З 29 жовтня по 1 листопада у Верховній Раді України проходить VI сесія ПА ЄВРОНЕСТ
Вчора, 29 жовтня, у Верховній Раді України розпочала роботу VI сесія Парламентської асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ).
Робота сесії розпочалася з засідання Секретаріату ПА ЄВРОНЕСТ. Участь у засіданні взяли представники Європейського парламенту та парламентів країн Східного Партнерства (Україна, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова).
Під час засідання обговорювалися питання діяльності Асамблеї та роботи чергової VI сесії, ключовими темами якої буде, зокрема, свобода та об’єктивність засобів масової інформації, кібербезпека в країнах ЄС та країнах Східного Партнерства. Як очікується, значну увагу під час сесії буде приділено таким проблемам як безробіття серед молоді, жінки на ринку праці, а також енергетична складова реалізації Паризької кліматичної угоди.
Секретаріат ПА ЄВРОНЕСТ заслухав доповіді робочих груп, підготовку щорічних звітів і надав відповідні рекомендації. Учасники засідання обмінялися думками щодо нещодавнього рішення бюро від 13 вересня 2017 року, що стосувалося організації роботи Секретаріату Асамблеї. Також відбувся обмін думками стосовно програми VI сесії ПА ЄВРОНЕСТ. Серед іншого було представлено календар заходів на 2018 рік.
З 29 жовтня по 1 листопада у Верховній Раді України проходить VI сесія ПА ЄВРОНЕСТ.
30 жовтня відбудуться засідання чотирьох Комітетів Асамблеї: Комітету з політичних питань, прав людини та демократії, Комітету з питань економічної інтеграції, адаптації законодавства та узгодження з політикою ЄС, Комітету з соціальних питань, освіти, культури та громадянського суспільства і Комітету з питань енергетичної безпеки. 31 жовтня та 1 листопада відбудуться пленарні засідання ПА ЄВРОНЕСТ. Згідно зі Статутом Асамблеї, пленарне засідання ПА ЄВРОНЕСТ має проводитися один раз на рік у країні Східноєвропейського Партнерства або в одному з робочих приміщень Європейського Парламенту. В Україні таке засідання проводиться вперше.
ПА ЄВРОНЕСТ, відповідно до своїх повноважень, покликана бути форумом для проведення парламентських обговорень, забезпечення контролю та нагляду за всіма питаннями, пов’язаними зі Східним Партнерством, діючи як її парламентська установа; ухвалювати резолюції та рекомендації, адресовані Саміту Східного Партнерства та інституціям, установам та міністерським групам і конференціям, а також сприяти гармонізації національного законодавства Східноєвропейських партнерів із законодавством Європейського Союзу, включаючи засоби імплементації необхідних проектів на двосторонньому та багатосторонньому рівнях.
План заходів в рамках VІ сесії Парламентської асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ)