Чому Сироїд закрила засідання ВР

Дмитро Вовнянко

Скандал з нардепом “Самопомочі” Оксаною Сироїд, яка закрила засідання ВР, коли нардепи спробували завести силовиків, яких провокував на бійку нардеп Парасюк, вже трохи пригаснув, тож можна поговорити про обставини. А вони – вельми цікаві. І вказують, що керувалася нардеп Сироїд аж ніяк не страхом перед захопленням сесійної зали ВР.

Отже. Відмотаємо назад.

Грудень 2015 р. Партія “Самопоміч” добивається повторних виборів у Кривому Розі (за результатами яких місто було злите регіоналам Вілкула). Але повторні вибори не передбачені законом і статися можуть лише за відповідного рішення ВР.

У розпал дебатів однопартієць нардепа Сироїд, нардеп Соболєв приводить до Верховної Ради сторонніх осіб (він казав – представників громадськості Кривого Рогу) з очевидною метою – тиснути на ВР.

Пам’ятаєте слиняво-істеричне верещання Соболєва до охоронців ВР: “Ви гранату хочете?!”

Ситуація щойно. В залу з депутатами входять не невідомі особи в цивільному, а службовці МВС України. У формі. Зі знаками розрізнення і нагородами (а не в розборках і броніках – залу захопити вони можуть хіба що в рукопашну).

Нардеп Сироїд закриває засідання, мовляв – вона злякалася захоплення зали. Ну, погодимося, як виглядають військові, які щось захоплюють, жінка-нардеп може і не знати. Але коли політсила протягом двох років робить прямо протилежні вчинки, обидва їх вважає правильними і в обох волає про захист закону і права від дій злочинної влади, тільки лицеміру не очевидно – ідеться не про закон, ідеться про правило “своїм – все, ворогам – закон”.

Самопоміч уже злила Кривий Ріг регіоналам. Уже довела Львів до екологічної катастрофи. Уже доблокувалася до втрати Україною своїх підприємств та траншу МВФ.

Що ще треба, аби наші громадяни зрозуміли їм ціну? Російської десантури на Хрещатику?

Вибачте, відчувати те, що відчував прибічник Петлюри в день входу до Києва Червоної армії, я не хочу.

Автори