Вісті з фронтів. 08.02.2024

Костянтин Машовець

1. На Бахмутському напрямку західніше та північно-західніше міста противник ввів у бій цілий ряд додаткових сил і засобів, зокрема:

– Східніше с. Богданівка між залізницею та дорогою 00506 підрозділи добровольчої розвідувально-штурмової бригади (дршбр) “Святой Георгий”, до батальйону.
– Північніше та північно-західніше с. Кліщіївка ще одну штурмову роту зі складу 1307-го мотострілецького полку територіальних військ (мсп ТрВ) у смузі наступу 6-ї мотострілецької дивізії (мсд) 3-го армійського корпусу (АК).
– Східніше с. Кліщіївка до 2-х штурмових рот зі складу 88-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) 2-го АК.

Окрім цього, очевидно, по “генеральній дирекції” на м. Часів Яр діє вся 98-а повітряно-десантна дивізія (пдд) противника, розгорнута, судячи зі всього, у одноешелонному бойовому порядку. Всі 3 її парашутно-десантні полки (217-й, 299-й та 331-й) наступають відповідно на Григорівку, Богданівку та Іванівське.

2. Кілька діб тому на Бердянському напрямку, в районі с. Новодонецьке, 37-а окрема мотострілецька бригада (омсбр) противника спробувала кількома штурмовими групами (по 8-10 осіб кожна) “покращити свої передові позиції” у тактичному сенсі.

Після не щільного артилерійсько-мінометного вогню противник спробував витіснити наші передові підрозділи з одного спостережного пункту (СП) та двох позицій відділень (ПВ), однак, українським підрозділам вдалося своєчасно виявити підхід штурмових груп противника й після нанесення по ним вогневого ураження примусити відійти на вихідні позиції.

Від подальших спроб просунутись західніше та північно-західніше с. Новодонецьке противник відмовився.

3. Так само на Токмацькому напрямку десь протягом 3-4 лютого передові підрозділи 70-го та 71-го мотострілецьких полків (мсп) противника зі складу його 42-ї мсд здійснили серію спроб все ж таки “увірватися” на південну околицю с. Роботине.

Ця серія закінчилась для противника безрезультатно, не дивлячись на його спробу супроводжувати свої атакуючі\штурмові дії масованим застосуванням ударних дронів тактичної зони та артилерії.

4. На Придніпровському напрямку “естафету” спроб по ліквідації українського плацдарму в районі с. Кринки від дЮсантури з 337-го та 328-го десантно-штурмових полків (дшп) 104-ї десантно-штурмової дивізії (дшд), схоже, перейняла російська піхота зі складу 26-го мотострілецького полку (мсп) 70-ї мотострілецької дивізії (мсд) та 144-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) 18-ї загальновійськової армії (ЗВА).

Їх передові підрозділи кілька діб тому спробували атакувати позиції українських військ у районі с. Кринки з півдня та сходу. Однак, успіху не добилися й були вимушені припинити атаки з напрямку с. Корсунка та лісового масиву південніше села.

5. Станом на 03.02.2024 р. у розпорядженні російського командування залишалось до семи одиниць літаків типу А-50У.

На даний момент на авіабазі (АБ) Таганрог російське командування форсує процес модернізації ще одного (чергового) літака типу А-50 до рівня А-50У.

Літак протягом кінця січня-початку лютого виконав декілька випробувальних польотів у бік Каспійського моря.

6. Станом на ранок 06.02.2024 у пункті базування (ПБ) Севастополь (головна база флоту) продовжували перебувати наступні сили та засоби (бойові кораблі) чорноморського флоту (чф-у), за виключенням перебуваючих там на ремонті, а також спеціальних кораблів та суден забезпечення:

– сторожовий корабель (ск), за нашою класифікацією “фрегат”, пр. 1135М “Пытливый”;
– ск, пр.1135 “Ладный”;
– малий ракетний корабель (мрк), за нашою класифікацією ракетний корвет, пр. 22800 “Циклон”;
– великий десантний корабель (вдк), пр. 775\ІІІ “Азов”;
– великий десантний корабель (вдк), пр. 1171 “Николай Фильченков”;
– великий десантний корабель (вдк), пр. 775\ІІ “Ямал”;
– ракетний катер (рка), пр.12411 “”Набережные Челны”;
– малий протичовновий корабель (мпк), за нашою класифікацією “протичовновий корвет”, пр. 1124М “Касимов”;
– мпк, пр. 1124М “Муромец”;
– мпк, пр. 1124М “Ейск”;
– морський тральщик (мтщ), пр. 266М “Ковровец”;
– мтщ, пр. 266М “Иван Голубец”;
– мтщ, пр. 12660 “Железняков”;
– базовий тральщик (бтщ), пр. 12700 “Георгий Курбатов”;
– бтщ, пр. 12700 “Иван Антонов”;
– 7 одиниць продиверсійних катерів (пдка) пр. 03160;
– 3 одиниці пдка, пр. 21980;
– 3 одиниці пдка пр. 02510;
+ 2 розвідувальних корабля;
– середній розвідувальний корабль (срзк), пр. 18280 “Иван Хурс”;
– срзк, пр. 861М “Экватор”.

Як бачимо, не дивлячись на численні заяви наших високих посадових осіб та представників ЗМІ про якесь “вигнання російського чф-у з Криму”, противник продовжує достатньо активно й у немаленькому обсязі юзати свою головну базу чф-а у тимчасово окупованому Криму. Навіть попри всі загрози з моря та повітря, а також не зважаючи на нібито “знищення 20% бойового складу свого чф-у”.

Більше того, навіть у ПБ Новоозерне (о. Донузлав) попри нещодавнє знищення рка, пр. 12411 “Ивановец”, противник продовжує утримувати однотипний з ним рка Р-60.

До того ж основна кількість спеціальних кораблів і суден забезпечення чф-у противника також базується на ПБ Севастополь.

То може не варто поспішати з гучними заявами на рахунок якогось “розгрому” російського чф-у, нє? Чи не здається вам, шановні читачі, що він ще здатний “огрызаться”?

 

Фото: 57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка