Повну відповідальність за дії «безцінного кадра» Трухіна несе особисто Зеленський – заява «ЄвроСолідарності»

«Європейська Солідарність»

Розслідування журналістів УП обставин ДТП за участі народного депутата від партії «Слуга Народу» Олександра Трухіна показало повну моральну деградацію президента Зеленського, президентської партії, керівництва МВС, ДБР, ОГПУ, які за півроку після злочину не спромоглися провести розслідування, знищували фактаж і докази злочину, зачищали інформаційний простір, знімаючи з сайтів і медіа всю інформацію про подію, покриваючи злочин свого однопартійця.

Очевидно, що така зухвала бездіяльність правоохоронних органів можлива виключно за вказівки особисто Зеленського. Адже МВС, ДБР, ОГПУ сьогодні є кишеньковими структурами Банкової.

О. Трухін, як випливає з розслідування, є безцінним кадром для Зеленського і «слуг», адже відповідає за тіньову касу і бюджетні питання, зарплати «слуг» в конвертах. Саме тому розслідування блокувалося, всі камери спостереження з місця скоєння ДТП дивним чином зникли, тест на наявність алкоголю в крові не проводився.

ДБР, замість розслідувати реальні злочини за участі високопосадовців, кошмарить опозицію, замість притягти до відповідальності реальних злочинців, плодить фейкові справи проти п‘ятого Президента.

Правоохоронці за півроку не спромоглася провести розслідування ДТП, в якій постраждало 6 людей.

«ЄС» висловлює слова подяки простим поліцейським, які першими прибули на місце пригоди, надали допомогу постраждалим, зафіксували аварію, не піддалися на спокуси хабаря і не побоялися дати інтерв’ю журналістам.

Ми вимагаємо від керівництва МВС утриматися від будь-яких кроків, які могли б трактуватися як покарання чи помста цим поліцейським. Навпроти, патрульні заслуговують заохочення і відзнаки.

Повну відповідальність за дії Олександра Трухіна, який на місці злочину не приховував, що має високий дах у найвищих кабінетах і відверто намагався дати хабаря в 150 тисяч поліцейським, несе Зеленський, який привів його в парламент.

Повну відповідальність за бездіяльність міністра ВС Монастирського несе Зеленський, який його туди рекомендував.

Повну відповідальність за бездіяльність ДБР несе Зеленський, який призначив керівника Бюро.

«ЄС» вимагає негайного створення парламентської ТСК за фактом розслідування всіх обставин ДТП і бездіяльності керівництва правоохоронних органів.

Ми вимагаємо відставки Міністра внутрішніх справ, який покривав злочин, керівника ДБР, який спустив розслідування «на гальмах».

Ми вимагаємо негайного порушення кримінальної справи за фактом ДТП і корупції пана Трухіна, цю справу має порушити НАБУ.

А сам Трухін має негайно скласти мандат і не ганьбити Верховну Раду.

Та і Зеленському варто йти геть, разом з тими, кого він привів до влади.

Ще 2 роки цього зеленого корумпованого нашестя країна не витримає.

Смішно читати заяви керівника «слуг» Арахамії, який плачеться, що їм «соромно» за Трухіна.

Народу соромно за «слуг народу», а нам огидно знаходитися з подібними «слугами» в одній сесійній залі.

Цей парламент має саморозпуститися.

* * *

З’їзд партії «Європейська Солідарність» вимагає від влади відповісти за корупцію в найвищих ешелонах владної команди і безвідповідальність правоохоронних органів.

2 лютого у Києві відбувся черговий етап XIII з’їзду політичної партії «Європейська Солідарність», делегати якого підтримали вимогу фракції у Верховній Раді щодо термінового скликання позачергового засідання парламенту.

Делегати з’їзду вимагають, щоб на цьому засіданні президент Володимир Зеленський, Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, голова Національної поліції України Ігор Клименко та директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник надали суспільству конкретні відповіді, хто саме саботував розслідування п’яного ДТП за участі Трухіна, чому за півроку не було проведене повноцінне розслідування і не порушено кримінальну справу за фактом топ-корупції, спробі хабаря поліцейському з депутатом Трухіним.

Влада має дати відповідь, хто саме приховував відеоматеріали по «справі Трухіна», гальмував і блокував слідство.

«Європейська Солідарність» вимагає відставки директора Державного бюро розслідувань, який був призначений на непрозорому конкурсі комісією, яка складалася із поплічників Януковича, через що до неї відмовлялися увійти міжнародні експерти.

Делегати з’їзду закликали антикорупційні органи надати відповідь щодо корупційної складової «справи Трухіна», про яку повідомили ЗМІ. Крім цього суспільство має отримати відповідь щодо ймовірної тіньової діяльності Трухіна як «гаманця» слуг, про що йдеться в розслідуванні журналістів.

«Європейська Солідарність» буде уважно стежити за долею простих поліцейських, які не побоялися надати інформацію журналістам.

Закликаємо керівництво Міністерства внутрішніх справ уникати будь яких кроків, які можуть трактуватися як тиск на поліцейських.

Крім цього, на з’їзді розглядалися інші питання організаційного та кадрового характеру.


Петро Порошенко

З тих пір, як Володимир Зеленський привів у Верховну Раду армію своїх «слуг», Україна постійно переживає «день бабака». Сьогодні ж друге лютого.

Корупція, хабарі, п’янь за кермом, яка є потенційними вбивцями, — «слугам» все сходить з рук. І тільки суспільна увага та журналістські розслідування витягують на світ Божий їхні численні злочини і не дають ховати зелені кінці в каламутну воду.

Йдеться не про Трухіна. І не про ДТП. Це взагалі про Зеленського. Він несе відповідальність за кожного «Слугу», бо всі ці зашкварені ноунейми потрапили до списку з його волі і тільки. В 2019-му «Слуги» любили називати це модними слівцями типу «соціальний ліфт». Насправді ж Зеленський просто запустив каналізацію у реверсному режимі — і цим ліфтом все воно поперело нагору.

А зараз він системно покриває злочини своєї команди, бо сам є співучасником.

Розслідування злочину за участі тіньового касира Зеленського депутата Трухіна демонструє повну деградацію влади. Як і те, що і ДБР, і МВС, і Офіс Генерального прокурора обслуговують виключно інтереси Офісу Зеленського. І що тільки його персональна участь могла протягом майже півроку забезпечувати таку глибоку координацію силових структур у «кришуванні» Трухіна.

Ми вимагаємо негайно скликати позачергове засідання Верховної Ради, де мають звітувати очільники правоохоронних органів. Так само маємо право почути і Зеленського, персонального ангела-охоронця Трухіна.

Вважаю, що НАБУ має звернути увагу і на інформацію про сумку із 150 тисячами, які Трухін віз із Полтави до Києва та долучити цей епізод до розслідування численних заяв про «зарплати у конвертах» для «слуг» і про відкати на «Великому крадівництві».

Наголошую: повну відповідальність за дії Олександра Трухіна несе Зеленський, який привів його в парламент. Відповідальність за бездіяльність міністра Монастирського несе Зеленський, який його туди рекомендував. Відповідальність за бездіяльність ДБР несе Зеленський, який призначив керівника Бюро, благословивши шахрайський конкурс.