Повідомлено про підозру одному з начальників відділу Держкомітету телебачення і радіомовлення України

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції України здійснюється досудове розслідування за фактом розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах), та за фактом надання і отримання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що упродовж 2017 року начальник відділу видавничої справи Державного комітету телебачення і радіомовлення вступив у злочинну змову з одним із видавців літературної продукції, і за надану йому неправомірну вигоду впливав на прийняття необхідних рішень щодо відбору літературної продукції зацікавлених видавництв для поповнення фондів публічних бібліотек.

15 травня 2018 року слідчими Департаменту повідомлено про підозру начальнику відділу видавничої справи Державного комітету телебачення і радіомовлення за отримання неправомірної вигоди для себе та вплив на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, та відповідно керівнику суб’єкта видавничої справи за надання вказаної неправомірної вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369-2 КК України.

Наразі вирішується питання про обрання вказаним зловмисникам запобіжного заходу та відсторонення від посади на час слідства.

Крім того, слідством перевіряються аналогічні факти, які стосуються закупівлі літературної продукції у інших видавництв, та за результатами проведеного розслідування буде надана об’єктивна оцінка діям керівників інших видавництв та уповноваженим службовим особам Міністерства культури України.

Досудове розслідування триває.

Джерело

Автори