Чому акція «Безсмертний полк» щороку стає масштабнішою? Витоки та причини

Інтерв’ю головного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Галини Яворської для Громадського радіо.


Вікторія Єрмолаєва: Звідки взялася ця акція? Чому її роблять такою масштабною?

Галина Яворська: Міф про Велику Вітчизняну війну — один з базових у сьогоднішній ідеології РФ. Він дуже агресивний, адже одне з гасел «можемо повторити». Спільним для цих акцій, які відбулись у декількох країнах, є єдине джерело, тобто Росія. Ці марші є засобом ведення гібридної війни.

Вікторія Єрмолаєва: Що небезпечного вони несуть?Галина Яворська: До Дня перемоги у школах РФ задавали писати твори на тему «Хотят ли русские войны?». Цим, очевидно, доводять миролюбність РФ, не зважаючи на усі війни, які вона зараз веде.

Завдання цих акцій: довести, що ніякої війни з Росією немає, що ми один народ, а те, що відбувається, на Сході, — громадянська війна. У нас війна з Росією триває п’ятий рік, а акції, які прагнуть довести, що війни немає, відбуваються і досі.

Акція в Одесі, де вийшло за деякими підрахунками до 15 тис людей, означає, що є на кого опиратися, тому і можна виходити.

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі на сайті Громадського радіо.

Джерело

Поділитися:
Share

Share