Команда Петра Порошенка в Мюнхені 14-16 лютого 2020 р. (фото, відео)
14.02.2020
Петро Порошенко зустрівся з Президентом Литви
Лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з Президентом Литви Гітанасом Науседою.
Петро Порошенко висловив вдячність за тверду і міцну підтримку України з боку Литви.
П’ятий Президент особливо відзначив заклик Президента Литви зробити вірні висновки з агресивних дій Росії проти України.
Сторони висловили занепокоєння щодо політики міжнародної де-токсикації Росії.
Підкреслено важливість консолідації міжнародної єдності і солідарності з Україною для забезпечення деокупації Донбасу та Криму.
Петро Порошенко наголосив на необхідності зміцнення санкцій проти Росії як ефективного інструменту примушення Росії до миру та стримування її агресії.
Важливу увагу під час зустрічі було надано підтримці стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції України, просування ідеї про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, енергетичній безпеці.
Співрозмовники наголосили на необхідності продовження руху України шляхом реформ та важливості ініціативи Литви провести Конференцію на підтримку реформ в Україні у липні цього року.
Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічусом
Лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічусом під час Мюнхенської безпекової конференції.
Сторони обмінялися думками щодо більш ефективної протидії триваючій агресії Росії проти України, а також консолідації міжнародної єдності і солідарності з Україною для забезпечення деокупації Донбасу та Криму.
Було відзначено важливість зміцнення міжнародного режиму санкцій проти Росії.
Особливу увагу у ході зустрічі було надано стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції України, важливості надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО і протидії завершенню будівництва Північного потоку 2.
Відзначено важливість проведення у Вільнюсі Конференції на підтримку реформ в Україні у липні цього року.
Висловлено занепокоєння у зв’язку з небезпечною тенденцією повернення України до часів політично вмотивованих переслідувань, що може поставити під сумнів досягнутий Україною прогрес за попередні п’ять років.
Порошенко в Мюнхені: Міжнародна підтримка України – це копітка робота, і ми тут активно працюємо з усіма міжнародними партнерами
П‘ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в перший день Мюнхенської безпекової конференції провів низку важливих зустрічей із міжнародними партнерами, під час яких обговорив збереження санкцій проти Росії та підтримку реформ в нашій державі. Про це він заявив журналістам під час інтерв‘ю.
«Зараз Україна звучить у виступах ключових лідерів. І під час двосторонніх зустрічей, і під час публічних заходів нам треба зробити все, щоб виконати ті завдання, які стояли і стоять перед Україною останні роки. Це – збереження санкцій проти Російської Федерації, аж до повного звільнення української землі», – наголосив Порошенко.
Він зазначив, що важливо тримати у порядку денному не тільки питання Донбасу, а й Крим. «Мова йде як про Донбас, так і про Крим. Питання Криму сьогодні піднімалося і під час двосторонніх зустрічей. Зустрічі ми мали дуже великі, бо це є майданчик, де їх організовувати надзвичайно легко. Ми провели переговори із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Відбулася дуже емоційна гарна розмова з Ненсі Пелосі – спікером Палати представників американського Конгресу. Були зустрічі з прем’єром Болгарії Бойко Борисовим і з багатьма лідерами, міністрами», – повідомив Порошенко.
«Дуже змістовна зустріч була з президентом Литви – двостороння. Це перша зустріч. Ви пам’ятаєте, наскільки важливу роль відіграла Литва за останні 5 років. Вона була перша, хто поставив нам смертельну зброю. Вона одна з перших захищала нас на Раді Європейського Союзу і ці позиції були дуже ґрунтовні», – нагадав Порошенко.
«Була конструктивна зустріч з американською делегацією. І дуже важлива зустріч з Крісталіною Геогієвою – виконавчим директором Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з МВФ, забезпечення стабільності фінансово-банківської системи країни. Це також для України надзвичайно важливо. За такий короткий термін тут була дуже насичена програма», – підсумував Порошенко.
Він зазначив, що попри широку проукраїнську коаліцію, яка була вибудувана за 5 попередній років, працювати над безпековими питаннями потрібно увесь час.
«Нам треба боротися – боротися за Україну. Сама собою, з неба, безпека, підтримка не впаде. Хтось думав, що за останні п`ять років це саме йде в руки і достатньо просто приїхати і посміхатися. Ні. Це кропітка, важка дипломатична робота, яка потребує координації з міністерством закордонних справ, з лідерами країн.
І на сьогоднішній день, на жаль, ми вимушені були констатувати, що на певний час ця координація була втрачена. І зараз треба активно працювати для того, щоб цю координацію відновлювати. В тому числі і на Мюнхенській безпековій конференції», – наголосив Порошенко.
«Наші міжнародні партнери виходять із своїх національних інтересів. А наше завдання – переконати, що коли Україна захищає свій суверенітет – вона захищає не тільки себе, але й всю Європу і весь світ. Коли Україна захищає мій суверенітет – вона також захищає свободу і демократію у всьому світі. І підтримка України виходить з національних інтересів кожної держави. Ось цим я займався п`ять років свого президентства і зараз, як і я і обіцяв, я продовжую цю наполегливу, копітку роботу», – наголосив Петро Порошенко.
Порошенко в Мюнхені: Ми не допустимо реалізації планів Кремля і капітуляції України
Скандальний документ, який з’явився перед початком Мюнхенської безпекової конференції про так званий «план закінчення війни в Україні» – це провокація Кремля, яка відображає російський сценарій капітуляції нашої держави. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив журналістам у Мюнхені.
«Позиція перша – і ми наголошували на цьому з самого початку. Цей папірець не є офіційним документом Мюнхенської безпекової конференції. З цим ми в першу чергу звернулися до організаторів. Це план не Мюнхена. Цей план – Кремля. Це мир на російських умовах. Це те, що можна побачити, коли ти заглянеш в очі Путіну.
Ти там побачиш «русскій мір». От так це називається. Для України такий план – є капітуляція. Є те, чого не можна перетинати – червоними лініями.», – наголосив Порошенко.
Він зазначив, що мета цього плану – не тільки вивести Росію з-під санкцій, а й фактично віддати Україну у зону впливу Кремля.
«Це план виведення Росії з під санкцій. З-під санкційного режиму. Це план передачі Росії ключа для України від НАТО. Це ми в неї по цьому плану маємо питати дозвіл. Більше того. Вони пішли далі і сказали про те, що і питання самоідентифікації українців має вирішуватися Росією», – обурився Порошенко.
Він повідомив, що делегація «Європейської Солідарності» жорстко поставила питання щодо природи походження цього «документа», і перші реакції міжнародних партнерів є однозначними.
«Ми звернулися до представників всіх країн. Просто декілька країн встигли оприлюднити свої офіційні заяви. Це не була позиція офіційна уряду США чи Білого Дому. Це була позиція тих, хто присутній на цій конференції і з ким ми встигли переговорити і донести своє обурення. І це були не тільки європейці.
Дуже добре, що наше Міністерство закордонних справ нарешті годину тому випустило відповідну заяву. Ми також її вітаємо», – наголосив Порошенко.
Він очікує, що президент Зеленський теж продемонструє однозначну позицію щодо неприпустимості появи подібних ініціатив.
«Цей план є неприйнятний для України. Я чекаю, що завтра і Зеленський має безумовно відреагувати на подібні речі, які намагаються розмити ту солідарність з Україною, яку ми будували 5 років. Розмити той санкційний режим. Скажуть – давайте щось зробить Україна, а ми з Росії потихеньку почнемо знімати санкції. Цього ми не допустимо. Саме для цього наша команда тут. І саме цим ми маємо займатись», – зазначив Петро Порошенко.
П’ятий Президент також нагадав, що нинішня влада намагалася перешкодити йому брати участь у Мюнхенській конференції – попри те, що Порошенко і його команда на всіх міжнародних майданчиках завжди відстоює перш за все національні інтереси України.
«Вони хотіли зробити певні кроки для того, щоб перешкоджати нашій участі тут. В них нічого не вийшло. І я думаю, що ці кроки були не проти Порошенка. Ці кроки були проти України. Сподіваюсь, що зараз вони це зрозуміють», – сказав Порошенко.
15.02.2020
Олексій Гончаренко: Наші партнери готові й далі тиснути на Путіна, натомість Зеленський заганяє Україну в пастку Кремля
Міжнародні партнери України готові й далі тиснути на Російську Федерацію, але вони не розуміють, чому нинішня влада Зеленського капітулює перед Путіним. Про це пише на своїй сторінці у мережі Facebook народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко, який перебуває на Мюнхенській безпековій конференції.
«Сьогодні у Мюнхені знову мав змогу поспілкуватися з кількома серйозними іноземними високопосадовцями. Вони підтвердили мої сумні здогадки. Європейці не проти продовжувати тиснути на Росію, навіть завдаючи собі збитків. Але навіщо, якщо нинішня українська влада капітулює перед Росією?», – зазначив Гончаренко.
Він повідомив, що за словами іноземних партнерів, дипломатія Зеленського непрофесійна і надто самовпевнена, тому призводить до втрати Україною позицій у протистоянні з Кремлем.
«Україна, як сторона війни, дає чіткий сигнал, що не буде продовжувати спротиву. Чому в такому разі ми повинні це робити за вас? Ми також домовляємося, бо вміємо мислити наперед. Молоді українські переговорники з команди президента діють дуже самовпевнено, оминаючи правила і процедури. Напевно, вони вважають їх надто нудними, але саме правила і процедури хоч якось досі стримують Росію від повного свавілля. Поза межами цивілізованого поля уже ніщо не зупинить досвідчених російських шулерів. Вони на цьому собаку з’їли. Це їх гра, де вони диктують свої правила. Зеленський заганяє себе і країну в пастку. В результаті, підсилившись Україною, Росія зможе нав’язати свою волю всій Європі», – застерігає Гончаренко.
За його словами, співрозмовники у Мюнхені високо оцінюють дипломатичний хист п’ятого Президента Петра Порошенка, який на відміну від Зеленського вдало формував міжнародну антипутінську коаліцію.
«Ваш попередній президент це чудово розумів. І заганяв противника на світло, там де йому буде складно мухлювати. Схоже, нинішній президент дасть пошити себе в дурні», – цитує Гончаренко своїх візаві.
«Шкода, що європейці не знають основного виборчого гасла Зеленського. Дійсно, вони зробили нас всіх разом», – підсумовує Олексій Гончаренко.
Олексій Гончаренко: Команда Порошенка зірвала нову «мюнхенську змову» проти України
Делегація «Європейської Солідарності» на чолі з лідером партії, п’ятим Президентом Петром Порошенком вчора фактично зірвала план нової «Мюнхенської змови». Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат Олексій Гончаренко, який перебуває у столиці Баварії на безпековій конференції.
«Хто ще не зрозумів, вчора у Мюнхені була спроба просунути план другої «Мюнхенської змови». Цинічно, бо цього року 75 річниця завершення Другої світової війни. Так звані «12 кроків для миру в Україні» ― це план того, як вивести Росію з-під санкцій і змусити Україну капітулювати. Наприклад, 12-й пункт цього папірця змушував нас переписати власну історію, культуру, ідентичність під диктовку Росії. Це план, виконання якого фактично призвело б до повної втрати Україною суверенітету, перетворення нас на провінцію Російської імперії», – зазначає Гончаренко.
«Завдяки реакції частини нашої делегації і авторитету Петра Порошенка, цей план зник з офіційного сайту Мюнхенського саміту, а організатори конференції від нього відхрестилися», – повідомив Олексій Гончаренко.
«Ми вдячні усім нашим міжнародним друзям, які послідовно займають проукраїнську позицію на всіх міжнародних майданчиках. Зокрема, міністру закордонних справ Литви Лінасу Лінкявічусу, з яким я зараз на фото. Проросійські сили все активніше намагаються протиснути свою повістку, але ми все ще маємо значну підтримку і готові боротися», – пише Гончаренко.
«Важливо, щоб сьогодні Зеленський у своєму виступі, який буде буквально через годину, згадав і засудив цю спробу «Мюнхенської змови». Це прямий плювок в обличчя особисто йому і всій Україні. Сподіваюсь, що для нього поява цих «12 кроків» теж була неприємним сюрпризом. В іншому разі, складається дуже небезпечна картина з недавніх подій і кадрових призначень, яка дуже і дуже насторожує», – застерігає народний депутат.
Петро Порошенко зустрівся з Куртом Волкером
Лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з колишнім Спеціальним представником Державного департаменту США по Україні Куртом Волкером. Це перша зустріч з часу відставки Курта Волкера з поста спецпредставника у вересні 2019 року.
Співрозмовники засудили так звані «12 кроків» як російську провокацію на Мюнхенській конференції. Порошенко і Волкер докладно обговорили ситуацію на Донбасі у світлі останніх мирних ініціатив України та рішуче засудили триваюче невиконання Росією її безпекових зобов’язань у рамках Мінських домовленостей.
Наголошено на важливості збереження політики трансатлантичних санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом.
Висловлено серйозне занепокоєння у зв’язку з небезпечною тенденцією щодо міжнародної реабілітації Росії. Петро Порошенко наголосив, що примирення з агресором неминуче призведе до нової агресії.
Петро Порошенко наголосив на важливості збереження твердої двопартійної підтримки України з боку США, а також зміцнення відносин стратегічного партнерства між Києвом і Вашингтоном.
У цьому контексті висловлено сподівання на візит ближчим часом президента України до США як потужний знак єдності і солідарності з Україною та її підтримки у боротьбі за спільні демократичні цінності.
Порошенко і Волкер обговорили перспективи отримання Україною статусу головного союзника США поза НАТО як важливий елемент визнання її стратегічної ролі у захисті миру, безпеки і стабільності Вільного Світу.
Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком
Голова політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко під час Мюнхенської безпекової конференції зустрівся з міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком.
Головну увагу привернуто до важливості збереження підтримки боротьби України за відновлення суверенітету і територіальної цілісності держави на пріоритетному порядку денному Європейського Союзу.
Петро Порошенко закликав до збереження світової єдності і солідарності з Україною.
Висловлено серйозне занепокоєння у зв’язку зі спробами міжнародної реабілітації президента Росії без виконання Москвою її зобов’язань у рамках Мінського процесу, деокупації Донбасу, повернення Криму Україні та відновлення поваги до міжнародного права.
Наголошено на необхідності продовження та посилення санкцій проти Москви як інструменту примусу до миру.
Петро Порошенко повідомив міністру закордонних справ Словаччини про ганебний факт переслідування опозиційного народного депутата Софії Федини.
Петро Порошенко з Мюнхена: Відсутність у нинішньої влади стратегії по Донбасу означає, що альтернативи Мінським домовленостям немає
Мюнхенська безпекова конференція – це найвпливовіший щорічний майданчик, де світові лідери обговорюють стратегію розвитку глобальної безпеки на наступний період. Саме тому так важливо не просто утримувати українське питання в порядку денному, а й активно пропонувати нові ідеї та ініціативи. Про це журналістам розповів п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, який вже провів багато зустрічей в рамках конференції.
«Графік зустрічей був достатньо насичений. Це не просто бажання охопити якомога більше коло, а це є наполеглива і копітка робота по захисту українських інтересів. Мюнхенська конференція з безпеки – це є найкращий в світі стратегічний майданчик, де озвучуються ті ініціативи, ті стратегії, які будуть мати місце протягом всього 20-го року», – зазначив Порошенко.
Він нагадав, що під час своєї президентської каденції саме в Мюнхені обговорювалися і санкції проти Росії, і Мінські угоди, і закон про деокупацію Донбасу. «Щороку Україна виходила з тими чи іншими стратегічними ініціативами. На жаль, цього року ми мали за словами президента лише тактичні речі. інколи хаотичні, інколи суперечливі. Але для нас принципово, щоб на цих майданчиках ми намагалися продемонструвати єдність української позиції. Саме тому ми намагалися це провести в рамках двосторонніх консультацій», – зазначив Порошенко.
Він підкреслив, що відсутність стратегічних ідеї у команді Зеленського щодо завершення російської агресії на Донбасі доводить, що альтернативи Мінському процесу немає.
«Відсутність ініціатив, відсутність стратегії як щодо внутрішнього законодавства, так і щодо зовнішніх позицій означає, що альтернативи Мінську не існує. Альтернативи закону про деокупацію Донбасу не існує. І в цих умовах доводиться обмежуватися тактичними речами», – зазначив Порошенко.
Петро Порошенко в Мюнхені: Росія шостий рік крутить одну й ту ж заяложену платівку – «их там нет», але ми поламали цей кремлівський сценарій
Російська влада традиційно намагається використати початок року для наступу на міжнародну підтримку України. Про це заявив журналістам у Мюнхені п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, який бере участь в роботі безпекової конференції. Він наголосив, що Росія системно не виконує свої зобов’язання щодо агресії на Донбасі та анексії Криму, і намагається перекласти весь тягар відповідальності на нашу державу.
«Росія в черговий раз намагалася використати цей час початок року для наступу. Перший крок вона зробила, коли вона запросила спеціальне засідання Ради Безпеки ООН, де намагалася поставити питання щодо невиконання Україною Мінських домовленостей», – нагадав Порошенко.
«Я хочу сказати, що Україна використає це і Україна чітко доведе всьому світу, що вона виконала на 95 відсотків все, що брала на себе. І на сьогоднішній день причина тільки в тому, що Росія не хоче і не збирається виконувати зазначені позиції. Вони намагалися використати Мюнхенську безпекову конференцію для просування відомих російських «12 кроків для встановлення миру». Ми твердо і переконливо довели, що цей сценарій і тут не пройде. І ці «12 російських кроків» були зняті з сайту зусиллями наших американських партнерів, листів, нашими зусиллями. І я дуже вдячний – в тому числі і організаторам конференції за таку миттєву реакцію», – наголосив Петро Порошенко.
Він також зауважив, що під час телефонної розмови президентів Зеленського і Путіна тільки російський лідер висловив претензії до української сторони, а не навпаки.
«Подивіться на змістову частину телефонної розмови. Виявляється, що з точки зору Кремля існують тільки 2 проблеми в україно-російських відносинах. Перша – це «фальсифікація» Україною правди про «Великую отечественную войну». Інших проблем не існує. І друге – чи збирається взагалі Україна виконувати Мінські домовленості. Так вони подають. Це було шоком. Це було абсолютно цинічною кампанією фейкових новин, які намагалася розповсюдити Російська Федерація тут», – повідомив Порошенко.
«А якщо ви подивитесь зміст виступу Лаврова – то там щодо України є один лише меседж: «их там нєт». Те, що вони 5-6 років повторювали і у що точно не вірить весь світ. Ми бачимо, що вони й на сьогоднішній день намагаються використовувати ту ж саму заяложену платівку. І саме тому для того, щоб зупинити це, ми були тут», – пояснює п’ятий Президент.
Він повідомив, що заплановані наступні зустрічі з партнерами України, зокрема з прем’єром Хорватії, яка головує у Євросоюзі, з делегаціями Туреччини та низки інших країн.
Петро Порошенко в Мюнхені: Якщо нинішня влада буде заглядати в очі Путіну, то чого вона може вимагати від міжнародних партнерів?
Нинішня влада боїться дратувати Путіна і не називає речі своїми іменами. Зокрема, у Мюнхені від представників владної команди з України так і не прозвучали слова «російська агресія». З такою позицією Україна навряд чи може вимагати від наших міжнародних партнерів продовження санкційного і політичного тиску на Росію – про це заявив журналістам в Мюнхені п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що на зовнішньому фронті і влада, і опозиція мають виступати спільним фронтом, однак це має бути переконливі проукраїнські меседжі, а не розповіді про «Санта-Барбару».
«На жаль, у виступах української владної команди – не французької, не німецької, не європейської, не американської – а у виступах української владної команди слово «агресія» не звучало. Що ми можемо вимагати від партнерів, якщо українська влада сама дуже лякається дратувати Путіна. Я вважаю це неприйнятним», – наголосив Порошенко.
Він нагадав, що саме завдяки твердій позиції України за його президентської каденції російська агресія була засуджена резолюціями міжнародних організацій.
«Нашими зусиллями агресія Росії зайшла в низку принципових документів: резолюції Європарламенту, резолюції Євросоюзу, Генасамблеї ООН. І зараз «давати задню» для того, щоб не дратувати Путіна – це шлях в нікуди. Якщо ви зазирнете в очі Путіну – ви там точно не побачите миру. Ви там побачите ненависть по відношенню до України», – переконаний Порошенко.
«Принципова друга позиція. Ми не почули, що санкції мають бути продовжені. Санкції мають бути посилені. Але влада про це не говорить. Ми говоримо про це під час двосторонніх зустрічей і ми отримуємо надзвичайно важливу реакцію», – повідомив Порошенко.
Він зазначив, що партнери під час двосторонніх зустрічей наголошують – зараз настав критичний момент, якщо Україна хоче досягнути миру на Донбасі на своїх умовах.
«Далі буде важче. І тому зараз ці ініціативи тут мали бути озвучені, тут мали бути презентовані. Ми маємо чітко наголосити – чого ми чекаємо від наших партнерів. Наприклад, президент Франції Макрон сьогодні оголосив, що безумовно Захід потребує стратегічного діалогу з Росією. І я повністю підтримую цю ідею. Стратегічною умовою для відновлення діалогу є мир в Україні. Імплементація Мінська. Виведення російських військ. Роззброєння незаконних формувань. Виведення техніки і артилерії. І тоді – якщо Росія це все зробить, і вибори будуть, і кордон буде контрольований – ми можемо говорити про те, що стратегічний шанс для Росії відновиться», – наголосив Петро Порошенко.
«На жаль, останні шість років Росія демонструвала, що вона не прагне миру. Вони збираються використовувати агресію на Донбасі для впливу на всю Україну. Вони хочуть мати ключ для того, щоб заборонити Україні йти в Європу, щоб заборонити Україні йти в НАТО. Вони хочуть мати ключ для того, щоб заборонити підвищувати до європейського рівня рівень життя українських людей. Це точно не відповідає українським інтересам», – переконаний Порошенко.
Петро Порошенко: Вибори на Донбасі під дулами російських автоматів неможливі, і схоже, у Зеленського це зрозуміли
Зміна позиції Зеленського щодо проведення швидких виборів на території ОРДЛО вже у жовтні цього року без виконання безпекового комплексу свідчить, що в Офісі президента нарешті усвідомили ризики такого розвитку подій. Про це у Мюнхені журналістам заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.
«Розуміючи ризики і загрози, вони від цієї ідеї відійшли з позицією, що під час перебування російських окупаційних військ ні про які вибори мова йти не може. Така трансформація позиції президента і керівника його Офісу є об’єктивно правильною», – підкреслив Порошенко.
Він зазначив, що відповідно до українського законодавства незаконні збройні формування на території ОРДЛО визнані терористичними, їхня участь у контролюванні кордону у будь-якому форматі легітимізує окупаційний режим, тому є неприйнятною.
«Ні про які вибори до виведення російських військ, до контролю над кордоном мова йти не може. Контролю в тому числі не представниками так званих ОРДЛО. Наголошую, що відповідно до закону про деокупацію Донбасу всі незаконні збройні формування є терористичними. Є окупаційними військами Росії. І спроба їх залучити є визнанням окупації. Єдині, з ким ми можемо проводити спільні заходи з охорони кордону – це миротворці, які мають бути введені відповідно до рішення Ради Безпеки ООН. І це є надійний елемент, який не дозволяє легітимізувати присутність окупаційних військ», – наголосив Порошенко.
П’ятий Президент України порадив звернутися до трагічного досвіду територій Грузії та Молдови, які за схожим сценарієм були перетворені Росією на сірі зони із невизнаним статусом.
«Подивіться, що з російськими військами, з якими хотіли робити спільний контроль, відбулося в Південній Осетії. Подивіться, що відбулося в Придністров’ї. Ви хочете таку саму легітимізацію на Донбасі? Я перший буду заперечувати, бо це суперечить українському законодавству. Це суперечить закону про деокупацію. Це врешті решт суперечить українській Конституції. Тому що допуск іноземних військ відповідно до Конституції – це компетенція парламенту, а не президента. Я думаю, це одна з тактичних ініціатив, яка не має законного права на існування», – переконаний Петро Порошенко.
Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу
Під час Мюнхенської безпекової конференції лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу.
Петро Порошенко висловив вдячність за тверду підтримку України з боку Туреччини у боротьбі за відновлення суверенітету, територіальної цілісності нашої держави та у відсічі російській агресії.
Обговорено ситуацію на тимчасово окупованих територіях України – Донбасі та в Криму. Петро Порошенко наголосив на важливості забезпечення свободи судноплавства в акваторії Чорного та Азовського морів.
Окрему увагу було присвячено роботі зі звільнення українських заручників, у тому числі і кримських татар.
Відзначено важливість підтримки України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, а також пріоритетність роботи над отриманням Плану дій щодо членства України в НАТО.
Важливу увагу було надано зміцненню українсько-турецького партнерства та у цьому зв’язку завершення роботи над угодою про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною.
Петро Порошенко також привернув увагу до штучних проблем, які виникли у кримськотатарського телеканалу ATR. Співрозмовники обговорили шляхи підтримки телеканалу.
16.02.2020
Петро Порошенко зустрівся з міністром оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер
У рамках участі в Мюнхенській безпековій конференції лідер політичної партії “Європейська солідарність”, п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер.
Петро Порошенко висловив вдячність керівництву Німеччини за тверду багаторічну підтримку України, в тому числі у рамках Нормандського формату, з метою відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Він наголосив на важливості виконання Росією безпекових умов Мінських домовленостей та збереження міжнародного режиму санкцій проти країни-агресора.
Петро Порошенко наголосив, що припинення російської агресії має відбуватися без шкоди для унітарності держави, курсу України на ЄС та НАТО.
«Ми розраховуємо на тверду підтримку Німеччини євроатлантичних прагнень України», – заявив п’ятий президент України.
Він також є нагадав про важливість залучення миротворчого потенціалу ООН з метою створення безпекових умов для проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства та стандартів ОБСЄ. Було звернуто увагу, що урядова коаліційна угода ФРН передбачає перспективу розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі.
Сторони обговорили подальший прогрес України на шляху реформ, у питанні боротьби з корупцією, реалізації курсу європейської і євроатлантичної інтеграції.
Петро Порошенко та Аннегрет Крамп-Карренбауер скоординували підходи стосовно інтеграції політичної партії “Європейська солідарність” до політичної сім’ї Європейської народної партії.
Петро Порошенко зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Плєнковічем
У рамках Мюнхенської безпекової конференції лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Плєнковічем.
Петро Порошенко висловив вдячність Хорватії за незмінну підтримку України у протидії російській агресії та реалізації курсу на вступ до ЄС та НАТО.
У контексті головування Хорватії в Раді Європейського Союзу у першій половині 2020 року п’ятий президент України наголосив на необхідності залучення нашої держави до загальноєвропейських дискусій про майбутнє Європи та закріпленні достатніх фінансових ресурсів на зближення України з ЄС у наступній багаторічній фінансовій перспективі на 2021-2027 роки.
Висловлено засудження щодо невиконання Росією її безпекових зобов’язань у рамках Мінських домовленостей і наголошено на необхідності збереження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.
Важливу увагу присвячено неприпустимості повернення до практики вибіркового правосуддя в України та висловлено застереження проти тиску на свободу слова та ЗМІ.
Скоординовано подальші контакти з метою зміцнення відносин партнерства між партією «Європейська солідарність» та політичною сім’єю Європейської народної партії.
Костянтин Єлісєєв в Мюнхені: Міжнародні партнери так і не почули від Зеленського про необхідність посилення санкцій і протидії агресору
Президент Зеленський упустив можливість чітко наголосити на тому, що Росія є агресором, який окупував частину Донбасу і захопив Крим, а також не акцентував увагу на необхідності посилення міжнародного санкційного режиму проти РФ.
Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв журналістам під час Мюнхенської безпекової конференції.
«Виступ Зеленського був непоганим, але сигнали, які в ньому містилися, були дуже туманні і розмиті. Не вистачало чіткості виступу. Все було на рівні власних емоцій. Деякі пропозиції показували хаотичні дії. Я так і не почув, як очікували наші партнери, чіткого визначення і викладення стратегії України щодо деокупації Донбасу і повернення Криму. Замість цього відчули хаотичні і взаємовиключні пропозиції, які не приносять мир в Україну, а навпаки – відсувають час миру на Донбасі. Які певною мірою грають на користь Росії», – наголосив він.
Також дипломат зазначив, що Зеленський підіграв Росії, озвучуючи необхідні агресору пункти, замість акцентування уваги на невиконанні росіянами безпекових вимог.
«Замість того, щоб говорити про заходи з виведення російських військ, заходи з посилення безпеки для створення умов у майбутньому для місцевих виборів, Зеленський говорив про якісь секторальні відступи, залишення українських територій і поступове відведення українських військ, що означає гру на користь Росії», – сказав він.
«Спільний контроль з бойовиками – маріонетками Росії – нашого українського кордону теж грає на користь Росії. Натомість не використовуються такі речі на які нам натякають – наприклад, миротворча операція ООН, миротворці стануть на кордон і не допустять проникнення російських військ і озброєння на територію України. Ми не почули проанонсовану позицію щодо важливості деокупації Криму», – додав Єлісєєв.
Він наголосив на тому, що неприпустимим є замовчування того хто саме є агресор на таких важливих міжнародних майданчиках.
«Президент Зеленський сказав, що в Україні іде війна, але не сказав хто розв’язав цю війну. Він не назвав хто є її автор і агресор», – наголосив радник п’ятого Президента України Порошенка.
Окрім цього, Єлісєєв звернув увагу, що Зеленський не дав міжнародним партнерам чіткого сигналу про необхідність посилення санкцій проти РФ і це є неприпустимо.
«Дуже прикро те, що на жаль ми не відчули позицію по санкціям. Все це чують наші партнери, і якщо ми себе не будемо захищати, то сподіватися, що хтось буде за нас захищати нас, марно. Нас будуть захищати настільки наскільки ми будемо себе відстоювати і захищати», – підкреслив він.
Костянтин Єлісєєв з Мюнхена: Санкції проти Росії тримаються на дипломатичному запасі міцності, сформованому Порошенком, а загравання Зеленського з Путіним руйнують позицію України
Зеленський має жорстко реагувати на спроби Росії та деяких європейських політиків послабити санкції і зняти вину з агресора за війну в Україні. Загравання з агресором лише послаблюють позицію нашої держави в очах міжнародної спільноти.
Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв, коментуючи підсумки Мюнхенської безпекової конференції.
«Виступи показують загрозливу тенденцію до поступового процесу умиротворення Російської Федерації, намагання зменшити вагомість української проблеми і винести українське питання на задній план для того, щоб відновити певний діалог, як сказав Макрон – стратегічний діалог з Росією – для того, щоб робити бізнес, як завжди», – сказав дипломат.
«Наочним виявом цієї тенденції стали скандальні «12 пунктів» плану щодо мирного врегулювання. Цей документ був написаний Росією для Росії. Це по суті ідеологія відновлення діалогу з Росією і перекладання вини за ситуацію на Донбасі і в Криму на Україну. Мета якої показати, що насправді Україна звинувачена в тому, що відбувається на Сході України. Це просування російського сценарію врегулювання ситуації на Донбасі», – додав він.
Також радник п’ятого Президента наголосив, що Петро Порошенко спільно з міжнародними партнерами чітко продемонстрували неприпустимість появи таких документів на міжнародних майданчиках.
«Дуже добре, що українське суспільство відреагувало негативно, було багато звернень. На це звернув увагу і п’ятий Президент Порошенко, який в перший же день в координації з американськими партнерами зробили певний демарш, і цей документ зняли з веб-сайту конференції. Це була свідома провокація для того, щоб перевірити рівень реакції України і наших міжнародних партнерів», – зауважив Єлісєєв.
Окрім цього, обурення цими російськими «12 пунктами» висловили німецькі партнери України.
«Щойно завершилася зустріч п’ятого Президента Порошенка з Міністром оборони Німеччини, і це питання також порушувалось. І керівник оборонного відомства Німеччини висловила різке обурення тим, що відбувається гра такими незрозумілими ідеями», – зазначив дипломат.
Єлісєєв підкреслив, що Зеленський має переконувати міжнародних партнерів у необхідності посилення тиску на Росію і тримати увагу всього світу навколо українського питання, тому що це допоможе посилити позицію України.
«Відсунення українського питання на задній план європейської політики вигідно Російській Федерації для того, щоб віддати українське досьє Росії, яка має з Україною розбиратися.
Ми переходимо в критичну фазу врегулювання ситуації на Донбасі. Якщо нам не вдасться досягнути прогресу, переконати наших партнерів посилити тиск на Росію на виконання безпекових умов Мінських домовленостей – я дуже боюсь, що ми втратимо шанс відновити мир і стабільність на Донбасі», – звернув увагу радник п’ятого Президента України.
Він наголосив, що санкційний режим втримується на запасі міцності, сформованому командою Петра Порошенка, і влада Зеленського має продовжувати цю політику, припинити робити помилки в загравати з агресором.
«До сих пір діє так званий запас міцності, який Україна і команда Порошенка сформувала за п’ять років президенства. Поки що на мій погляд механізм санкцій буде зберігатись, але те, що почалися дискусії про доцільність санкцій і про те, що від них потерпають і багато країн Європейського Союзу і що санкції, нібито, жодною мірою не впливають на політику Росії – це небезпечна тенденція», – сказав Єлісєєв.
«Найближчі півроку санкції будуть продовжені, якщо українська сторона не зробить великих помилок, але далі це буде робити все складніше, тому що звучить ідея, в тому числі в цих «12 пунктах» про необхідність пом’якшити санкції по мірі прогресу виконання Мінська. Але виконання Мінська – це відновлення суверенітету і територіальної цілісності. Поки цього не буде – про пом’якшення санкцій говорити не варто», – підкреслив дипломат.