Захід показує ікла

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Віце-президент Асоціації «Україна-ЄС» і депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадел дала феєричне інтерв’ю «Інтерфаксу», з якого очевидно – фора з поправкою на недосвідченість добігла кінця, і тепер «молодого президента» будуть сильно гамселити.

Будуть багато питати і вимагати чітких відповідей. У тому числі кадрових.

Пані фон Крамон не приховувала свого розчарування від процесів, що відбуваються в Україні.Дослівно:

«Витрачені значні фінансові статки, списані гори паперу, і після всього цього зараз бачити деякі «радянські» законопроекти, які не сприяють розвиткові сучасного суспільства та економіки, – від цього я починаю хворіти і втомлююся».

Пані фон Крамон вказує на те, що в Україні повертаються старі корупційні схеми. Як приклад вона наводить те, що за часів ТВО міністра Супрун парковка біля МОЗ була порожня. Лобісти, які їздили до МОЗ роками, знали – тепер їздити марно. Але за «нових облич» повернулося все як у блаженні часи Раїси Богатирьової, у коридорах МОЗ тиняються до болі знайомі особи.

Причину проблем пані фон Крамон назвала без дипломатичних реверансів – непрофесійність чинного керівництва України.

«Я була доволі наївною. Я думала, що Зеленський – нова фігура, але ні. Сам по собі – так, але не люди, які за ним стоять».

Ущент були розгромлені наміри Зеленського створити вертикаль влади – пані фон Крамон чітко заявила, що ініціативи Зеленскього – це прямий шлях стати Росією. Україні потрібна реальна демократія і парламент, який обговорює закони, а не штампує їх в режимі «скаженого принтера».

При цьому Євродепутат спростувала байки про якусь «втому від України в Європарламенті». Підтримка України там є, і чимала. Ба більше, санкції, на думку пані фон Крамон, будуть продовжені – банально тому, що Росія не виконала нічого, аби їх зняти. Щодо майбутнього українців вона сповнена оптимізму, українці, мовляв, пильні щодо тоталітаризму. Натомість розчарування від української влади сильнішатиме, і Європа реагуватиме. Вона не приховувала – пасаж Зеленського щодо Європи, яка нібито надає Україні мало коштів, там почули. І сприйняли як ще один доказ кричущого непрофесіоналізму керівника держави Україна.

Особлива дісталося голові ОПУ Андрію Богдану. Пані фон Крамон сказала чітко: «Містер Богдан небезпечний». Він – професіонал без морального компасу, відтак, очевидно, керується він не інтересами країни, і західні фінансові донори це вже усвідомили.

«Те небагато гарного, що було досягнуто за Порошенка, поки не просувається вперед».

Які проблеми спіткають українську владу? По-перше, західні партнери вже розуміють, куди веде Україну молода команда, і діятимуть відповідно.

«Ми надаємо достатню кількість грошей цій дивовижній країні… І якщо пан Зеленський не хоче продовжувати з цими реформами… ми мусимо на це реагувати».

Мабуть, важко більш дипломатично сказати фразу «грошей не дамо». І це – не межа.

«Наступний Майдан не буде мирний. Це може бути жахливо».

На заперечиш.

Що означає настільки різке інтерв’ю? Відповідь очевидна. Захід помалу втрачає терпець. Стає все більш очевидно – українців добряче обдурили, і оплачувати те обдурення Захід не має ані найменшого наміру. Час, коли з Зеленського почнуть питати дуже жорстко, все ближче. А питати Захід уміє неймовірно жорстко. Президент Порошенко добряче натерпівся від вимог Європи. Зеленський же – далеко не Порошенко.


«Интерфакс-Украина»: Украине нужна не вертикаль власти, а сильный парламент и верховенство права

Захід показує ікла

Поділитися:
Share

Усі відео