Як ветерани до Зеленського ходили

Віктор Трегубов
Victor Tregubov

Привіт, рідні.

Я сьогодні (09.10.2019 р. – ред.) трішечки поспілкувався з паном Володимиром Зеленським. Забігаючи наперед скажу, що спілкування було не зовсім теплим, в чому, здебільшого, моя провина – не дотримався етикету привітання. Але, принаймні, певний конструктив був – я маю, що вам розповісти.

Сьогодні на пів на п’яту до Офісу президента запросили групу ветеранів – майже повністю з тих, хто так чи інакше виходив на акції протесту проти нього, або навіть організовував їх. На жаль, я не знаю багатьох в обличчя – були азовці, зокрема Матрос, був Жора Турчак, був Карась, був Саша Погребиський – загалом близько дюжини осіб. Ну і я, ваш покірний. З “того боку”, окрім власне Зеленського, були Андрій Єрмак, Микола Тищенко, генерал Хомчак. Була й така собі “проміжна сторона” – по-перше, керівництво Мінвету, по-друге – Фацевич, голова Нацполіції, по-третє – Єгор Чернєв, ветеран, що пройшов до парламенту по списку Слуги народа. Може, когось забув. Я зараз спробую переказати півтори години жвавої бесіди по пам’яті, тож вибачте, якщо щось впущу. Також, очевидно, що свої питання та репліки я пам’ятаю краще, ніж репліки колег – це не тому, що я так себе люблю, просто пам’ять людська так влаштована.Бесіда почалася майже без вступного слова, але якось швидко перескочила на тему звільнення заручників. Це взагалі в команді Зеленського вважають великою перемогою і яскравим свідченням, що їм і далі все вдаватиметься, тож треба вірити. Особисто Зеленський вважає, що вдало склеїв простачка, і що дуже вигідно здійснив обмін. Обурювався на критику щодо Цемаха – за його словами, той був абсолютним нулем та пустишкою в якості свідка.

Тут я трішки не витримав і запитався, як же так сталося, що відразу після цього голандський парламент одноголосно проголосував за початок розслідування ролі України в загибелі Боїнга.

Зеленський попросив вимкнути камеру (так я дізнався, що була ввімкнута якась камера) та досить емоційно пояснив, що до цього мав переговори на усіх рівнях з голандцями, які взяли з Цемаха усе, що можна взяти, і повністю схвалили його передачу.

– То що, виходить, вас голандці кинули? – перепитав я.

Мені пояснили, що голандці взагалі виявилися не дуже лояльними партнерами – он як голосували за повернення РФ у ПАСЕ.

(в принципі, вірю. Тільки вбачаю певну проблему в том, що нашого очільника можуть кинути голандці – йому ще з росіянами говорити…)

Взагалі з західною підтримкою, за словами Зеленського, в України проблеми: викручують руки по Мінських угодах, прямо дають зрозуміти, що не хочуть бачити Україну в НАТО, хочуть позбутися санкцій.

(ні, я не став згадувати попередника, який якось з цим впорався – припустимо, обрання Зеленського частина західних лідерів справді могла сприйняти як можливість позбутися попередніх домовленостей)

– Я б сам відмовився від Мінських, в перший же день хотів! – казав він, – але мені дали зрозуміти, що автоматично знімуть санкції.

Далі мова пішла про розведення. За словами наших візаві, мова поки що йде лише про окремі пункти, і про невеликі дистанції.

– Ну, ви ж воювали, знаєте, що відійти на 500 метрів – можна швидко й повернутися – переконував Хомчак.

Присутні мали певні сумніви. Як на мене – то залежно від ділянки. ДУЖЕ залежно від ділянки.

За версією влади, сірої зони не буде взагалі. В населених пунктах буде українська влада, українські поліцейські сили та військові Спільного центру по контролю та координації (росіян там немає – я спершу трішки офонарів, бо коли я служив, їх там була половина, але Хомчак нагадав мені, що вони звідти вийшли). А якщо що – ВСУ підтягнеться.

Мені не дуже віриться в ефективність такого захисту, особливо якщо ворог піде всерйоз. Але, принаймні, цього разу конкретно пояснили, як вони взагалі уявляють ситуацію.

Зеленський сподівається вирішити справи з Донбасом за рік. Якщо за рік не вдасться – схильний, цитую “вибудувати вал” – я це зрозумів, як повернення до діючого статус-кво з ізоляцією окупованих територій. Взагалі, він впевнений, що у будь-який момент може зіскочити і повернутись до цього стану (а от я – ні). Але цей варіант він розглядає, як негативний, тому прагне до реінтеграції.

Власне, це й було найважливіший для мене запитанням – як він розглядає реінтеграцію, на що готовий піти і що буде пропонувати Путіну. Але саме на це я відповіді й не отримав. Зеленський прямо стверджує, що форсував процес мирних перемовин для виходу на Нормандський формат і прямого діалогу з Путіним. Але що він йому запропонує? Тут він посилається на те, що такі речі не розголошуються, і просить просто дати йому шанс.

Власне, це і є головна проблема особисто для мене. Я вголос зауважив – нічого особистого, та я не вірю, що квнщик затащить кдбшника.

Це справді так. Зеленський може вірити в свою зорю. Навіть якщо вважати, що він повністю щирий, мене лякає думка, що така людина, як він, від імені моєї країни буде торгуватися з такою людиною, як Путін. Зеленський ж стверджує, що вони просто обміняються умовами, а він зможе з цих запропонованих варіантів обрати найкращий, та не нарватися на негативні.

І так, він каже, що розглядає можливість проведення виборів на окупованих територіях, якщо російські війська підуть, а українські збройні сили – не зайдуть (хоча, можливо, зайдуть інші українські державні органи). І це будуть вибори за українськими законами, хоча він впевнений, що, на жаль, на них все одно переможуть місцеві “авторитети”.

(тут я зауважив, що для того, щоб вибори пройшли за українськими законами, партії “місцевих авторитетів” мають бути зареєстровані в Мінюсті України. Він чомусь впевнений, що для них це проблемою не буде. Мені здалося, він просто не знає, як це робиться)

Зрештою, наприкінці бесіди Зеленський, як на мене, зробив велику помилку. Йому вже час було йти – здається, мала бути телефонна розмова з одним з європейських лідерів. Саша Погребиський попросив його передати привіт Богдану та вимагати від нього вибачень перед ветеранами. Адже Богдан звинуватив мітингуючих 6 жовтня у тому, що вони збиралися за гроші. А йому – та іншим присутнім там ветеранам – трішки образливо це чути.

– Хлопці, – каже Зеленський своїм характерним тоном, – 99% з вас нормальні люди. Але є ж 1%… Коротше, мені ж теж кладуть на стіл записи. Я ж знаю, хто з ким про що домовлявся і хто кому скільки платив. А привіт Богдану я передам.

Як ветерани до Зеленського ходили
Із коментарів під постом автора

Усю бесіду Зеленський намагався будувати діалог на емоційній ноті “мужики, я свій”. Якщо йому й вдалося з кимось встановити якийсь емоційний контакт, то цей фініш, судячи з витягнутих облич поряд, його лихо порвав. Просто так вийшло, що більшість з присутніх там людей точно знала, що ніхто на цьому мітингу за гроші не стояв. І одне з двох – або людина перед нами кидає слабенький понт, невдало вбиваючи між нами клин, або – що, може, й гірше – йому локшину на вуха вішають не тільки голандці, а й власні спецслужби. Ну б**дь. Нормально ж спілкувались.

(десь в цей момент я зрозумів, що “ну б**дь!” кажу вголос, а не про себе, і стулив пельку)

Далі Зеленський пішов, а хлопці ще певний час дискутували з іншими присутніми. Особливо палко сперечалися азовці з Фацевичем, виясняючи, хто більше не правий у сутичках на шляху до Золотого, їхні побратими чи поліція. Але я невдовзі пішов геть.

Якщо вам цікаве моє враження – для мене ця розмова дещо прояснила, але нічого не змінила. Навіть якби я змусив себе повірити в щирість Зеленського, я не потягну змусити себе повірити в його професійність як дипломата. Я не можу на це ставити долю моєї країни. А це означає, що я буду й надалі протестувати – можливо, тепер із більш чітким усвідомленням, що і як відбувається. І в якій ми ситуації.


Александр Погребиский
Олександр Погребиський

Насправді Вітя вже багато чого описав я тільки додам, чого у Віті немає.
Я додам нижче текст його опису.

Відпочатку в залі поставили дві камери, але у один момент Зеленський сказав їх виключити, взагалом привід ніби був, бо наче інсайдик злив, але насправді це вже чули з різних джерел.
Далі я напишу про те які, питання задавав я

– Якщо ви посилаєтесь на Мінськ, як документ, що забов‘язує нас відводити війська, чи збираєтесь ви піднімати питання на міжнародних зустрічах, зокрема у Франції вивід ворожих сил і засобів з Дебальцево, адже по Мінську Дебальцево має залишитись під нашим контролем?

– Це питання підніматись не буде.

– Вибори на окупованих територіях будуть проводитись після того як наші війська зайдуть?

– Ні без наших військ.

Ну і трете була вимога по Богдану, але Вітя вже це описав….
Богдан має вибачитись перед ветеранами за 06.10., та публікацію про нібито проплачених міьингуючих.
Але Зеленський пояснив, що йому приносять роздруківки….. і там пишуть про якісь суми….Чи на роздруківках були «Славнозвісні Скріни» залишилось невідомим, так як Зеленський поспішав.

Від мене:

Невідомим залишилась позиція стосовно цілей, невпевненою виглядала позиція, постійно діалог зводився до звільнення полонених.

Вийшли ні з чим.

Можливо будуть зустрічі ще… невідомо, чи нас покличуть знову.

* * *

Вчера Зеленский поддержал инициативу, проводить встречи с ветеранами регулярно.

Вот только вопрос, будет ли меняться состав?
Уберут ли тех, кто задавал неудобные вопросы?

А если быть точным, конкретно меня интересует, пригласят ли на следующую встречу Витю Трегубова и меня, ну и других ребят соответственно?

* * *

“Мы вчора зустрічались з ветеранами і знайшли порозуміння” 

© Зеленський.

Підсумок зустрічі:
Ні про що.

По питанню:
Відведення військ порозуміння не знайшли.

По питанню:
Мінська і Дебальцевого порозуміння не знайшли.

По питанню:
З Богданом ще чекаємо.

По питанню:
Виборів без наших військ порозуміння не знайшли.

Це були центральні теми, в принципі, через які більшість і погодилась на зустріч.

Спочатку були включені камери під запис, напевно, щоб показати, як порозуміння досягли, але через 5 хвилин діалогу камери вимкнули, бо порозуміння не почалось до кінця зустрічі с Зеленським.


Олена Монова
Олена Монова

Вчера я внимательно почитала впечатления ветеранов после их встречи с Вавой. Наиболее полно и выпукло получилось у Victor Tregubov. И вот у него я увидела фразу, очень точную: «квн-щик никогда не переиграет кгб-шника», ее Виктор сказал нанобуонапарте в лицо. На что получил ответ: «Дайте мне шанс».

И мне очень, очень жаль, что никто не продолжил тему и не спросил: «А что, если нет? Что, если ты просрешь свой шанс с треском? Что будет ПОСЛЕ ЭТОГО?»

То, что Вава поймал звізду после освобождения заложников, уже очевидно. Как становится очевидным и то, что противостояние Вава vs Вова он именно так и рассматривает, как разминку капитанов команд в КВН, или как боксерский спарринг, не видя за этим войны имперской махины и Украины. Многовековых попыток империи подчинить и растворить без остатка эту непокорную страну.

И не понимает, что в случае утраченного им шанса у Украины уже может не быть возможности отойти, перегруппироваться, потренироваться еще и снова выйти в ринг. Некому будет выходить в ринг, да и вместо ринга будет выжженная земля с воронками от снарядов. Я уже не говорю о том, что тренеры могут посмотреть на это дело, покрутить пальцем у виска, плюнуть и уйти, оставив долбоебов выгребать самим.

Все разгромные поражения начинаются с одной главной ошибки, с того, что сама возможность поражения не рассматривается, этот вариант развития событий отметается как невозможный в принципе. В то время как этот вариант должен рассматриваться с таким же тщанием, как и вариант победный, и должны прорабатываться пути возможного отхода с последующим восстановлением.

А чтобы он рассматривался, нужно слушать всех специалистов, даже нелояльных к твоему императорскому величеству, а не только своих квартальных лизоблюдов, собирать отовсюду и от всех информацию по крупицам, анализировать, вертеть со всех сторон, только тогда можно стать гибким в принятии решений, маневренным, бить на упреждение, держа при этом в уме пути отступления. Всегда помнить о том, что ты можешь проиграть, ибо враг твой не дурак, он силен и опасен, он ждет, когда ты подставишься.

И выковырнуть наконец звізду из желтого лобика.
А когда вместо этого мантры «просто верьте», никакой озвученной внятной стратегии, одни лишь голые рефлексии, ужимки и шапкозакидательство — это полная и беспросветная задница. Кто бы еще это донес до потешного полководца.

* * *

“Всі ми знаємо, за які кошти робляться ці фотожаби”

Вава, изреченное.

Оно думает, что его гугнявое величество стебут исключительно за грубі гроші. Матірбожа, все еще хуже, чем это казалось еще десять минут назад.


Alexandr Noinets
Alex Noinets

1. Чувак вважає, що мітинги проти нього проплачені.
2. Чувак заявляє це організаторам цих мітингів.
2.1. Таким чином чувак визнає, що за організаторами мітингів здійснюється НСРД, і він має доступ до матеріалів НСРД.
3. Чувак зібрав організаторів цих мітингів, щоб знайти з ними спільну мову.
4. Чувак з такими фантастичними дипломатичними здібностями представляє Україну на міжнародній арені, зокрема у переговорах з Путіним.
5. ??????
6. PIZDETS!

* * *

Отже, бачите, яка справа. Дебальцево ми не повернемо, а українська армія у Донецьк не зайде.

І це по версії пана Зеленського – мирний план.

Окей. Тобто мирна Україна – це така мирна Україна, де український солдат може ходити не усюди. Ну от така він привілейована людина, що є такі місця, ба більше, прямо міста та райони, куди ти не зможешь з’явитися, якщо ти український військовий.

Такий стан справ, по версії пана Зеленського, характеризується словами “ЗРАДИ НЕМАЄ”. По моїй версії такий стан справ – це повноціння стопроцентна зрада з палати мір та зрад.

Сьогодні ми дізналися, що в Україні є місця, куди не можна з’являтися ветеранам. Наразі таке місце – Золоте. А от після реалізації “мирного плану” будуть місця, куди не можна з’являтися військовослужбовцям.

По-перше, давайте карту зробимо із “чєртой осьодлості”, в якій можна жити, якщо ти ветеран, волонтер або військовий. По-друге, давайте закон якийсь приймемо, щоб погроми у ветеранських кварталах були лише по конкретним дням.

Онлайн-карту, звичайно ж. Держава ж повинна бути у смартфоні. Країна в лайні, люди в ахуї, зато держава у смартфоні.


Як ветерани до Зеленського ходили
Роман Кулик

Сьогодні ветеранів, більшість із яких брали участь в недільному віче, кликали в ОП говорити із Зеленським – про війну, формулу, вибори і зустріч в нормандському форматі. По суті нічого нового. Якщо коротко резюмувати з двох звітів присутніх:

– Зеленський вірить у свою зірку і покладає надії на переговори в нормандському. На основі чого базуються ці надії – незрозуміло, але просить дати йому шанс і не може розкривати всі карти. Як підставу “дати шанс” називає звільнення полонених. Таке, дуже сумнівна теза, враховуючи, що все більше факторів вказують, що це була подачка Путіна.

– підтвердив, що форсує підготовку зустрічі в нормандському для прямих перемовин з Путіним. Для чого?
“Просто обміняються умовами, а він зможе з цих запропонованих варіантів обрати найкращий, та не нарватися на негативні”.
Навіть не знаю, чи варто коментувати. Там не буде “найкращих варіантів”, Путін немає таких для України.

– говорив про тиск європейців, їх бажання здихатись санкцій і закрити для себе питання України. Продовження теми “за нас все вирішили”, неприйнятно.

– підтвердив чутки, що планує завершити війну ЗА РІК.
І якщо не вийде – “вибудувати вал” (цитата). Не знаю, на яких дурників це розраховано. Якщо РФ не захоче зупиняти війну (а вони не захочуть, якщо ми не капітулюємо в тій чи іншій формі), то які нахй вали/стіни? Лінія розмежування роками обростала укріпленнями – і здебільшого під обстрілами. Ніякі стіни тут неможливо збудувати, а навіть якщо там поставлять якийсь метровий паркан – росіяни знесуть його за лічені хвилини. Боже, для чого я коментую цей брєд Х_Х.

– НГШ Хомчак щодо відведення ЗСУ заявив наступне: “Ну, ви ж воювали, знаєте, що відійти на 500 метрів – можна швидко й повернутися”. Емм, якраз ті, що воювали, в цьому дуже сумніваються. Є ділянки фронту, де здобутих нашими 500 метрів – ключові висоти. Риторичне нагадування про кількість життів, які були покладені для повернення тих 30 населених пунктів, які можуть опинитись де-факто у сірій зоні.

– склад учасників: серед присутніх знову Тищенко. Фейспалм, великий дипломат. Ну і Єрмак, Хомчак, Коваленко – тут все ясно.

І останнє, що зараз вибісить багатьох, як і мене. Сашко Погребиський висловив вимогу, що Богдан має публічно вибачитись, що назвав учасників недільного віче проплаченими. На що Зеленський прямо сказав, що має матеріали прослушки учасників мітингу. Їбітоньки, він узагалі не думає, що говорить:

“99% з вас нормальні люди. Але є ж 1%… Коротше, мені ж теж кладуть на стіл записи. Я ж знаю, хто з ким про що домовлявся і хто кому скільки платив. А привіт Богдану я передам”.

Коротше, те, що Богдан постить на фб, у Зеленського на умі. Як ми і думали. А Богдан так нарветься на кількадесят тисяч персональних ворогів.

Добре, що такі зустрічі відбуваються. Треба ходити, ставити питання, критикувати, щоби потім в ОП не казали, що їх ігнорують і немає діалогу.
Але від звітів по цій зустрічі побоювань тільки додалось.
З цих рєбят не можна злазить ні на секунду.

Поділитися:
Share