Відновлена повністю зруйнована траса між Харковом і Слов’янськом (фото, відео))

З результатами ремонту останньої ділянки автошляху (від міста Ізюм до кордону з Донецькою областю) ознайомилася голова ХОДА Юлія Світлична під час робочої поїздки до Ізюмського району.

«Дорога на Слов’янськ – дорога стратегічна, національного масштабу, – підкреслила керівник області. –  До початку АТО вона вже потребувала ремонту. А великий потік військової техніки вщент зруйнував дорожнє полотно. Тому Президентом Петром Порошенком було прийняте рішення про початок ремонту. Сьогодні бачимо вдалий результат цієї ініціативи: 48,8 км дороги відновлено, виконано 100% робіт. Це полотно європейської якості, яке має прослужити 10-12 років».

Як розповів начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Євген Зражевець, на початку року з державного бюджету на ремонт траси було виділено всього 1 млн грн.

«Цих коштів, звичайно, було недостатньо, і керівник області Юлія Світлична прийняла рішення спрямувати на ремонт кошти «митного експерименту» – 56 млн грн. Ми розпочали роботу в травні та відремонтували за ці кошти перші 8 км дороги – за Чугуєвом. Це мотивувало керівництво держави виділити з державного бюджету додаткові кошти на продовження робіт», – розповів Євген Зражевець.

Рішення щодо фінансування робіт на останній ділянці у 18,4 км – від блокпоста за Ізюмом до кордону з Донеччиною – прийняв Президент, який у серпні брав участь у відкритті відремонтованого мосту в Ізюмі.

Загалом на ремонт траси цього року було спрямовано 290 млн грн.

За словами Юлії Світличної, активна робота щодо ремонту автошляхів області, у тому числі у напрямку Донецька та Луганська, буде продовжуватися й надалі.

«Будемо спрямовувати на це державні кошти, частину митних зборів, місцеві бюджети також можуть долучитися до цієї роботи, адже бюджетна децентралізація дозволила зміцнити їх та дала можливість громадам спрямовувати кошти на розвиток власної інфраструктури», – зауважила керівник облдержадміністрації.

Говорячи про плани щодо ремонту доріг на наступний рік, Юлія Світлична зауважила, що завдяки створенню Дорожнього фонду та ухваленню обласної програми розвитку дорожньої мережі, на Харківщині будуть активно ремонтувати дороги місцевого значення.

Довідка. У 2017 році на ділянці траси Київ – Харків – Довжанський від міста Чугуїв до кордону з Донецькою областю відремонтовано 48,8 км покриття. Зокрема, на ділянці від Чугуєва до повороту на Куп’янськ влаштовано 8,2 км покриття, на ділянці від повороту на Куп’янськ до  міста Ізюм – 14,3 км покриття, на ділянці в межах міста Ізюм – 7,9 км покриття, на ділянці від Ізюма в бік кордону з Донецькою областю – 18,4 км покриття.

Загальна протяжність дороги Київ – Харків – Довжанський від кордону з Полтавською областю до кордону з Донецькою областю становить 251,1 км.

Джерело

Автори