Для захисту прав ромів у Києві буде створено робочу групу (відео)

До її складу увійдуть представники місцевої влади, поліцейські та правозахисники. Про це голова Національної поліції України повідомив під час зустрічі з начальником поліції Києва Андрієм Крищенком та керівником адвокаційного центру Української Гельсінської Спілки з прав людини Борисом Захаровим.

Необхідність у створенні такої групи продиктована останнім подіями, які відбулися у столиці на Лисій горі. Аби захистити права етнічних меншин, які постраждали від дій невідомих, столичні поліцейські разом із представниками влади і правозахисних організацій напрацюють план спільних дій.

Як зазначив Сергій Князєв, правоохоронці нададуть практичну допомогу у забезпеченні громадського порядку, а також готові долучитися до програми соціалізації представників етнічних меншин.

«Сьогодні не йдеться про паспортизацію населення, оскільки головний документ є майже у кожного представника етнічних меншин. Нас турбує їх спосіб життя, умови проживання, догляд за дітьми, їх навчання та своєчасне надання медичної допомоги. Ми готові переорієнтувати роботу дільничних офіцерів поліції, доповнити штат помічниками та консультантами, аби наші зусилля дали позитивний результат у вирішенні цих питань» ‑ наголосив очільник Нацполіції.

Андрій Крищенко додав, що столична поліція тримає на особливому контролі події, учасниками яких стають громадяни інших держав або представники етнічних меншин.

«Поліція захищає права всіх без винятку громадян і не ділить людей за етнічною, расовою та іншими ознаками. І тому повинна реагувати у випадку порушення прав будь-кого» ‑ зазначив Андрій Крищенко.

При цьому керівник столичних поліцейських відзначив, що публікація відео нападу на ромів неподалік від Лисої гори стала підставою для негайного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінальних проваджень. Тож нині правоохоронці закликають учасників інциденту надати свідчення щодо цих подій, оскільки жодних звернень від потерпілої сторони до поліції так і не надійшло.

У свою чергу Борис Захаров зазначив, що врегулювання ситуації, яка склалася із тимчасовими поселеннями ромів, залежить від взаєморозуміння між представниками місцевої влади, правозахисних організацій та правоохоронців.

«Важливо, що нас не тільки чують, а й готові йти назустріч та пропонують шляхи вирішення надважливих питань щодо соціальної адаптації представників етнічних меншин та облаштування їх побуту. Першим кроком стане створення робочої групи, яка буде робити все, аби покращити умови проживання у тимчасових поселеннях і забезпечити їх належних соціальний захист» ‑ зазначив Борис Захаров.

Джерело

 

Міністр внутрішніх справ заявив, що роми повинні поважати закони і порядок України.  Але ніхто не має права варварські здійснювати те, що було скоєно.

Про це Арсен Аваков сказав, коментуючи інцидент із табором ромів на Лисій горі в Києві.

«Роми, як і будь-яка інша національність України повинні поважати закони і порядок нашої держави. Але ніхто не має ніякого права варварські здійснювати те, що було скоєно. Ніякі угруповання. І ми будемо дуже жорстко припиняти такі дії. Якщо хтось раптом подумав, що в якийсь момент він буде хизуватися якимось черговим брендом, трендом або чим-небудь ще, то повірте, наша робота полягає в тому, що такі речі неприпустимі. Вони будуть жорстко припинені, навіть якщо це будуть люди, які прикриваються нашивками ветеранів АТО і таке інші», – зазначив міністр.

Джерело

Автори