«Ми знаємо, де взяти 170 млрд грн без підвищення податків» – Порошенко (фото, відео)
Порошенко про бюджет 2025 року: Ми знаємо, де взяти 170 млрд грн без підвищення податків
Петро Порошенко на брифінгу представив пропозиції «Євросолідарності» до проєкту Державного бюджету на 2025 рік. За словами лідера партії, бюджет в умовах війни – це питання виживання країни. Тому всі нецільові витрати мають бути скорочені, а кошти військового збору мають спрямовуватися виключно на потреби армії.
«Фінансування Збройних Сил України здійснюється абсолютно недостатньо. А от фінансування прокуратури, БЕБу, ДБР, спеціалізованої прокуратури – в пріоритеті. На апарат Верховної Ради вони запланували збільшення більше як на 26%. На Офіс Президента, на Кабінет Міністрів – в межах 15-20%. Прокуратура 25%. БЕБ 75%. Це – справжній пріоритет для владної команди», – обурився Порошенко.
«Загалом на 14,3 мільярда зростуть витрати державного бюджету на утримання органів влади. Вам не здається це дивним, коли чисельність українського населення скорочується, а видатки на утримання органів влади зростають від 30 до 70%?», – зауважив Порошенко.
Він також наголосив, що так званий «військовий збір», який нібито має йти на ЗСУ, по суті таким не є. «Кожна копійка, кожна гривня військового збору має бути спрямована в спеціальний фонд і не має права витрачатися на будь-які інші цілі. Нашу пропозицію відкинули. А куди ж вони дівають ці гроші? На телемарафон і на фінансування Дорожнього фонду», – констатує Порошенко. «Так що воєнний збір схожий на морську свинку, яка не має відношення ані до свинки, ані до моря. І отак воєнний збор не має жодного відношення до армії», – іронізував Петро Порошенко. Він також зазначив, що збільшення податкового навантаження ляже на найманих працівників, а також на малий та середній бізнес, на ФОПів.
«На думку монобільшості, тягар фінансування українських Збройних Сил має лягати на бідних людей. Саме з них в першу чергу будуть стягувати додаткові 3,5% воєнного збору, який просто буде накручуватися і має прямий характер податку з обігу. Кожен обіг буде підвищувати на цю суму ціни українських крамниць, вартість тарифів і неконкурентоздатність української економіки», – вважає Порошенко.
«Наші пропозиції дозволяють скоротити видатки і мобілізувати доходи на 170 мільярдів гривень – без підвищення податкового навантаження на бідних людей. На 105 мільярдів ми пропонуємо зменшення видатків і на 65 мільярдів ми пропонуємо збільшення доходів державного бюджету. В першу чергу корупційний, непрозорий, неефективний Дорожний фонд має бути скасований», – переконаний Порошенко.
«Друга позиція – це 25 мільярдів, які включені в нову програму фінансового забезпечення підготовки і реалізації інвестиційних проєктів. Що це за програми? Що за проєкти? Які інвестиції? Це буде визначати стратегічна інвестиційна рада в Офісі президента. Це антиконституційно і незаконно», – наголошує Порошенко.
«Майже 10 мільярдів гривень – з підвищення бідним і знедоленим працівникам прокуратури, БЕБ, ДБР, податкової, митниці, судів. Додатково 8 мільярдів планують спрямувати на інвест-нянь для того, щоб подерибанити між своїми. На індустріальні парки, на забезпечення кеш-беку. 3 мільярди капітальних видатків для ДУС, Кабміну, Мінцифри, ДССЗЗІ. Вони збираються зараз ремонти робити? Ми маємо це зупинити», – вважає Порошенко.
«І вишенька на торті – це телемарафон. За рахунок коштів платників податків виплачують 1,5 мільярди – це сотні тисяч дронів. Це те, про що просто мріють і моляться наші військові», – порівняв Порошенко. «Ви не побачите кошти, спрямовані на ефективну децентралізацію енергетики, захист і нарощування потужностей. А ви замість цього побачите цей непотріб», – констатує п’ятий Президент.
«До 1 жовтня нашою політичною командою будуть внесені поправки, пропозиції, які має розглянути бюджетний комітет і внести як висновки Верховної Ради до уряду для того, щоб бути врахованими при підготовці проєкту бюджету до 1-го читання. У Верховній Раді і за її межами «Європейська Солідарність» буде робити все можливе для того, щоб захистити Україну, захистити воїнів на фронті. Бо наша перемога – це Збройні Сили України», – резюмує Порошенко.
Ірина Геращенко про бюджет-2025: Чомусь скорочені видатки на міністерство ветеранів і людей з інвалідністю, зате росте репресивний апарат
Проєкт Державного бюджету на 2025 рік – це не бюджет підтримки армії і не бюджет соціальної політики. Про це на брифінгу сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона повідомила, що фракція «ЄС» подасть до 1 жовтня свої пропозиції щодо справедливого перерозподілу коштів на користь армії та соціальних видатків.
«Європейська Солідарність» – це не популісти, а державницька політична сила, яка не критикує, а пропонує. І тут важлива, аби влада дослухалася до цих важливих пропозицій і скоригувала бюджет», – зазначила Геращенко. Вона нагадала, як рік тому ухвалювався бюджет 24 року, і тоді депутати «ЄС» застерігали владу, що грошей на ЗСУ не вистачить, якщо розтягнути їх на всі «хотєлки» держапарату. «Через 9 місяців з’ясувалось, що ми були абсолютно праві. Що на армію не вистачило отих сотень мільярдів, про які ми говорили і які пропонували. І зараз ситуація абсолютно дзеркальна», – констатує депутатка.
Вона також зауважила, що фінансовий тягар знову намагаються перекласти на простих українців. «Єдине незрозуміло, де брати вже цих «простих українців», тому що після безпеки ключовою проблемою для України є демографія. Демографічна криза. Бюджет на 2025 рік – це не бюджет підтримки армії. Це бюджет підтримки силових структур, структур тиску на бізнес, на опозицію Так само це не бюджет повернення наших біженців – це навпаки політика еміграції», – вважає Геращенко.
Вона пояснила: сукупні видатки на соціальні програми зменшуються порівняно з 2024 роком – хоч очевидно, що категорій населення, які потребуватимуть особливої підтримки, буде більше.
«Люди бідніють, у нас буде більше переселенців, у нас більше стає поранених, які потребують цієї підтримки. Цинізм в тому, що ці програми скорочуються. На захист малозабезпечених закладається на півмільярда менше. У нас що, менше буде малозабезпечених? Ну в Офісі президента буде менше, це правда», – іронізує співголова фракції.
«Друга позиція: підтримка осіб з інвалідністю.Так само зменшується фінансування на 0,3 млрд. Хоча очевидно, що, на жаль, внаслідок терору росіян у нас стає більше поранених як військових, так і цивільних. І ми маємо закладати навпаки на ці програми більше фінансування», – зазначає Геращенко.
«Абсолютний цинізм – це зменшення фінансування міністерства ветеранів. Тут взагалі немає жодного пояснення. Наша команда постійно говорить, що мобілізація має базуватись не тільки на примусі. А вона має базуватись на зрозумілій підтримці. І ветеран має усвідомлювати, що його країна захищає. А в цьому бюджеті зменшують суму на 60% на міністерство ветеранів, на програми ветеранські», – говорить депутатка.
«Тому ми до 1 жовтня подамо наші пропозиції по двом напрямкам. Перший напрямок – це збільшення підтримки сектору оборони. І другий напрямок – це підтримка сектору соціального. Бо такого не може бути», – переконана Геращенко.
Ніна Южаніна: Військовий збір не спрямовується на забезпечення військових
Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час брифінгу, присвяченому підготовці Держбюджету на 2025 рік, зазначила, що так званий військовий збір, який планує підвищити влада нібито для фінансування ЗСУ, насправді йтиме не лише на оборону, а й на нецільові забаганки влади.
«Бюджет на 2025 рік має забезпечити оборону країни. Ми маємо сконцентрувати всю увагу щодо економії, щодо перерозподілу, щодо додаткового ресурсу. Це має бути об’єднана робота, яка справді дасть додатковий ресурс. Ми маємо підняти цифри, які будуть закладатися в бюджеті саме на сектор безпеки і оборони», – наголошує Южаніна.
«Абсолютно очевидний парадокс в тому, що військовий збір не спрямовується на забезпечення військових. І наша спеціальна поправка, щоб кожна копійка була спрямована саме на забезпечення конкретних програм Міністерства оборони чи навіть військових підрозділів. Тому що, враховуючи ситуацію навколо придбання державою дронів, ми бачимо, що щось пішло не так. Їх занадто мало поставляється, занадто висока ціна і якість їх має бути кращою», – констатує депутатка.
«Що стосується фізичних осіб-підприємців, які перебувають на єдиній системі оподаткування, першої, другої, четвертої групи. Тут треба, щоб влада подумала 10 разів, чи приймати такі зміни. Щоб виїхала за межі Києва, подивилася, як живуть в регіонах, і навіть постояла декілька днів на торгових площах, подивилася, скільки годин люди можуть під час всіх ракетних атак продавати, який вони виторг отримують, яка купівельна спроможність, хто заходить на ринки, скільки вони виторговують», – говорить Южаніна.
За даними профільної асоціації, дохід підприємця на першій групі максимально може сягати в місяць до 4 тисяч гривень. «Якщо йому встановити 800 гривень щомісячного платежу військового збору, а з 1 січня, що заплановано в бюджеті, повернути ЄСВ, а це 1740 гривень, то 2540 гривень така людина має віддавати з 4 тисяч заробітку», – констатує народна депутатка.
Натомість «Європейська Солідарність» пропонує скоротити нецільові витрати бюджету і знайти додаткові джерела прибутку. «Ми запропонували до повторного першого читання 65 мільярдів наповнення додаткових надходжень. Коли ми зараз говоримо, де можна взяти додаткові надходження, точно є надприбуткові галузі, і це організатори азартних ігор. Сама влада називала обороти, які в них пройшли за минулий рік, десь більше 200 мільярдів гривень. Ми пропонуємо оподаткувати їх за ставкою 50%», – говорить Южаніна.
«З 1 січня 2025-го року в країні мають застосовуватися ставки акцизного податку на тютюнові вироби по директиві Європейського Союзу. Ми відстали від цієї виконання директиви. Додатковий ресурс при поступовому підвищенню, навіть найменшому, можна зібрати 21 мільярд», – зауважує Ніна Южаніна.
«Підвищення рентної плати додасть без втрат інвестицій, без втрат темпів видобутку і переробки 14 мільярдів гривень», – вважає Южаніна.
«Але на це немає політичної волі. Тому ми маємо всі разом з вами доносити і до депутатів, приймати рішення на користь державного бюджету і насамперед на користь оборони країни», – резюмує Южаніна.