#читаємо_вголос Володимир Мартинюк
Але сьогодні, 10 травня, Міжнародний трибунал з морського права, попри відсутність представників Росії завершив розгляд справи захоплених Росією українських моряків і кораблів. Рішення буде винесене орієнтовно 25 травня.
Про це повідомив Голова засідання ТрибуналуАдвокат Джонатан Гімблет під час засідання відкинув заяву Росії про те, що українські судна нібито «таємно вторглися в російські територіальні води», зазначивши, що раніше українські судна проходили Керченську протоку без інцидентів, передає «РБК-Україна».
Ще один адвокат Марни Чик додала, що аргумент Росії про виключення – ст. 298 (1) (b) UNCLOS – не застосовується в цій справі.
«Характер дій, які здійснює Росія більшою мірою кримінальна« застосування національного законодавства », в даному випадку кримінального. І саме ці дії є предметом справи, оскільки вони порушують імунітети, гарантовані Конвенцією », – пояснила вона.
Як зазначила адвокат, українські кораблі не були задіяні у військовій діяльності і йшли в порт приписки.
«Тільки той, що корабель є військовим, не означає, що він задіяний у військовій діяльності. Для використання винятків щодо військової діяльності має значення не вид корабля, а характер його діяльності », – підкреслила адвокат.
За словами професора Жана-Марка Тювина, 17 квітня Росія продовжила арешт Українки морякам, хоча офіційний Київ уже застосував і вичерпав всі дипломатичні засоби.
«Це не просто загроза для імунітету кораблів і їх екіпажів. Такі імунітети фактично порушуються Росією з кожним днем все сильніше. Нагальність ситуації сьогодні є такою ж як і в перший день. Більш того – з кожним днем імунітет України по UNCLOS порушується все більше.
Росія не звертає уваги на всі вимоги звільнити військові кораблі і членів їх екіпажів, які були заявлені Україною та багатьма іншими країнами », – заявив він.
Заступник голови МЗС України, яка була присутня на засіданні, Олена Зеркаль заявила, що питання звільнення захоплених Росією українських моряків і повернення трьох військово-морських судів є невідкладним.
За її словами, відмова Росії від участі в засіданні стала несподіванкою для української сторони. У той же час, рішення Трибунал може прийняти і без участі РФ.
На відміну від українських судів, які не можуть винести рішення про продовження тримання під вартою Надії Саченко і Володимира Рубана на підставі того що їхні адвокати місяцями “хворіють”, або “відпочивають” за кордоном…
Нагадаю що всі провідні держави і нації світу надзвичайно серйозно ставляться до будь яких порушень загальноприйнятих світових норма і правили свободи судноплавства, оскільки на цьому базується вся світова економіка і добробут цих націй.
Тому Росії не вдасться ігнорувати рішення цього трибуналу і зробити вигляд, що це її не стосується. Бо рішення Гаагзького трибуналу завжди виконуються.