Офшори Тимошенко – і тиша!

Все ж таки я балдію від українського громадянина. Кілька місяців він бився в істериці з приводу «офшорів Порошенка». Не розуміючи деталей міжнародного права і механізмів існування великих корпорацій, не розуміючи, що таке взагалі «офшори» і для чого вони існують, він мусолив історію «дядько в офшорі» з якоюсь садистською насолодою.

Ще б пак! Громадянинові подарували просте рішення! Йому подарували пояснення всіх його проблем – то Порох його пограбував! Через офшори…Але ось – ситуація діаметрально протилежна. Сайт «Тема» і журналіст Роман Бочкала оприлюднили низку документів про фінансування на заході піар-послуг структурами Юлії Тимошенко (судячи з того що документи там і там дублюються, можна здогадуватися хто автор допису на «Темі»). Що ми дізналися з них?

Ми дізналися що Юлія Тимошенко, яка живе на офіційну депутатську з/п у 250 $/місяць, на піар себе-коханої та своєї політ сили витрачає скажені кошти – рахунок на мільйони доларів. Що витрачає вона їх явно не тільки на піар – в одному з документів послуги «дослідження європейських медіа» оцінені у $ 183 780… Певно – досліджувалася вся преса європейська потижнево, від часів народження швецького короля Карла XII і до сьогодні…

Ми дізналися що використання офшорних грошей раніше закидалося соратникові Юлії Тимошенко – Григорію Немирі.

Ми дізналися, що з великою долею вірогідності до офшорних операцій дотична №5 Олена Шкрум, їм’я її батька, відомого столичного юриста фігурує у панамських паперах як бенефіциара офшорної компанії Betal Menadgement Ltd. Всім хто гадає що 28-річна пані Олена закінчила магістратуру в Сорбонні та факультет права у Кембріджі без участі статків татуся – ну, можу побажати успіхів. Доречне питання, а що іще могло оплачуватися через ці офшорні компанії?

Але це все – фігня. Головне питання звучить не так.

Головне питання – де раптом поділася вся армія незламних борцунів з корупцією? Де, Громадські, УПячки та інші «Слідства.Інфо»? Чому офшорна історія Порошенка викликала в них майже сексуальний екстаз, а офшори Тимошенко їх навіть не зацікавлені? Порошенко – президент, скажуть вони?.. А Тимошенко – лідер впливової парламентської фракції і політик з рейтингом який дозволяє їй обійняти найвищу посаду в країні. Завтра – саме вона може зайняти місце Порошенка.

Ця обставина не цікавить професійних борцунів? Чи справа не тільки в самому факті офшорів, є й інші мотиви?

А громадське суспільство про що думає? Воно розуміє, що політик в якого за душею уже – муть, не стане білим і пухнастим в мить завоювання влади в країні – він почне робити все те саме, що робить зараз, тільки у більших обсягах? Воно розуміє, що йдеться про ЙОГО, громадського суспільства, майбутнє?

На жаль, на це питання я знаю відповідь. Сталося те саме що й завжди – наші пересічні громадяни знову створили собі гарненьку казочку і знову свято у неї увірували. Вони знову собі створили кумира. Вони знову повторюють собі як зачаровані «Юля прийде – порядок наведе… тарифи знизить… борги за комуналку спише… пенсії збільшить…» Будь-яка критика сприймається лише як змови ворогів, що сплять і мріють як обдурити, ошукати, обікрасти… Через офшори…

Майбутнє очевидне мов розвиток паршивого детектива. Чари розвіються. Дива – не станеться. Борцуни заходяться мішати з лайном вже саму Тимошенко – їх промотивують. Розчарований громадянин знову заволає «Нас кинули!!!» Але це все буде пізніше.

Достойна кара за небажання мислити критично. За порушення заповіді «Не створи собі кумира».

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial