент наголосив, що таким чином чіткий запит і повідомлення про групу з двох броньованих катерів і одного буксиру щодо наміру проходження Керченською протокою було не тільки повідомлено своєчасно, але ще і було підтверджено готовність взяти на борт лоцмана для проведення відповідних навігаційних послуг. “Абсолютно ідентично з тим, як це відбувалося у вересня місяці під час попереднього проходу”, – наголосив Глава держава. Віктор Муженко зазначив, що розшифровка радіоповідомлень продовжується.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доповів щодо забезпечення порядку в областях та недопущення дестабілізації ситуації, зокрема в областях, де запроваджується воєнний стан.

«Ми забезпечимо захист і спокій наших громадян, навіть в умовах воєнного стану», – підкреслив міністр, додавши, що в МВС проведено нараду щодо роботи в областях.

«В цілому ситуація нормальна. Викликає занепокоєння ситуація в Одесі. Було два інциденти: з нападом на одного з політиків і зіткнення з молодиками, які намагалися захопити один із будмайданчиків. Затримано 17 осіб», – проінформував міністр.

Арсен Аваков запропонував обговорити додаткові заходи в Одесі.

Президент підтримав пропозицію керівника МВС. «Я повністю підтримую вас і по першому випадку, і по другому випадку. Прошу терміново підготувати і внести пропозиції. І ми в рамках прийняття рішень по режиму воєнного стану, в тому числі і цієї наради, обов’язково посилимо нашу присутність в Одеській області для забезпечення порядку», – зазначив Глава держави.

Джерело

 

Президент доручив прикордонникам посилити вимоги до реєстрації щодо громадян Росії

Під головуванням Президента відбулася нарада щодо посилення обороноздатності країни (фото, відео)

Під час наради про заходи з реалізації Указу та закону щодо запровадження воєнного стану під головуванням Президента Петра Порошенка, Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал поінформував про заходи, вжиті Держприкордонслужбою, у зв’язку із введенням воєнного стану.

«Службу переведено у перший рівень повної бойової готовності. Кордон охороняється за посиленим режимом», – доповів Голова ДПСУ.

За його словами, основні зусилля були спрямовані на ефективне застосування резервів та їх доукомплектування, висилку збільшених нарядів на кордон з Російської Федерацією та на адміністративну межу з тимчасово окупованим Кримом. Також прикордонні наряди додатково посилені зброєю та бронетехнікою, відбувається нарощення інженерно-фортифікаційного облаштування та посилено моніторинг обстановки на кордоні, активізовано оперативні та контррозвідувальні заходи.

Він також повідомив про посилення заходів в районі проведення операції Об’єднаних сил.

«У пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю. На сьогодні обмежено в’їзд іноземців, перш за все громадян Російської Федерації. Не пропускаються громадяни Російської Федерації віком від 16 до 60 років, особи чоловічої статі», – повідомив Петро Цигикал.

При цьому Голова ДПСУ підкреслив, що стосовно громадян України жодних обмежень на кордоні не запроваджується.

«Чи правильно я розумію, що це заходи, які перешкоджають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій, які насправді є представниками збройних сил Російської Федерації, і не дати їм провести операції, які вони намагалися провести у 2014 році?», – запитав Глава держави і отримав ствердну відповідь.

Президент також наголосив на важливості посилення вимог до реєстрації, особливо в областях, де введено воєнний стан щодо громадян Російської Федерації. «Пропозиції прошу внести мені протягом 24 годин на затвердження», – доручив він.

Джерело

 

Поділитися:
Share

Усі відео