Офшори Тимошенко – і тиша!

Все ж таки я балдію від українського громадянина. Кілька місяців він бився в істериці з приводу «офшорів Порошенка». Не розуміючи деталей міжнародного права і механізмів існування великих корпорацій, не розуміючи, що таке взагалі «офшори» і для чого вони існують, він мусолив історію «дядько в офшорі» з якоюсь садистською насолодою.

Ще б пак! Громадянинові подарували просте рішення! Йому подарували пояснення всіх його проблем – то Порох його пограбував! Через офшори…

Але ось – ситуація діаметрально протилежна. Сайт «Тема» і журналіст Роман Бочкала оприлюднили низку документів про фінансування на заході піар-послуг структурами Юлії Тимошенко (судячи з того що документи там і там дублюються, можна здогадуватися хто автор допису на «Темі»). Що ми дізналися з них?

Ми дізналися що Юлія Тимошенко, яка живе на офіційну депутатську з/п у 250 $/місяць, на піар себе-коханої та своєї політ сили витрачає скажені кошти – рахунок на мільйони доларів. Що витрачає вона їх явно не тільки на піар – в одному з документів послуги «дослідження європейських медіа» оцінені у $ 183 780… Певно – досліджувалася вся преса європейська потижнево, від часів народження швецького короля Карла XII і до сьогодні…

Ми дізналися що використання офшорних грошей раніше закидалося соратникові Юлії Тимошенко – Григорію Немирі.

Ми дізналися, що з великою долею вірогідності до офшорних операцій дотична №5 Олена Шкрум, їм’я її батька, відомого столичного юриста фігурує у панамських паперах як бенефіциара офшорної компанії Betal Menadgement Ltd. Всім хто гадає що 28-річна пані Олена закінчила магістратуру в Сорбонні та факультет права у Кембріджі без участі статків татуся – ну, можу побажати успіхів. Доречне питання, а що іще могло оплачуватися через ці офшорні компанії?

Але це все – фігня. Головне питання звучить не так.

Головне питання – де раптом поділася вся армія незламних борцунів з корупцією? Де, Громадські, УПячки та інші «Слідства.Інфо»? Чому офшорна історія Порошенка викликала в них майже сексуальний екстаз, а офшори Тимошенко їх навіть не зацікавлені? Порошенко – президент, скажуть вони?.. А Тимошенко – лідер впливової парламентської фракції і політик з рейтингом який дозволяє їй обійняти найвищу посаду в країні. Завтра – саме вона може зайняти місце Порошенка.

Ця обставина не цікавить професійних борцунів? Чи справа не тільки в самому факті офшорів, є й інші мотиви?

А громадське суспільство про що думає? Воно розуміє, що політик в якого за душею уже – муть, не стане білим і пухнастим в мить завоювання влади в країні – він почне робити все те саме, що робить зараз, тільки у більших обсягах? Воно розуміє, що йдеться про ЙОГО, громадського суспільства, майбутнє?

На жаль, на це питання я знаю відповідь. Сталося те саме що й завжди – наші пересічні громадяни знову створили собі гарненьку казочку і знову свято у неї увірували. Вони знову собі створили кумира. Вони знову повторюють собі як зачаровані «Юля прийде – порядок наведе… тарифи знизить… борги за комуналку спише… пенсії збільшить…» Будь-яка критика сприймається лише як змови ворогів, що сплять і мріють як обдурити, ошукати, обікрасти… Через офшори…

Майбутнє очевидне мов розвиток паршивого детектива. Чари розвіються. Дива – не станеться. Борцуни заходяться мішати з лайном вже саму Тимошенко – їх промотивують. Розчарований громадянин знову заволає «Нас кинули!!!» Але це все буде пізніше.

Достойна кара за небажання мислити критично. За порушення заповіді «Не створи собі кумира».