Президент привітав інформаційне агентство «Укрінформ» зі сторічним ювілеєм (фото, відео)

Президент Петро Порошенко привітав колектив інформаційного агентства «Укрінформ» зі сторічним ювілеєм редакціїГібридна війна РФ проти України показала значення чесної і об'єктивної інформації у сучасному світі. Як виявилося, ні українські держава і суспільство, ні демократичний світ не були готові до протистояння інформаційній агресії РФ, втручання у процеси виборів та маніпуляцій.У теперішній ситуації «постправди» Україні разом з усім демократичним світом доводиться боротися за кожен факт, за справедливу оцінку, за право громадян отримувати об'єктивну і достовірну інформацію, роль «Укрінформу» у цьому неможливо переоцінити.Вручив державні нагороди працівникам УКРІНФОРМ- достойним, патріотичним і професійним журналістам. Також відзначив нагородою Романа Сущенка – за мужність, за героїзм і патріотизм.

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 20. November 2018

 

«В теперішній ситуації «постправди» Україні разом з усім демократичним світом доводиться боротися буквально за кожен факт, за справедливу оцінку, за кожну правдиву інформацію, за право громадян отримувати цю правдиву, достовірну й об’єктивну інформацію», – наголосив Глава держави.

Він відзначив роль «Укрінформу» в цьому процесі. «Саме тому сьогодні під час святкування 100-річного ювілею «Укрінформу» моє місце тут, серед вас, для того, щоб подякувати кожному з вас за ту надзвичайну важливу роботу, яку ви робите. Впевнений, що в Україні є достойні, професійні, об’єктивні, патріотичні журналісти, які розуміють свою відповідальність, які чітко визначили свою позицію у протистоянні з агресором», – сказав Петро Порошенко. Він додав, що в «Укрінформі» таких журналістів більшість.

Глава держави нагадав, що агентство веде свій родовід від часів Української революції, УНР 1917-1921 років, від створеного тоді Українського державного телеграфного агентства. «Сто років тому державні діячі тодішньої України вже побачили практично ті самі прийоми «гібридної війни» Росії. Були й «іхтамнєти» зразка 1917-1921 років, і «народні республіки» на Сході України, майже в тому самому місці, тільки 100 років тому. «Народні республіки», які керувалися присланими з Москви, і не соромлячись цього, кураторами, які віддавали накази, а потім грали в самостійність. Була і тотальна брехня про Україну, про першу національну українську державу, яку розповсюджували як всередині країни, так і по всьому світу, поширювана «лівими» журналістами з чекістськими посвідченнями в кишенях», – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, з того часу ми зрозуміли важливість донесення правди: «Україна тоді зрозуміла важливість донесення правди до світу. Правди про події, що відбуваються».

Глава держави зауважив, що це ті завдання, над якими працює сучасна Україна, і подякував за роботу журналістам «Укрінформу», за виконання важливої місії із захисту Української держави і правди.

Президент нагадав, що першим директором агентства був Дмитро Донцов – постать непересічна, в чомусь суперечлива, але безкомпромісно патріотична і з глибоким розумінням ситуації. Згадав Петро Порошенко і не менш яскраві імена «Укрінформу» – Павла Тичину і Володимира Сосюру, які були основоположниками сучасної української літератури. «Блискучі журналісти, фантастичні патріоти, що писали репортажі на найактуальніші теми тодішнього життя. І це тоді були закладені принципи, фундамент, на яких «Укрінформ» працює й зараз», – зазначив Президент.

«Звісно, скептики запитають: чи можна сказати, що українська журналістика завжди дотримувалася таких принципів і таких стандартів? Давайте відверто казати – напевно, що ні, на те було багато причин, про які ми знаємо. Але глибинна основа, закладена в дні Української революції залишалася. І тому так потужно стартувала українська журналістика не зараз, а тоді коли держава стала незалежною. І можливо, це були найкращі і найцікавіші передачі серед усіх країн колишнього Радянського Союзу», – додав він.

Глава держави констатував, що українські медіа нині – це інформаційні телевізійні канали та радіостанції з багатомільйонною аудиторією, це сучасні друковані й онлайнові видання, які постійно тримають руку на пульсі суспільного життя України «і не дають владі забувати про те, навіщо ця влада і що вона покликана робити». «І за це я хотів би подякувати, бо без вашої потужної ролі влада точно була би менш ефективною», – сказав Петро Порошенко.

Президент констатував, що разом з незалежною Україною ріс і міцнів «Укрінформ», який став сучасним авторитетним інформагентством, що вміє знаходити та подавати найактуальніші новини і аналітику з усіх сфер життя як України, так і всього світу. «Дуже важливо, що агентство не боїться конкуренції. Важливо, що агентство є школою кадрів. І головне, що агентство дає об’єктивну та достовірну інформацію», – підкреслив Петро Порошенко.

«Я ще раз хочу подякувати вам за велику і чесну роботу», – сказав Президент.

Джерело

 

Президент відзначив орденом «За мужність» кремлівського в’язня журналіста Романа Сущенка

Президент привітав інформаційне агентство «Укрінформ» зі сторічним ювілеєм (фото, відео)

Під час привітання колективу інформаційного агентства «Укрінформ» зі 100-річчям з дня створення Президент Петро Порошенко окремо відзначив журналіста агентства Романа Сущенка, якого Кремль незаконно утримує у в’язниці в Російській Федерації. Глава держави відзначив Романа Сущенка орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Нагороду з рук Глави держави отримала дружина журналіста Анжела.

«В цей день я хочу згадати вашого колегу, який платить велику ціну за можливість, за розкіш говорити правду, який є зразком і журналіста, і громадянина. Ім’я цього журналіста Роман Сущенко, якому «російська Феміда» інкримінує абсолютно вигадані звинувачення. Подивіться, як він тримається і демонструє унікальний зразок мужності і патріотизму», – сказав Петро Порошенко. «Я хочу наголосити як Президент і як громадянин України – ми точно не залишимо Романа в біді», – додав він.

«Я хотів би відзначити нагородою Романа Сущенка за мужність, за героїзм, за справжній патріотизм, який точно попаде в підручники історії як трималися і тримаються українці», – сказав Глава держави. Він додав, що хотів би мати можливість вручити цю нагороду особисто Роману і буде молитися за це. «Для мене це буде величезна гордість і честь самому особисто вручити нагороду. Дай Боже», – зазначив Президент.

Президент наголосив, що завдяки українським дипломатам та українській медіа-спільноті у захисті Романа об’єднався весь цивілізований світ, зокрема, міжнародні організації, такі як Європарламент, ОБСЄ, ПАРЄ, Міжнародна і Європейська федерації журналістів. Сотні організацій вимагають від Росії негайно звільнити Романа Сущенка та інших українських політв’язнів та повернути їх додому.

Петро Порошенко звернувся до дружини Романа: «Пані Анжело, знаю, Вам зараз не легко. Я хочу Вам подякувати за безпрецедентну мужність. Ваш чоловік уже 3-й рік ув’язнений у кремлівському «Мордорі». Ми відчуваємо як йому нелегко і дуже важливо, щоб він почув нас. Пам’ятайте і передайте, що у Романа є величезна, дружня професійна родина, яка постійно про нього пам’ятає і підтримує. Величезна кількість українських юристів-міжнародників, правозахисні організації та дипломатичні відомства щодня докладають максимум зусиль, щоб Роман скоріше повернувся додому з полону».

Президент також зазначив, що під час його міжнародних зустрічей, зокрема з Президентом Франції Емманулем Макроном тема звільнення Романа Сущенка постійно серед головних і додав, що це питання є також одним із завдань Першої леді Франції Бріжит Макрон.

З нагоди 100-річчя заснування Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Президент нагородив та відзначив почесними званнями кількох журналістів та працівників агентства.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №371/2018
Про відзначення державними нагородами України працівників Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео