Петро Порошенко про «кейс Мазепи» (відео)
Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Прямий» заявив, що тиск силовиків на бізнес не тільки погіршує економічну ситуацію всередині країни, а й може зашкодити отриманню фінансової допомоги від Євросоюзу та США.
Порошенко зауважив, що бізнес після початку повномасштабного вторгнення під постійними ракетними обстрілами генерує податки до бюджету, створює робочі місця, платить зарплати і волонтерить для фронту. Саме тому такі справи як «кейс Мазепи» викликають лють у підприємців.
«Concorde Capital – це один із трьох інвестиційних банків в Україні. Банки працюють виключно в умовах довіри, а інвестиції – це те, чого сьогодні Україна потребує як повітря. Concorde Capital, Dragon Capital – також є спроби атак, ICU теж знаходиться під тиском. Немає такого інвестбізнесу, який би не знаходився під атакою силовиків», – констатує Порошенко.
«Так було в 2013 році, коли ті самі люди, які зараз приймають ті самі рішення, організовували тиск на бізнес «імені Саші-стоматолога», – нагадав Порошенко.
«700 днів тому слова «українська лють» стосувалися виключно російського агресора. Зараз у бізнесу не залишилося ілюзій. Бізнес чітко розуміє, що якщо не об’єднаються для того, щоб захиститися від свавілля силовиків – прийдуть до кожного», – обурюється Порошенко.
Він зазначає: потрібні негайні законодавчі ініціативи, які унеможливлять тиск силовиків на підприємців. «Ці ініціативи мають полягати в тому, що ніхто не може вдертися до бізнесу – ні СБУ, ні ГПУ, ні Національна поліція. Треба кардинально перезавантажити БЕБ за участі іноземних партнерів, так як ми це робили, коли формували НАБУ, САП, Вищий антикорупційний суд. Альтернативи цьому не існує», – наголошує Порошенко.
«В критеріях для отримання 50 мільярдів Єврокомісія та Рада ЄС чітко зазначили, що пріоритетом є в тому числі інвестиційний клімат, верховенство права, вільна конкуренція, невтручання влади і держави. І якщо цього не буде, ви ставите під ризик надання допомоги Україні, якої вона потребує як повітря», – наголошує Порошенко.
«Дуже раджу прочитати сьогоднішній пост пані Пріцкер, яка є спеціальним представником президента Сполучених Штатів – вона наголошує, що ми маємо захистити українську економіку», – констатує п’ятий Президент.
«Прямі іноземні інвестиції не прийдуть, якщо ми не доведемо, що ми докладаємо всіх зусиль, щоб забезпечити верховенство права, конкурентне середовище та інвестиційний клімат. І ніякими інвестиційними нянями, ніякою комісією, яка буде шукати компроміси, цю ситуацію не виправити», – зазначає Порошенко.
«Ми маємо об’єднатися навколо Збройних Сил. Зеленський наголосив, що наступні два тижні будуть мати визначальну роль для майбутнього війни, для майбутнього існування держави, для майбутнього функціонування економіки. На фронті відбуваються дуже-дуже складні процеси і, якщо не буде продемонстроване відповідальне ставлення і єдність, ситуація значно погіршиться», – резюмує Порошенко.
Друзі, я не втомлююся повторювати це знову і знову — ми маємо обʼєднатися, аби захистити бізнес, підсилити ЗСУ, зберегти економіку, верховенство права та міжнародну підтримку.
Про це розповів у ефірі Телеканалу “Прямий”, відповідаючи на запитання журналістів.
На жаль, сьогодні більше немає інвестиційного бізнесу, який би не знаходився під атаками силовиків. У бізнесу більше не залишилося ілюзій, він чітко розуміє, що якщо не обʼєднатися, щоб захистити економіку від свавілля силовиків, то прийдуть до кожного. Так само не залишилося ілюзій в журналістів, які бачать, яка трагедія розгортається довкола переслідування журналістів.
Одної статті в міжнародних ЗМІ про це було б достатньо, аби знизити інвестиції в Україну. А таких статей було багато. І ніякими інвестнянями цю ситуацію не виправити, єдине, що ми можемо зробити — це верховенство права й незалежні суди.
Але я маю для вас дуже приємну новину. Абсолютно несправедливий і брутальний вирок сумнозвісного Печерського суду скасовано. Застава Мазепи зменшена з 349 до 21 мільйона. Це все одно несправедливо. Але це вже результат вашої єдності й тої люті, яку ви вчора продемонстрували на зустрічі з представниками влади.
700 днів тому слова «українська лють» стосувалися виключно російського агресора. Сьогодні їх кажуть, згадуючи про реакцію бізнесу на тиск з боку силовиків. Треба кардинально перезавантажити законодавство з урахуванням участі партнерів. Ніхто не повинен мати право вдертися до бізнесу. Зміни до законодавства мають враховувати й позиції Євросоюзу, і спецпредставника США пані Пріцкер, і заяву послів Великої сімки, де чітко наголошено, що навіть у цих складних воєнних умовах — не чіпайте бізнес та економіку.
Приберіть руки негідників від тих платників податків, які попри війну платять податки, заробітну платню, забезпечують високу та надійну допомогу ЗСУ на волонтерських засадах. Якщо цього не буде — ви ставите під ризик надання фінансової допомоги Україні, якої ми потребуємо як повітря.
Ми маємо продемонструвати, що знаходимося у вільний демократичній країні, об’єднаній довкола ЗСУ, роблячи все можливе для перемоги.
Укрінформ: “Інвестиції допомогли б Україні заробляти ще до $5 мільярдів на рік”, – Пенні Пріцкер