Чому акція «Безсмертний полк» щороку стає масштабнішою? Витоки та причини

Інтерв’ю головного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Галини Яворської для Громадського радіо.


Чому акція «Безсмертний полк» щороку стає масштабнішою? Витоки та причиниВікторія Єрмолаєва: Звідки взялася ця акція? Чому її роблять такою масштабною?

Галина Яворська: Міф про Велику Вітчизняну війну — один з базових у сьогоднішній ідеології РФ. Він дуже агресивний, адже одне з гасел «можемо повторити». Спільним для цих акцій, які відбулись у декількох країнах, є єдине джерело, тобто Росія. Ці марші є засобом ведення гібридної війни.

Вікторія Єрмолаєва: Що небезпечного вони несуть?Галина Яворська: До Дня перемоги у школах РФ задавали писати твори на тему «Хотят ли русские войны?». Цим, очевидно, доводять миролюбність РФ, не зважаючи на усі війни, які вона зараз веде.

Завдання цих акцій: довести, що ніякої війни з Росією немає, що ми один народ, а те, що відбувається, на Сході, — громадянська війна. У нас війна з Росією триває п’ятий рік, а акції, які прагнуть довести, що війни немає, відбуваються і досі.

Акція в Одесі, де вийшло за деякими підрахунками до 15 тис людей, означає, що є на кого опиратися, тому і можна виходити.

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі на сайті Громадського радіо.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео