За участі МВС розроблена методологія SOCTA-Україна (фото, відео)

Опрацьовувалася методологія SOCTA – Serious and Organised Crime Threat Assessment – міжвідомчою експертною групою, до складу якої входили представники МВС, Національної Поліції, РНБО, СБУ, Прокуратури, Фіскальної служби, експерти EUAM та EUROPOL. Результат спільної роботи був презентований у форматі круглого столу вчора, 29 листопада.

Голова Консультаційної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM) Кястутіс Ланчінскас підкреслив, що такий інструмент як SOCTA є методикою з оцінки ризиків щодо тяжких злочинів та організованої злочинності. SOCTA – це унікальне напрацювання усіх країн Євросоюзу, ключовий стратегічно-аналітичний документ, присвячений боротьбі зі злочинністю, який було розроблено Європолом.

«Усі правоохоронними відомствами України узгодили методологію розробки SOCTA, що сформує ґрунтовну картину ситуації зі злочинності в країні. Саме на основі рекомендацій SOCTA обиратимуться тактики протидії злочинності в Україніі», – наголосив він.

Директор Департаменту міжнародної співпраці та європейської інтеграції МВС України Мері Акопян звернула увагу на те, що впровадження інструменту SOCTA стало одним з ключових завдань відображених в прийнятій Кабінетом Міністрів України Стратегії розвитку МВС 2020, та проекті Стратегії Національної Поліції України 2020. Вона додала, що впровадження SOCTA матиме важливе значення для виконання Угоди між Україною та Європолом про оперативне та стратегічне співробітництво, ратифікованої Верховною Радою України. Така ініціатива буде також важливим кроком до реалізації положень статті 3 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо зміцнення співробітництва в «боротьбі з різними формами транснаціональної організованої злочинності».

Довідка. Національна модель SOCTA сприятиме правоохоронним органам ЄС та України в пошуку та використанні спільної професійної мови, коли йдеться про тяжкі злочини й організовану злочинність. Вона також дозволить Україні зробити свій внесок щодо включення до методології аналізу нових видів загроз, пов’язаних з зовнішніми гібридними деструктивними впливами на свідомість громадян,  що приводить до виникнення нових кримінальних та терористичних проявів.

Джерело

 

Додатково