Урочистості з нагоди 50-річчя створення Світового Конґресу Українців (фото)

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко привітали Світовий Конґрес Українців, усіх його керівників і учасників з 50-річчям з дня створення цієї організації. Під час урочистостей з нагоди ювілею СКУ, Глава держави зазначив, що учасники Річних загальних зборів Світового Конґресу Українців дуже вдало обрали дату його проведення. «У дні святкування 26 річниці Незалежності нашої держави, Київ, як батьківський дім, приймає дітей України з усього світу. Радий бути у вашому колі, наше дороге світове українство», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, у дні нашого національного свята ми згадуємо усіх, хто віддав своє серце боротьбі за незалежність, хто зараз робить усе можливе і неможливе для зміцнення і захисту нашої держави. «Ми згадуємо всіх, у які б далекі світи не пролягли їхні життєві шляхи. Адже на всіх дорогах дороговказом для патріотів України була українська зоря», – зауважив Президент.

Петро Порошенко додав, що свято Незалежності є особливим для українських організацій всього світу, адже саме мрія про українську державу надихала засновників СКУ, які 50 років тому запропонували ідею єднання і консолідації зусиль усіх патріотичних сил на всіх континентах.

Глава держави, подякував Конґресу за активне сприяння міжнародному визнанню Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу. «За півстоліття своєї діяльності Світовий Конґрес Українців став сильним, консолідованим виразником прагнень України та її вірним захисником у світі», – наголосив він.

За словами Президента, є широке поле для активізації співпраці і просто людських контактів закордонних українців з історичною Батьківщиною. Для цього у червні цього року була схвалена Концепція Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2017–2020 роки. «Закликаю вас активніше долучатися до наповнення і реалізації цієї Програми, адже вона є «дорожньою картою», за якою ближчими роками ми працюватимемо разом. То наша спільна робота, спільні задачі і спільні прагнення», – звернувся він до присутніх.

«Хочу ще раз підкреслити – ви є надійна і потужна сила, яка далеко за межами України відстоює політичні, економічні та культурні інтереси нашої держави. Ми єдині у бажанні добра для нашого народу і готові спільно працювати для нашої високої мети», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави побажав усім учасникам цього ювілейного зібрання, усій світовій українській громаді світлої мудрості, добра, виваженості, цікавих ініціатив, вагомих результатів. «Головне, щоб в серці кожного з нас обов’язково залишалася Україна. Бо кращої держави не існує», – сказав Петро Порошенко.

У своєму виступі Президент СКУ Євген Чолій наголосив, що Україна сьогодні потребує закордонного українства як ніколи. Він підкреслив, що найпершим завданням світового українства є допомога у боротьбі з російським імперським агресором і відновленні територіальної цілісності України, звільнення усіх українських політичних в’язнів, які перебувають на окупованій території та в Росії.

«Ми щоденно вболіваємо за Україну. Нам слід допомоги світові побачити Україну як цивілізовану, розвинену, європейську державу», – підкреслив Євген Чолій.

Світовий Конґрес Українців закликав «допомогти Україні просуватися до Європи і ніколи не повертатися до страшного радянського минулого».

Світовий Конґрес Українців був заснований у 1967 році та об’єднує українців з 53 країн світу, де проживає близько 20 млн українців.

Президент СКУ від імені Конґресу вручив Главі Української держави символічний подарунок – скляну скульптуру «Ангел миру».

Джерело