Міністр юстиції обговорив з представниками Європейської бізнес асоціації питання боротьби з рейдерством

Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції Олена Сукманова провели зустріч з представниками Європейської бізнес асоціації. Учасники заходу підняли питання боротьби з рейдерством та запуску за ініціативи очільника Мін’юсту оперативних штабів, які реагуватимуть на спроби захоплення землі чи зібраного збіжжя.

Міністр юстиції поінформував представників бізнесу про те, що Міністерство юстиції і Уряд послідовно запроваджують зміни, які завдають болісних ударів рейдерам. З початку минулого року діє Комісія з розгляду скарг на дії державних реєстраторів при Мін’юсті. Восени було прийнято «антирейдерський закон», який перекрив більшість схем та ввів покарання до 10 років ув’язнення для всіх учасників захоплення.

«Днями ми зробили ще один крок. Учора на засіданні Кабінету Міністрів було прийняте рішення про створення в усіх регіонах оперативних штабів, які мають стати на захист аграріїв від спроб рейдерів привласнити землю чи зібраний урожай», – заявив Павло Петренко.

За його словами, очолюватимуть такі штаби керівники облдержадміністрацій, а до їхнього складу входитимуть представники органів юстиції, правоохоронці, представники аграрних асоціацій.

«До 15 серпня всі обласні державні адміністрації повинні створити оперативні штаби і розмістити інформацію про гарячі лінії, куди зможуть звертатися громадяни в разі потреби», – додав очільник Мін’юсту.

Він також зауважив, що завдання Міністерства юстиції та Уряду – захищати власність і гарантувати безпеку для кожного. Це стосується і маленьких підприємців, і крупних інвесторів, і місцевих громад, оскільки закон – один для всіх.

За словами заступника Міністра юстиції Олени Сукманової, сьогодні рейдерство в агросекторі проходить червоною ниткою по всіх справах Комісії з розгляду скарг на дії  державних реєстраторів.

«Наша задача – дати впевненість всім представникам українського агробізнесу і всім власникам землі, що Міністерство юстиції спільно з представниками інших органів боротиметься з усіма проявами захоплень землі чи збіжжя», – сказала вона.

Вона також назвала основні порушення у сфері реєстрації. Зокрема, це відсутність контролю з боку реєстратора за відповідністю даних; відсутність запитів стосовно попередньої реєстрації прав на землю; реєстрація за неіснуючим рішенням суду; відсутність реєстрації додаткових угод до договору оренди землі; підписання подвійних договорів оренди; відсутність сканованих копій документів.

Заступник Міністра юстиції також наголосила,що бізнес і Мін’юст мають спільно виступити проти рейдерства.

«Ми маємо розуміти, що закон один для всіх. Якщо ми вже встановили правила, вони мають бути обов’язковими як для Міністерства юстиції так і для бізнесу. Міністерство юстиції є гарантом виконання цих правил», – зауважила Олена Сукманова.

Джерело

Автор