У Києві завершилося VII засідання Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій (інфографіка)

Сьогодні, 3 жовтня 2017 року, у Києві завершилося VII засідання Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Заступника Торгового представника Сполучених Штатів у Європі та на Близькому Сході Деніела Маллені, а також представників бізнесу США.

Учасники присвятили засідання питанням розширення експорту та торгівлі між Україною та США, а також покращенню інвестиційного та бізнес-клімату в Україні, реформам у сфері інтелектуальної власності, податковій та митній реформам, дерегуляції та створенню кращих регуляторних практик в Україні, а також реформам у енергетиці та збільшенню співпраці у агропромисловому комплексі.

“Цьогорічні українсько-американські зустрічі на найвищому рівні, візит в Україну Голови Корпорації закордонних приватних інвестицій США, а також інвестиції великого бізнесу, у тому числі американського, ми розглядаємо, як прояв довіри з боку американської влади і американського бізнесу та впевненості щодо успіху реформ, які здійснює Уряд”, – підкреслив Степан Кубів відкриваючи засідання Ради.Як наголосила  заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська: “Україна вжила багато заходів для розширення та диверсифікації свого експорту, а також покращення можливостей торгівлі з Україною як загалом, так і щодо окремих галузей та товарних позицій”. Важливим напрямком у роботі, вона назвала, продовження усунення бар’єрів у торгівлі між Україною та США, посилення співпраці та технічному та експертному рівні.

Експорт товарів до США за підсумками 7 місяців 2017 року склав $471,2 млн і збільшився на 118,4% у порівнянні з 7 місяцями 2016 року.

«Сполучені Штати Америки – ринок, визначений Експортною стратегією України, як ринок у фокусі для українського експорту. Тому, працюємо над усуненням бар’єрів на американському ринку, спрощенням процедур торгівлі, залученням інвестицій в експортоорієнтовані сектори в Україні, а також над посиленням контактів бізнесу до бізнесу для того, щоб збільшити кількість експортних контрактів. Також, в пріоритеті створення робочої групи для визначення секторів збільшення торгівлі і проведення секторальних торговельних місій для українського та американського бізнесу у 2018 році», – відзначила Наталія Микольська під час засідання.

Учасники окремо обговорили перспективи приватизації в Україні, як одного з напрямків залучення інвестицій, зокрема у сферу енергетики. Степан Кубів зауважив, що надзвичайно важливим є успіх американських компаній, які вже працюють на українському ринку і розширюють свою присутність.

“Плани розширення діяльності в Україні з боку окремих американських корпорацій є свідченням того, що в Україні можна і варто працювати та успішно реалізовувати інвестиційні проекти. Тому ми закликаємо американських інвесторів у найближчій перспективі взяти активну участь в масштабній програмі приватизації державних підприємств. Законопроект, який суттєво покращує умови для приватизації вже переданий Урядом до Парламенту і, сподіваюся, невдовзі отримає всебічну підтримку народних депутатів”, – зазначив Степан Кубів.

За результатами засідання сторони схвалили Спільну заяву.

Інфографіка про торгівлю між Україною та США:

Загальні показники експорту та імпорту між Україною та США за 2016 рік

Загальні показники експорту та імпорту між Україною та США за 7 місяців 2017 року

Довідково: Українсько-американська рада з торгівлі та інвестицій є основним механізмом співпраці України та США для підсилення та розширення торговельних та економічних взаємин. Рада створена у відповідності до Угоди про співпрацю у сфері торгівлі та інвестицій (ТІСА) у 2008 році після вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) та на виконання умов Угоди.

Джерело

Поділитися:
Share

Share