МВС України вивчатиме досвід поліції Австралії (фото)

Арсен Аваков: МВС України та Австралії спільно протидіятимуть траснкордонним кіберзагрозам

МВС України вивчатиме досвід поліції Австралії (фото)

Спільну програму системної взаємодії проти тероризму та кіберзлочинності домовились розробити міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та міністр внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон під час робочої поїздки української сторони до Австралії.У зустрічі також взяли участь голова Національної поліції України Сергій Князєв та комісар Федеральної поліції Австралії Ендрю Колвін.

За словами очільника МВС України, сьогодні світ має спільні загрози – тероризм у всіх його проявах та кібератаки. Через гібридну війну із РФ для України суттєво важливо посилити присутність, в першу чергу, з точки зору протидії та захисту від кіберзагроз.

«Україна – перший полігон, де Росія випробовує свої гібридні технології, і ми маємо великий досвід, як від них відбиватися. У цьому конфлікті є і «шукачі пригод» із Австралії, які увійшли до складу незаконних збройних формувань. Такі люди, які отримали досвід участі у гібридних конфліктах, так само небезпечні і для вашого суспільства, адже є носіями специфічної інформації, яка може шкодити національній безпеці на користь агресивним діям РФ. За цим напрямком ми співпрацюємо із Італією і Великою Британією, тому ми б хотіли і вам передати цей список із п’яти осіб, які є громадянами Австралії, для реагування та жорстких дій», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, Україна вже має спільні контакти із австралійським колегами по роботі кіберфахівців.

«Ми мали дві досить вдалі спільні операції, проте ми б хотіли, аби наша робота була системною. За два дні я буду у кіберцентрі Інтерполу у Сінгапурі, де ми хочемо суттєво посилити нашу присутність, в першу чергу, з точки зору протидії кібервійні і захисту. Ми дуже ґрунтовно працюємо у цьому питанні із нашими колегами із США та Великої Британії. Найбільші із них – це спецоперація «Avalanche», яка була по всьому світу, по виявленню банківських шахраїв, і наша спільна міжнародна група по протидії вірусу «Non Petya», який, як мені відомо, зачепив і Австралію»,- повідомив міністр внутрішніх справ України, додавши, що злочинна група, яка розповсюджувала «Non Petya», причетна до атаки на вибори у Франції та Великої Британії.

Міністр внутрішніх справ Пітер Даттон зазначив, що Австралія вже входить в так звану організацію «П’яти очей» із США, Канадою, Новою Зеландією та Великою Британією, проте зацікавлена розширювати співробітництво.

«В австралійському контексті нас хвилює вплив Китаю та Росії щодо кіберзагрози. Тут ми виробили певні стандарти, спрямовані на протидію цим атакам, захист критичної інфраструктури та масштабних міжнародних капіталів, які є в нашій країні. Щодо розвідки, то ви знаєте, що ми входимо в об’єднання із Канадою, США, Новою Зеландією та Великою Британією, але ми також зацікавлені виходити за межі цього союзу у контексті розвідувальних даних. Тому тут ми можемо розглянути проект спільної заяви», – сказав Пітер Даттон.

Окрім цього, сторони обговорили взаємне визнання водійських посвідчень та інших ID-документів, а також залучення допомоги від Уряду Австралії для забезпечення психологічної та фізіологічної реабілітації постраждалих в ході АТО/ООС військовослужбовців та поліцейських.

Джерело

 

Україна вивчатиме досвід Австралії з організації публічного порядку під час масових заходів

 

МВС України вивчатиме досвід поліції Австралії (фото)

Про це сьогодні, 24 жовтня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова Національної поліції Сергій Князєв домовилися під час зустрічі з заступником комісара поліції м. Канберра  Міком Чу, яка відбулася в рамках робочої поїдки української сторони до Австралії.

«У нас на сьогоднішній день  головні напрямки роботи правоохоронців – боротьба з організованою злочинністю, боротьба з тероризмом та організація публічного порядку під час масових акцій. Такі пріоритети в роботі поліції були визначені через гібридну війну з РФ та непросту політичну ситуацію в середині країни», – сказав Арсен Аваков.

В свою чергу голова Нацполції Сергій Князєв зазначив, що попри війну на Донбасі, яка продовжується вже протягом чотирьох років, поліція забезпечує порядок під час великих масових заходів по всій Україні: «Для нас важливий досвід іноземних партнерів в організації роботи поліцейських під час масових заходів. За останні чотири роки в Україні пройшли УЄФА 2018, Євробачення, численні міжнародні змагання та форуми. Попри військові дії на сході країни та постійні гібридні атаки з боку РФ, ми продемонстрували, що маємо достатньо сил та засобів, аби гарантувати безпеку не лише наших громадян, а і іноземних гостей. Тут ми використовуємо скандинавський метод організації роботи правоохоронців, в основі якого діалог та потужна превентивна робота. Однак, ми готові залучати і кращі практики інших країни», – повідомив Сергій Князєв.

Заступник комісара поліції м. Канберра  Мік Чу зазначив, що попри різну ситуацію у наших країнах, поліція Австралії має стандарти дій під час забезпечення публічного порядку та готова передати досвід українським колегам: «У нас є великий ресурс тактичних команд, які за необхідністю будуть займатися охороною громадського порядку під час масових заходів та заворушень. У Канберрі планувальники працюють разом з представниками Федеральної поліції, сили і засоби виділяються відповідно до прогнозованих ризиків та загроз, які можуть виникнути під час заходу.  Будь-яке застосування спецзасобів, сили або зброї, має бути зафіксовано. І в разі застосування, ці відео передаються в спеціальний орган професійних стандартів, які розслідує цю справу і після цього передається в юридичний орган для розгляду третьою стороною. Коли поліцейський дістає з кобури тазер (пістолет-електрошокер) або пістолет, активується його камера та камери в радіусі 9 метрів. Для нас це нова практика, використання поліцейськими нагрудних камер, тому ми почали з активації камер під час застосування зброї»,- розповів Мік Чу.

В поліції Австралії зараз удосконалюють систему роботи.  Впроваджується  єдина мобільна платформа для всіх поліцейських, камери на формі і вдосконалюється сфера обміну інформацією між представниками нацбезпеки та іншими відомствами.

© Arsen Avakov’s photo by Yulia Babych

Поділитися:
Share

Усі відео