Українська церква має фантастичне майбутнє, і зусилля Москви щодо зупинення процесу визнання Православної церкви України світовим православ’ям ні до чого не призвели

 

Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в коментарі журналістам в Лондоні.«Українська церква має фантастичне майбутнє, і я з цим вітаю всіх українців всередині України і по всьому світу», – переконаний він.

«Перш за все, я хочу привітати всю Україну, всіх українців, предстоятеля Православної церкви України його блаженство Епіфанія, Синод, всіх вірних нашої цекреви з тим, що сьогодні насправді історичний день. Елладська церква, як ми і передбачали, визнала Православну церкву України», – сказав Петро Порошенко.

«Я хочу наголосити, що це лише початок. Це великий успіх церковної дипломатії України і великий успіх дипломатії звичайної», – зазначив він.

«Мені надзвичайно приємно, що його Всесвятість Варфоломій продемонстрував, що він дуже любить Україну. І його молитви до Бога за Україну, за українську церкву були почуті», – також зазначив Петро Порошенко.

«Наголошую – це лише початок. Зусилля Москви щодо зупинення цього процесу ні до чого не призвели, як ми і передбачали», – наголосив п’ятий президент України.

Джерело

 

Менш як за рік до ПЦУ приєдналось 7 тисяч парафій

Петро Порошенко привітав рішення Елладськоі церкви про визнання ПЦУ (відео)
Митрополит Епіфаній

Не минуло й року, як Наша Церква отримала довгоочікуваний Синодальний Патріарший Томос про автокефалію і стала однією з 15 помісних автокефальних Православних Церков світу, вийшовши таким чином на новий, без сумніву, епохальний етап свого розвитку. Я щиро вдячний Богові за те, що Він сподобив нас із вами такого дорогоцінного дару, за те, що ми всі сьогодні є співтворцями нашої новітньої історії, не лише церковної, а загалом – державної, історії нашого народу, який тепер має і духовну незалежність.

Коротко про те, що ми є, у цифрах станом на жовтень 2019 року: 7 000 парафій, 77 монастирів, 47 єпархій – це Православна Церква України сьогодні!

Із 58 архієреїв, які несуть служіння в ПЦУ, – 46 правлячих, 8 вікарних, 4 титулярних. Також 3 архієреї перебуває на спокої.

Наша Церква – відкрита і сучасна Церква, яка об’єднує всю Україну: із заходу на схід, із півдня на північ. Великим Божим даром є те, що ми можемо спільно розділити радість святкувань та вагомих річниць українського православ’я, а також створювати нові сторінки історії вже незалежної помісної церковної родини разом!

Петро Порошенко привітав рішення Елладськоі церкви про визнання ПЦУ (відео)

 

«Гарячі дебати між ієрархами Грецької Церкви з питань української автокефалії»Цікаві нотатки з дискусії, що відбулася…

Gepostet von Євстратій Зоря am Samstag, 12. Oktober 2019