Культурка, народжена Кварталом 95

Ігор Артюшенко

Були 5 років країною, в якій держава підтримує культуру. Нова влада вирішила, що досить?

Виходить, що тепер має настати повна “сватизація” і реванш культури малоросії з шароварами, салом, суржиком, недолугими хохлами та розумними росіянами? Саме це і є програмою команди Зеленського в площині культури.

Вже не буде “Кіборгів”, “Хайтарми”, “Крут” , “Червоного” та мультфільму “Мавка”. А будуть якісь Петровичі, лисі з кварталу та інші, народжені 95-м кварталом проєкти.

Пропозиція призначити ексгендиректора телеканалу Г+Г Олександра Ткаченка є черговою ланкою нищення всього українського — саме він впродовж останнього року методично просуває в інформаційне поле перегляд мовних квот на радіо та ТБ.

Пригадую, що у далекому 2008 році пан Ткаченко огульно критикував позицію щодо українського перекладу кінострічок. А ще не ставши міністром, Ткаченко анонсує дискусію навколо питань мови, історії та релігії, хоча сам він не має до них жодного стосунку, бо є просто журналістом та менеджером Коломойського.

Зате він встиг заявити, що блокування роботи Довженко-Центру необхідне, але при цьому забув нагадати, що йому належить половина Одеської кіностудії й подібні дії є просто черговим конфліктом інтересів.

Хоча Ткаченку до цього не звикати, бо Мінкульт вже повинен судитися з ним у зв’язку з рейдерським захопленням кіностудії, розташованої на мальовничому березі моря.

Так, українцям потрібна культура, а новому очільнику Міністерства – земля під забудову.

Марно чекати від Зеленського та його уряду призначення компетентних міністрів, але сфера культури завжди була центром ідеологічної боротьби, бо проросійські політичні сили завжди намагались і намагаються зараз впливати на цю сферу.

Політтехнологи слуг розуміють, що патріотичні громадяни голосувати за них не будуть, і саме тому починають зазирати у бік зросійщеного та прорадянського електорату.


Прямий: Призначити Ткаченка міністром культури – все одно що поставити серійного маніяка керувати орденом милосердя — Ар’єв

 

UNN: Коллектив “Укркинохроники” просит Зеленского защитить его от рейдерской атаки со стороны народного депутата Ткаченко

Апостроф: В “Гільдії кінематографістів Одеси” заявили, що Ткаченко “вкрав Одеську кіностудію”

Усі відео