Президент прийняв участь у Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя» (фото, відео)

Ми зможемо підняти мінімальну заробітну плату до 4100 гривень – Президент подякував Уряду за врахування його ініціативи у Держбюджеті-2018

Президент Петро Порошенко подякував Уряду та Прем’єр-міністру за підтримку його ініціативи щодо підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень і врахування відповідних пропозицій у проекті Державного бюджету на 2018 рік. Глава держави зауважив, що звернувся з листом до Кабінету Міністрів і запропонував наступного року вийти на відповідний рівень мінімальної зарплати.«Я хотів би подякувати Уряду і Прем’єр-міністру, що є відповідна реакція на моє звернення вже в проекті Державного бюджету. І ми, за підсумками покращення інвестиційного клімату і надходжень до бюджету, зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або 3-х кварталів, і прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної платні до 4100 грн.»,- наголосив Президент на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».

Президент також нагадав про свою зустріч з представниками ділових кіл у минулу п’ятницю: чи не вперше підприємці підняли питання про дефіцит робочих кадрів. «Це є проблема і цей дефіцит означає, що в Україні почала зростати вартість робочої сили», – зауважив він.

За його словами, вартість робочої сили, почала зростати на сьогоднішній день не лише в державному секторі, а й в економіці. «І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату», – додав він.

«Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що на запитання про брак робочої сили відповів – платіть людям більше. «Більше заплатять – більш кваліфікована робоча сила, більша мотивація, більше надходжень до місцевих бюджетів, більше надходжень до Пенсійного фонду», – сказав він.

«По Пенсійному Фонду держава свій крок зробила. Два роки тому, ми кардинально, майже вдвічі знизили єдиний соціальний внесок. І вже зараз ми можемо говорити про об’єктивний і очевидний позитивний ефект», – сказав Президент. При цьому Глава держави нагадав про рішення влади щодо збільшення вдвічі мінімальної зарплати. Він зауважив, що «тоді було багато критики, що нібито це буде «душити бізнес і зажене в тінь».

Петро Порошенко наголосив, що це рішення навпаки призвело до виходу з тіні бізнесу: «Безпрецедентне рішення в умовах України. Це правильне рішення і його слід продовжувати».

Джерело

 

Президент очікує у 2018 році зростання бюджетів об’єднаних громад

Президент Петро Порошенко наголошує, що в цілому процес добровільного об’єднання територіальних громад слід точно визнати успішним і «вигоду від децентралізації отримують не лише великі міста та обласні центри». Глава держави також висловив сподівання, що Верховна Рада ухвалить Державний бюджет на 2018 рік, що передбачає подальше збільшення чинної доходної бази місцевих бюджетів.

«Майже три тисячі в основному сільських та селищних рад уже утворили 665 об’єднаних територіальних громад», – сказав Петро Порошенко, виступаючи на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя». Глава держав наголосив на добровільному характері об’єднання громад «без будь-якого тиску з боку центру».

«Об’єднані громади автоматично отримують у своє розпорядження 60% від податку на доходи фізичних осіб», – сказав Петро Порошенко. Він додав, що «це моментально призводить до двократного, а в окремих випадках й шестикратного збільшення власних надходжень, власних повноважень, власних можливостей, власних прав, а отже і власної відповідальності».

«Утворилася значна кількість вмотивованих, матеріально спроможних громад, які націлені самостійно та ефективно управляти власними справами, а не так, як це було раніше – просто каси по виплаті маленької заробітної платні своїм працівникам», – підкреслив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що «досвід першопроходців має стовідсотково надихати інших». При цьому він зауважив, що влада пропонує «додаткові стимули, які мають зняти сумніви тих, хто ще вагається».

«Спільними зусиллями, я сподіваюсь, що ми маємо великі шанси цього тижня ухвалити Закон про Державний бюджет на 2018 рік у Верховній Раді України», – сказав Президент. Він зауважив, що у попередні роки такого вчасного ухвалення бюджету не було: «Бюджет ухвалювався або в рік наступний, або під ялинку, 31 грудня, замість того, щоб в родинах святкувати Новий рік».

Президент наголосив, що «саме цей бюджет передбачає подальше збільшення чинної доходної бази місцевих бюджетів». Він повідомив, що з 1 січня 2018 року до місцевих бюджетів буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами.

Глава держави також повідомив, що на наступний рік також заплановано субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у майже 2 млрд гривень. Загалом же державна підтримка проектів місцевого самоврядування у 2018 році складе 18,5 млрд грн.

Джерело

 

Об’єднані громади мають отримати право розпорядження державною землею – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що саме влада на місцях, об’єднані територіальні громади повинні мати право розпоряджатися державними земельними ділянками. «Ми говоримо про деконцентрацію сфери земельних відносин. Деконцентрація – це є синонім децентралізації, її складова частина. Завершується робота над законопроектом, згідно якого об’єднані територіальні громади, наголошую – саме і тільки об’єднані – ще один потужний стимул, мають негайно отримати право розпорядження державною землею», – заявив Глава держави на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».

За його словами, неправильним є зосередження в одному державному органі, такому як Державна служба з питань геодезії, картографії і кадастру функцій і розпорядження землею, і контролю за її використанням. «В таких випадках завжди генерується конфлікт інтересів», – сказав Петро Порошенко зауваживши, що свідченням цьому є серйозні зауваження до роботи зазначеної Служби, висловленні на останньому засіданні Ради регіонального розвитку.

«Було б дуже добре, якби ми до виконавчих комітетів місцевих рад передали повноваження щодо державної реєстрації. Це 100% прибере земельне рейдерство, диспути, «тітушок» на селах і конфлікт щодо того, кому належить врожай. Об’єднані громади мають погоджувати документацію із землеустрою, а контроль за використанням цього, безумовно, може залишатися і в центральній раді», – сказав Президент.

На його переконання, потребує врегулювання і питання так званої «сірої» оренди землі. Глава держави повідомив, що за даними, які були озвучені на останньому засіданні Національної ради реформ, нині 12 мільйонів гектарів землі, а це близько 30% всіх земельних ресурсів, в той чи інший спосіб можна віднести до непрозорої «сірої» оренди. «Це не просто «сіра» оренда, це означає, що повз бюджет – державний і місцевий, в першу чергу місцевий, проходить чимало коштів, які в першу чергу мають йти на розвиток громад», – підкреслив Президент. Він нагадав про започаткований митний експеримент, який показав значні позитивні результати у питанні реконструкції та ремонту доріг по всій Україні.

«Громада повинна мати можливість контролювати податок на землю. Отже, ми маємо створити умови, коли власнику землі буде вигідніше офіційно передавати землю в оренду або самостійно на ній працювати і сплачувати необтяжливі податки, ніж йти в «сіру» зону. Це має бути просто неможливо. І в цьому, ще раз наголошую, мають бути зацікавлені місцеві громади», – наголосив Петро Порошенко.

Однією із мотивацій такої зацікавленості місцевої громади у виведенні з тіні плати за оренду землі має стати податок з доходів фізичних осіб від оренди земельних ділянок та паїв, переконаний Президент. «Зробити частиною дохідної бази місцевих бюджетів. Це ваші гроші і ви самі визначаєте як ними розпоряджатися. Для цього, на мою думку, треба, щоб він сплачувався не за місцем реєстрації податкового агента чи податкової адреси орендаря, як це відбувається зараз, а винятково за місцем розташування земельної ділянки», – заявив він.

За словами Глави держави, відповідний законопроект було погоджено на Нацраді реформ і він сподівається, що документ буде підтримано у Верховній Раді. Разом з тим, він підкреслив, що ефективне використання і розпорядження земельними ресурсами залежить від повноцінної системи обліку та реєстрації землі.

Джерело

 

Можливості розвитку малого та середнього бізнесу в громадах, формування інвестклімату – примножуватимуть доходи місцевих і державного бюджетів – Президент

Президент Петро Порошенко закликав представників об’єднаних територіальних громад створювати умови для розвитку малого та середнього бізнесу на своїх територіях та шукати шляхи для залучення інвестицій.

«Як ми в центрі, так і кожен із вас на своєму рівні має шукати шляхи для залучення інвестицій в громади, для створення нових робочих місць на ввірених вам територіях. Тут ваш прямий інтерес: левова частка податку на доходи фізичних осіб йде до місцевих бюджетів. Децентралізація дала вам шанс із слухняних та безправних виконавців і прохачів стати успішними місцевими лідерами, які здатні вирішувати проблеми села, селища, міста», – звернувся Петро Порошенко до учасників ІІ Всеукраїнського форуму об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».

Глава держави нагадав, що одне із завдань децентралізації – наблизити владу до простої людини, скоротити відстань і час для вирішення проблем. «Президент, Уряд, Верховна Рада налаштовані на ефективну співпрацю з вами», – запевнив він.

За словами Президента, останні три роки відбувалось обговорення про розподіл грошей між центром та громадами: «Ми досягли результатів, яких багато хто не очікував – співвідношення 50% на 50% місцевих і центрального бюджетів». Він додав, що в цьому це не лише заслуга місцевих громад, бо значну базу оподаткування рішенням центральної влади – Президента, Прем’єра, Уряду, Парламенту – було передано на місця.

«Зараз настав час зосередитися на тому, як примножити доходи місцевих і державного бюджетів. Це – головна тема сьогоднішнього форуму. Про це переконливо свідчить наявність в порядку денному таких питань як можливості розвитку малого та середнього бізнесу в громадах, формування місцевого інвестиційного клімату, стратегії розвитку об’єднаних територіальних громад», – сказав Петро Порошенко.

Він нагадав про чергову зустріч з представниками найбільших та найвпливовіших бізнес-асоціацій, в тому числі представників малого та середнього бізнесу. «Чому їм приділяється така увага? Країні, щоби стати успішною та заможною, потрібні інвестиції, зростання економіки, нові робочі місця, зростання зарплат, надходжень до бюджету і збільшення надходжень до Пенсійного фонду. Це те, чого цілком справедливо вимагають від влади. І це цілі, яких можна досягти лише завдяки створенню сприятливих умов для бізнесу», – наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, ВВП у третьому кварталі поточного року складає 2,1% і це, безумовно, позитивна тенденція, яка не може не тішити. Особливо після глибокого падіння, спричиненого війною, ембарго та економічною агресією з боку Росії. «Але, очевидно, що такі темпи для нас є неприйнятними. Отже, ми спільно повинні шукати нестандартні, нетривіальні рішення для стимулювання інвестицій та прискорення економічного зростання», – підкреслив він.

Глава держави зазначив: «Ми запропонували декілька надзвичайно важливих рішень, які були обговорені з бізнесом і знайшли його абсолютну підтримку».

Він повідомив, що запропонував замість податку на прибуток підприємств запровадити податок на виведений капітал, що означатиме оподаткування лише тієї частини прибутку підприємств, яке не спрямовується на розширення чи створення виробництв. За словами Глави держави, це дозволить вивільнити кошти на розвиток та модернізацію підприємств. Він висловив сподівання, що ця новація запрацює з 1 січня 2019 року.

Президент також зауважив, що наступного бюджетного року буде запроваджено розстрочку на сплату ПДВ на імпорт обладнання для виробництва. Він також висловив сподівання, що буде реалізовано його ініціативу про продовження мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу.

Петро Порошенко нагадав, що минулого тижня підписав Закон, який зупиняє «маски-шоу» силовиків на підприємствах і силові структури, як-то Генпрокуратура, Служба безпеки України, Національна поліція, МВС та НАБУ, взагалі будуть позбавлені можливості впливати на бізнес.

За словами Президента, три роки тому, коли зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України дали старт децентралізації мало хто сподівався, що ми зайдемо так далеко. «Б’юся об заклад, що більшість із вас вважала це черговою кампанійщиною», – зауважив він, додавши, що тоді була започаткована осмислена стратегія, яка втілилися в одну із найголовніших наших реформ.

Президент зазначив, що тепер вже можна сказати: децентралізація – одна із самих результативних реформ, із переконливими якісними та кількісними змінами. «Ініціативні, рішучі люди, голови і депутати, які мають довіру громад, беруть на себе відповідальність і мають право вирішувати складні питання громади», – підкреслив Петро Порошенко.

Він нагадав, що у 2014 році власні доходи місцевих бюджетів складали 68 мільярдів 600 мільйонів гривень, а вже до кінця поточного року очікується збільшення доходів місцевих бюджетів до 171 мільярда. За його словами, саме в рамках децентралізації місцева влада розпочала ремонт та будівництво нових дитячих садків, нових шкіл, нарешті було зроблено освітлення в населених пунктах, будуються нові заклади культури, дороги.

Глава держави також додав, що розширюється мережа центрів надання адміністративних послуг, органам місцевого самоврядування передаються повноваження у сфері архітектурно-будівельного контролю, децентралізація дає можливість центральним органам влади та органам місцевого самоврядування спільними зусиллями реалізувати Закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості. «І перші чотири мільярда на фінансування цього проекту ми вже виділили», – зазначив Петро Порошенко.

Петро Порошенко зазначив, що в рамках реалізації цього Закону Уряд, Міністерство охорони здоров’я, обласні та районні державні адміністрації разом з місцевими громадами вже прораховують скільки амбулаторій та ФАПів добудувати, скільки відремонтувати.

Додатковим аспектом цієї реформи є розвиток інформаційно-комунікаційних технологій у сільській місцевості: оптичних мереж, 4G, інших технологій, зауважив Президент. Петро Порошенко додав, що окрім розширення кола медичних послуг для селян і впровадження телемедицини, це дозволить забезпечити село швидкісним Інтернетом, який згодиться не лише для амбулаторії, школи, бібліотеки, а й для задоволення інформаційних потреб мешканців села.

Джерело

Поділитися:
Share

Share