Для рятування українських лісів від всихання запущено флешмоб «Ялинка challenge» (відео)

Перший в Україні флешмоб «Ялинка challenge» відбувся на Житомирщині, з метою акцентувати увагу населення на проблемі масштабності всихання лісів. Про це йдеться у повідомленні Держлісагентства.

До участі у флешмобі «Ялинка challenge» запросили журналістів, науковців, активістів, представників поліції та ДСНС. «Блискавична юрба» (так дослівно перекладається «флешмоб») вишикувалась у вигляді «живої» зеленої ялинки, тим самим демонструючи єднання думок та спільність позицій. Естафету житомирські лісівники передають всім своїм колегам.

Тільки за минулий рік на Житомирщині короїдом пошкоджено майже 10% хвойних лісів. 22 тисячі гектарів – вже «мертві». Від всихання страждає і перлина краю – резерват Поліський заповідник, де «мертвими» деревами охоплено понад 400 гектарів.

Ідентичні проблеми із всиханням через шкідника мають Австрія, Чехія, Польща, Білорусь, Канада та Північна Америка. На даному етапі іншого способу боротьби із шкідником окрім «зачищення» хворого лісу і висадження нового – не існує у світовій практиці.

Нагадаємо, нещодавно заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що на сьогодні лише на Поліссі більше 120 тис. га всихаючої через шкідники сосни. Загалом по Україні 350 тис. га різного ступеня всихання дерев. А також прокоментував питання щодо необхідності внесення змін до Санітарних правил у лісах України.

Джерело

Автори

Усі відео