Петро Порошенко зустрівся з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу (фото, відео)

 

Україна піднялася ще на 5 позицій у рейтингу Doing Business — Президент на зустрічі з бізнесом

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу відзначив, що за даними Світового банку Україна в цьому році ще на 5 позицій піднялася в рейтингу інвестиційної привабливості країни Doing Business.

«Це не є досягнення лише Президента аж ніяк. Велику роль, крім мене, тут зіграв і Уряд, і Верховна Рада, і активісти, і наші шановні асоціації, і власне кажучи – бізнес. Ми з вами спільними зусиллями покращили минулорічний результат на п’ять позицій», — повідомив Президент. Також він додав, що на 41 пункт зріс показник України в номінації «міжнародна торгівля», на 25 – в частині виконання контрактів.

В цілому протягом п’яти років Україна в цьому рейтингу піднялася на 41 сходинку вгору. «Найбільшого прогресу за роки реформ добилися в категоріях «оподаткування». Це тоді, коли ніхто не вірив, що щось можна зробити з цим «болотом». Закінчили з плюсом в сто десять пунктів. «Міжнародна торгівля» — з удвічі кращим показником до минулорічного. В захисті міноритарних інвесторів додали 56 пунктів», — додав Петро Порошенко.

При цьому Президент підкреслив, що 71-е місце України в рейтингу Doing Business не може заспокоювати. «Ми рішуче маємо рухатися вгору. Так, 71-е місце серед ста дев’яноста країн-учасниць рейтингу. Навіть при тому, що лише кілька років тому ми були сто дванадцятими, чотири роки тому, а перед тим 153-ми. Це неозброєним оком видно прогрес. Але Україна заслуговує на краще. Ми варті кращого. Ми зможемо краще», — підсумував Глава держави.

Джерело

 

Влада повинна розчищати шлях для відновлення економіки  – Президент підписав закони, які сприятимуть бізнесу в Україні

Під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу Президент Петро Порошенко повідомив, що підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функціонування фінансового сектору».

«Вважаю, що Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» дуже потрібний. Влада повинна розчищати шлях для відновлення економіки. А економічний розвиток не можливий без фінансового ресурсу. Важливим для бізнесу, наскільки я знаю із спілкування з вами, є подальше удосконалення механізмів функціонування фінансового сектору», – зазначив Президент.

«Потребують змін механізми корпоративного управління державними банками – зробити це прозоріше, зрозуміліше, більш передбачуваним», – сказав Президент, коментуючи зміни, на які спрямований закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функціонування фінансового сектору».

Глава держави підкреслив, що цим законом також визначається новий порядок формування складу наглядових рад, забезпечення прозорості діяльності державних банків, які на сьогодні складають більше половини фінансово-банківського сектору. «Більшість в цих радах повинні становити незалежні члени – незалежні директори. Абсолютна західна прозора і ефективна практика. Ніхто більше не зможе натиснути на банк для того, щоб політично, або корупційно вмотивований кредит. Як зараз розчищаємо «авгієві конюшні» кредитної бази попередніх до 2014 років кредитів», – акцентував Президент.

Джерело

 

«Шерше ля фам» – Президент нагадав хто взяв зобов’язання про підвищення тарифів на газ

Зобов’язання про підвищення ціни на газ та зрівняння у вартості імпортного блакитного палива і газу українського видобутку перед Міжнародним валютним фондом було взяте ще попередніми урядами та представниками влади, нагадав Президент Петро Порошенко.

«Не зайвим буде нагадати, що зобов’язання зрівняти внутрішні і зовнішні ціни на газ – ціну внутрішню і ціну імпортного газу, Україна взяла на себе, коли, наприклад, голова нинішнього Уряду Володимир Гройсман ще був мером Вінниці і займався трамваями й ЖЕКами, але точно не газом», – сказав Глава держави під час зустрічі з представниками українського та міжнародного бізнесу у Києві.

«Відповідний Меморандум з Міжнародним валютним фондом пам’ятаєте коли був підписаний? 31 жовтня, саме в цей день, тільки 2008 року. Рівно десять років тому. День в день. Дивно, що опозиція не святкує цю «урочисту» дату. Міжнародний валютний фонд очолював тоді Домінік Стросс-Кан. А хто на той час був Прем’єр-міністром я називати не буду. Французькою це звучить як «шерше ля фам», – додав Президент.

Він також нагадав, що ці зобов’язання були взяті задля отримання підтримки від МВФ у великих сумах. «54 мільярди доларів. От загальна боргова спадщина, яку «нагуляли» сьогоднішні «правдоборці у 2007-2013 роках, коли були владою», – наголосив Петро Порошенко.

«Але хто б не був – подібні зобов’язання носять абсолютно не персональний характер, носять міжнародно-правовий характер. Держава взяла зобов’язання – виконуйте. Хоча брали одні, а виконувати мусять інші», – зазначив Глава держави.

«Саме тому Уряд нині, діючи в межах своєї компетентності і відповідальності, прийняв рішення про підвищення тарифів, «для того, щоби продовжити співпрацю з Фондом (МВФ)», – констатував Петро Порошенко.

Президент вкотре підкреслив, що поточний стан економіки вже дозволив би Україні обійтися без запозичення. «Я на цьому наголошую – якби не пікові розрахунки по старих кредитах, які належать до виплати наступного, 2019 року», – сказав він.

Джерело

 

Не лише бізнес має відчувати переваги Угоди про асоціацію з ЄС – Президент закликав піднімати зарплати найманим працівникам

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу констатував, що Україні вдалося вивести економіку з кризового стану й досягти стійкого відновлення економічного зростання.

«Ми вийшли, зараз поки стриманий оптимізм, майже на чотири відсотки. Проте суспільству потрібні не цифри, а якісні зрушення у рівні життя людей», – наголосив Глава держави. За його словами, такі зрушення нерозривно пов’язані з якісними змінами бізнес-середовища, які є передумовою для створення нових робочих місць, зростання доходів працюючих, модернізації секторів вітчизняної економіки, збалансованості бюджету, валютної та цінової стабільності. Президент наголосив, що орієнтир – створення в Україні бізнес-середовища, яке насправді було би дружнім для бізнесу і мотивуватиме до розкриття підприємницького потенціалу, інвестування, стратегічно орієнтованого розвитку країни.

«Ми здійснюємо кроки у напрямку такого бізнес-середовища і влада розраховує на вашу взаємність. На соціальну відповідальність бізнесу, на роботу винятково у легальному правовому полі», – підкреслив Петро Порошенко. Він наголосив, що саме прозорість дає можливість продемонструвати чесну і добросовісну конкуренцію, прибрати неконкурентні переваги тіньової економіки, водночас має бути постійна відкритість до діалогу Уряду і Президента.

«Кроки із покращення інвестиційного клімату мають точно супроводжуватися продовженням політики легалізації зайнятості і зростання заробітних плат, що в свою чергу дасть можливість підвищувати пенсії», – зазначив Глава держави, зауваживши, що в Україні зараз близько 4,5 млн людей працюють на мінімальну заробітну платню. Він також наголосив, що з одного боку має відбуватись підвищення мінімальної заробітної плати, а з іншого боку – детінізація зарплат.

Президент розповів, що на регулярних зустрічах з бізнес-середовищем роботодавці дедалі частіше скаржаться на дефіцит робочої сили. «Наголошую, у нас є два шляхи – або залізна завіса зразка Радянського союзу, або підвищення зарплат всередині країни», – наголосив Президент. Він додав, що ринок праці в Україні має бути конкурентноздатним не з Середньою Азією, а з ЄС. За словами Президента, згідно офіційних даних прикордонної служби – різниця між кількістю людей, які виїхали з України, і різниця українців, які повернулися, за весь 2017 рік складає трохи більше 200 тис. «Тому цифри, якими лякали, що у нас один, два, три млн на рік поїхали – це просто неправда. (Однак – ред.) тенденція зростає. В 2018 році – на 10-15% виїжджає більше», – додав Президент. Він наголосив, що Україна стає частиною європейського ринку праці, а отже ніхто і ніщо не може захистити українських роботодавців від конкуренції на цьому ринку.

«Бізнес, бізнес в цілому, принаймні експортно орієнтований, вже отримує вигоду від Угоди про асоціацію. Так само вигідною вона має стати і для найманих працівників. На основі створення нових висококваліфікованих робочих місць, бо мова йде не просто про підвищення зарплати, а про підвищення продуктивності праці. І лише поєднання цих факторів дає правильну відповідь», – наголосив Президент. Він зауважив, що цього можливо досягнути завдяки інвестуванню в засоби виробництва через податок на виведений капітал.

«Середній рівень зарплати в країні, слава Богу, протягом останніх років зростає. Але ще не час з цього приводу відкорковувати шампанське. Його не всі можуть собі дозволити, тому що рівень доходів в країні все ще надзвичайно низький, і мільйони людей – ми маємо чітко це розуміти – на жаль, все ще ледве зводять кінці з кінцями. І це наша з вами робота, ваша робота – платити конкурентну платню тим, хто працює в приватному секторі», – підкреслив Глава держави.

Президент зауважив, що регулярно спілкується з представниками бізнесу, в тому числі і для того, щоб подбати про інтереси найманих працівників. «І це наше спільне завдання – не лише захищати інтереси бізнесу. Даруйте, це не тільки ваші прибутки, а саме кількість робочих місць і рівень зарплати – ось кінцева мета будь-яких спільних зусиль влади та бізнесу, державно-приватного партнерства», – наголосив Петро Порошенко.

Джерело

 

За неправомірне переслідування бізнесу винні будуть нести персональну відповідальність, в тому числі і матеріальну – Президент на зустрічі з бізнесом

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками українського на іноземного бізнесу підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування».

«Закон під умовною назвою «маски-шоу стоп – 2» полегшує механізм притягнення до відповідальності слідчого чи прокурора, правоохоронця, які прийняли незаконне рішення під час розслідування кримінальної справи, яке згодом скасоване судом. Говорячи простою мовою, за неправомірне переслідування бізнесу винні з сьогоднішнього дня будуть нестимуть персональну відповідальність, тому числі і матеріальну», – сказав Петро Порошенко.

Закон спрямований на забезпечення неухильного дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час досудового розслідування кримінальних правопорушень та посилення відповідальності службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов’язків під час досудового розслідування.

Джерело

 

Глава держави: Дешевий газ подають лише в російській клітці

Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна внаслідок жорстких і важких антикризових заходів вступає в період економічного зростання, однак позитивні прогнози мають політичні ризики через початок тривалого виборчого циклу в країні.

Глава держави зауважив, що був приємно вражений словами відомого британського публіциста Едварда Лукаса на Львівському бізнес-форумі про те, що Україна вже є історією успіху, бо впоралася із викликами, які збили би з ніг будь-яку іншу країну. Президент нагадав, що в 2014 році ухвалив рішення про дострокові парламентські вибори. «Щоб країна мала чотири роки на реформи, щоб ми говорили про розвиток і реформи, а не про популістські заклики і обіцянки, локшину, яку популісти і політикани вішають на вуха виборців», – зазначив Глава держави під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

За словами Петра Порошенка, у 2019 і 2020 роках люди обиратимуть Президента, Парламент, органи місцевого самоврядування. «Президентська посада цікавить багатьох, але привабливість органів місцевого самоврядування зросла завдяки децентралізації», – зауважив Глава держави, додавши, що сотні мільярдів гривень з центрального бюджету були перерозподілені суб’єктам місцевого самоврядування, які мають вирішувати проблеми місцевих громад. «Тільки одні будують дороги і дитячі садки, школи, лікарні, а інші підвищують собі заробітну платню і кладуть гроші на депозит. Безумовно, що ми на це будемо реагувати і реагувати ефективно», – наголосив Президент. Він вкотре звернув увагу, що вперше за всю історію України частина коштів зведеного бюджету, які перерозподіляються на користь місцевих бюджетів, перевищила 50%.

«Але ми маємо чітко розуміти – на нас насувається тайфун оскаженілого популізму… І ми маємо спільними зусиллями зупинити наступ популістів. Не допустити популістів до влади, бо держава і народ за це заплатять велику ціну. Всі випробування, які люди пережили протягом останніх років, можуть виявитися марними. Вони (досягнення- ред.) будуть зведені нанівець, і своїми експериментами можуть привести країну до нових політичних та економічних потрясінь», – сказав Президент. За його словами, економіка дуже погано реагує на гасла, а зберегти і прискорити зростання ВВП та рівня життя можна лише на основі відповідальної економічної політики, яка несумісна з простими і легкими рішеннями.

«Дешевий сир подають лише в мишоловках. Дешевий газ подають в російській клітці. Хіба що тільки так можна виконати фантастичну обіцянку знизити тарифи на газ вдвічі, втричі або п’ять разів. Кожен політик має свій досвід, і вчиться на власних помилках. Іпотека під три відсотки, газ за ціною в рази нижче ринкової, і тому подібне – це теж саме, що моя необережна обіцянка закінчити війну за декілька тижнів. Я перепросив за неї не лише для того, щоб зняти тягар з душі, а й для того, що моя історія стала уроком для всіх політиків», – наголосив Глава держави.

«Дякую, що народ мене почув і зрозумів. Політики не зробили жодних висновків і знову вступили в змагання із нереальних обіцянок, децибели аж зашкалюють. Але в країні є відповідальна влада, здатна перед виборами витримати будь-якої сили атаки популістів та демагогів. А як після виборів, виникає у вас питання. А після виборів – так, як вирішить народ. А в мудрості нашого народу як верховного суверена України я ніколи не сумнівався», – додав Глава держави.

Президент наголосив, що Україна – це величезний потенціал людської сили та віри, а також край єврооптимістів і людей з унікальною вірою в Європу та власне європейське майбутнє.

Джерело

 

Президент переконаний, що закон про податок на виведений капітал сприятиме зростанню економіки України

Президент Петро Порошенко переконаний, що закон про податок на виведений капітал сприятиме зростанню економіки України і сподівається, що він буде ухвалений. «Це важливо. Він стимулює, мотивує вкладати у виробництво, а не виймати гроші з обороту і виводити їх за кордон», – наголосив Петро Порошенко.

«Я не збираюся відходити від ідеї податку на виведений капітал. Сподіваюся, що вона буде реалізована при першій можливості», – сказав Глава держави під час зустрічі з представниками бізнесу.

«Хочеш вивести кошти на споживання – прошу дуже, заплати. Хочеш вкладати в розвиток – держава стимулює вкладання у виробництво», – додав він.

Президент зазначив, що на обговорення запровадження цієї ініціативи з Міжнародним валютним фондом було витрачено чимало часу. «Більше часу на дискусії стосовно податку на виведений капітал було витрачено хіба що на урядові дебати по тарифах. Від тотального заперечення цієї реформи, від категоричного «ні», на щастя Міжнародний валютний фонд перейшов до її певного сприйняття», – зазначив Президент.

Глава держави висловив переконання, що має бути знайдена прийнятна модель і для Уряду, і для Мінфіну, і для профільного комітету Парламенту, і для наших міжнародних партнерів, і для українського бізнесу з урахуванням ключових питань – бюджетних ризиків, компенсаторів тощо.

Також Петро Порошенко звернув увагу на те, що представники бізнесу, Асоціації виступили з ініціативою долучитись до переговорної групи з міжнародними фінансовими організаціями, а також до обговорення цього питання на комітеті, на круглих столах для того, щоб дати можливість їм донести свою аргументацію. Президент підтримав таку ініціативу і висловився за долучення представників бізнесу, активістів, «щоб вони на власні очі мали можливість переконатися і безпосередньо брати участь в цій дискусії».

«Наголошую – я пропоную, щоб за дуже короткий термін були визначені ваші представники і міжнародні фінансові організації почули вашу переконливу аргументацію, – сказав він.

Глава держави висловив впевненість у позитивних наслідках ухвалення цього законопроекту. «Я особисто глибоко переконаний в економічній ефективності та корисності для прискорення економічного розвитку України цього податку. Кожен у цій залі має достатній досвід, щоб розуміти – для макрофінансової стабільності, для сталого зростання економіки України, продовження співпраці з МВФ, підписання Меморандуму з Фондом аж ніяк не менш важливо, ніж впровадження податку на виведений капітал. І в поточній ситуації можливо навіть ще важливіше», – сказав Петро Порошенко.

Він також сподівається, що закон буде ухвалено. «Ми маємо вірити в перемогу. Політика – це мистецтво можливого. І я не можу зараз назвати строки, але я впевнений, що разом ми вийдемо на ухвалення закону про податок на виведений капітал як ключову реформу для прискорення економічного зростання», – сказав Президент.

«Якщо це спрацювало в Грузії, якщо це спрацювало в Італії, якщо це спрацювало в Естонії, якщо це має підтримку окремих комісарів Євросоюзу – я хочу наголосити, що ми вирішували і складніші питання, як то Угода про асоціацію, вирішували і вирішили питання безвізу, вирішували питання автокефалії, ну і з податком тим більше впораємося. Я наголошую, що я оптиміст… і розраховую, що і тут я знаходжуся в середовищі оптимістів», – додав Петро Порошенко.

Джерело

 

Автори