На Харківщині під загрозою кримінальної відповідальності підприємець відшкодував до бюджету майже 1 млн грн

Прокуратура Харківської області спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби в області викрили одного з керівників ТОВ, що роками не відраховувало передбачені чинним законодавством видатки. У зв’язку з цим прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків (ч.1 ст. 212 КК України).

У ході досудового слідства встановлено, що один із керівників регіонального підприємства, що надає послуги в сфері сертифікації, умисно ухилився від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток.

ТОВ не відраховувало передбачені чинним законодавством видатки майже 2,5 роки. Керівник товариства, маючи безпосередній доступ до документів і банківських рахунків організації, і достовірно знаючи, про те, що деякі підприємства-контрагенти ніяких послуг для ТОВ не виконували і товарно-матеріальних цінностей не постачали, вніс до бухгалтерського та податкового обліку неправдиві дані про фінансово-господарські відносини з ними. Це і надало змогу ухилитися від сплати майже 1 млн грн податків.

Під загрозою кримінальної відповідальності ТОВ сплатило до бюджету гроші у повному обсязі.

Наразі прокуратура направила до суду клопотання про звільнення керівника підприємства від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України у зв’язку із повним відшкодуванням завданих збитків.

Джерело

Автор