Вісті з фронтів. 10.08.2024
Олександр Коваленко / Інформаційний спротив
Вже на четвертий день бойових дій у Курській області стало гранично очевидним, що метою цієї активності є не так створення санітарної зони на кордоні з Україною, як значно глибші цілі, поки що, обмежені трасою Е-38.
У ніч з 8 на 9 серпня в районі села Октябрське за 8 км від транспортного вузла Рильськ було знищено російську колону, яка везла підкріплення. Точних даних про втрати зараз немає, але у відкритих джерелах було верифіковано відео, яке не тільки підтверджує втрати техніки, а й зафіксувало десятки вбитих російських солдатів.
Це відео, опубліковане у першій половині дня 9 серпня, підтверджувало якщо не факт фізичного контролю над трасою Е-38, то її вогневий контроль з протилежного боку.
Крім того, у російському інформаційному сегменті надходили повідомлення про зіткнення в районі сіл Городище, Тітов, Коренево, Черемошки та Мартинівка. Всі ці населені пункти, окрім Суджанського району, відносяться і до інших районів Курської області, це говорить про значне розширення фронту бойових дій, що може досягати вже 100 км.
Аналізувати інформацію, що надходить у нинішніх умовах, доводиться на тлі повної відсутності будь-яких повідомлень від офіційних українських джерел і повідомлень, що явно запізнюються на 2-3 доби від близько-офіційних. Російські джерела нині не стільки стримано висвітлюють ситуацію, скільки або піддаються паніці, або надміру недоречній браваді.
Загалом, якщо врахувати напрямок від раптово виниклої точки Городище – Титов – Черемошки – Мартинівка, то чітко проглядається напрямок по Е-38, що, по суті, відгризає в майбутньому плацдарм, який може сформуватися протягом найближчих 3-4 діб, площа Курської області близько 4 тисячі квадратних кілометрів.
Важливо звернути увагу на те, що якщо ще ввечері 8 серпня у панічних повідомленнях російської сторони звучала назва Кромські бики, то до ранку 9 серпня вже були присутні Черемошки. Населений пункт Черемошки знаходиться всього за 10 км від траси Е-38 і, за ним немає жодних перешкод у вигляді сіл автомобільною дорогою Льгов-Суджа. Тобто питання фізичного контролю над Е-38 може бути закрите до кінця доби.
Такі масштаби вже не дозволяють те, що відбувається в Курській області, називати просто Суджанською операцією, а явно – Курською.
Перспектива
Очевидно, що командування росіян не має на сьогоднішній день ефективного плану з усунення операції противника в Курській області, і єдине, що гальмує процес розширення зони контролю, – це самі населені пункти. Якщо до виходу на трасу Е-38 просування сил “300 спартанців” складало в середньому 15 кілометрів на добу, то з виходом на трасу воно сповільниться. Це пов’язано з тим, що в обох напрямках трасою Е-38 знаходиться загалом 20 малих та середніх населених пунктів.
Тим не менш, саме Е-38 значно може розширити простір охоплення вище озвученої площі, що у свою чергу створить вкрай унікальну ситуацію, а саме – оточення тих локацій Курської області, де на сьогоднішній день немає присутності підрозділів “300 спартанців”.
Крім того, командування росіян навряд чи зможе протягом найближчого тижня сформувати концепцію оборони Курської області, з урахуванням стрімкого зменшення зони контролю російських військ на російській території.
Увечері 9 серпня, в районі 20:00 за київським часом, на українських каналах було опубліковано фото, зроблене на тлі дорожнього знаку «Курськ – 10 кілометрів». Зроблено воно було явно посеред дня, тобто із затримкою в кілька годин і відбулася публікація, яка говорить про те, що війська, які не приховують своєї ідентичності, перебували на мінімальній відстані від російського обласного центру.
Також у той же період з’явилася інформація про те, що в селі Жовтневе було знищено енергооб’єкт, а також у районі Курська було пошкоджено станцію «Південна». У самому Курську, Курчатові, а також Волокні, Прямінцено та Ворошневому почалися перебої з електроенергією.
Але всі ці ознаки вказували не на те, що найближчим часом може початися штурм обласного центру міста Курськ. Ні. Курськ – це місто площею понад 200 км² та з населенням понад 400 тис. осіб. Для проведення штурмових дій такого міста необхідний потенціал угруповання щонайменше 70-100 тис. л/с.
Очевидно, що в районі Курська до вечора 9 серпня стали створюватися умови для проведення успішної операції в Курчатові, де розміщується Курська АЕС, а в районі самого міста Курськ будуть створені на найближчих підступах рубежі для того, щоб… Наприклад, для того, щоб це місто найближчими днями не тільки взяти під вогневий контроль, для знищення об’єктів військової та подвійної інфраструктури, а й для того, щоб занурити його в блекаут для посилення своїх ультимативних позицій.
Цілком імовірно, що незабаром ми з вами вже обговорюватимемо не лише фізичну присутність «300 спартанців» на трасі Е-38, а й більше значніші досягнення цього угрупування в Курській області на глибині прориву 50-55 км.