Конкурс «Подаруй війську плакат!»

Редакція вважає за необхідне посприяти поширенню інформації про важливу ініціативу наших колег із сайту «Петр и Мазепа».
Передруковуємо без змін редакційну статтю «ПиМ».


Вас не здивувало, що ПіМ, зрадники такі, ще не привітали ЗСУ зі святом? А на то були причини. Привітати ж бо кожен може, а ти спробуй допоможи!

Спитаєте, до чого це ми агітуємо? Ми агітуємо агітувати!У метро, на військкоматах, білбордах нас зустрічає реклама військової служби. Ми до неї вже звикли. Часто це простий плакат із фото захисників різного ступеню героїчності на БТР чи БМП та з якимось абстрактним закликом. Краще, ніж було, значно гірше, ніж треба. Будемо чесні: найчастіше не вставляє. Отже, свою рекламну функцію не виконує. Бардак і неподобство.

Пропонуємо допомогти ЗСУ зробити якісну агітацію.

Колись «Пётр и Мазепа» вже оголошував конкурс «Помоги ВСУ пиратским видеороликом!». Спрацювало. Тож зараз ми оголошуємо новий —

«ПОДАРУЙ ВІЙСЬКУ ПЛАКАТ!»

Ні, вже не піратський. Бо цього разу ми вже домовилися і з МІП, і з Міноборони. Це означає, що вони будуть втілювати в життя результати. Це накладає певні обмеження, але й розкриває певні можливості.

Серед тих, хто нас читає, є рекламісти, дизайнери, просто талановиті хлопці та дівчата. Є ті, хто радий би допомогти війську, але «не на те вчився». Отже, давайте прикладемо те, на що ви вчилися, до потреб ЗСУ. Запрошуємо всіх, хто володіє Photoshop та головою.

Завдання — зробити плакат, за який би не було соромно. Який можна було б повісити на військкомат чи вставити в лайтбокс, а, може, й адаптувати до білборда. Який зміг би змусити людей замислитися над укладанням військового контракту і мотивувати тих, хто його вже уклав.

Коротше кажучи, нам потрібна гарна плакатна пропаганда. Ми запрошуємо вас створювати макети й надсилати їх нам на пошту petrimazepa@gmail.com, вказавши в темі листа «Конкурс плакатів».

Усі роботи, подані на конкурс, ми будемо викладати на своїй сторінці у Facebook. Чому у Facebook? Бо там уже є механізм для коментування та оцінювання.

Утім, насправді буде аж два оцінювання.

Перше, як і у випадку з відеороликами, проведе наше журі з волонтерів, медійників, колишніх та діючих військовослужбовців. Його склад ми оголосимо найближчими днями, коли отримаємо підтвердження від усіх учасників. Кожен із них обере з усього масиву поданих робіт три, на його думку, найкращі, виставивши кожній із них 1, 2 чи 3 бали.

Автори робіт, що наберуть найбільше голосів, будуть нагороджені:
1 місце — 5 тисяч гривень,
2 місце — 3 тисячі гривень,
3 місце — 1 тисяча гривень.

Окремо буде розіграно приз глядацьких симпатій — автор роботи, що набере найбільше лайків на Facebook, отримає, як і переможець за оцінками журі, 5 тисяч гривень.

Це та частина призового фонду, яку гарантує наш сайт. Якщо ви не вмієте створювати плакати самі, але хочете допомогти іншим — буде круто, якщо додасте кошти до фонду конкурсу, переказавши їх на картку «ПриватБанку» 5168 7423 6031 7824 (Віктор Трегубов). Обов’язково зазначте в коментарях до переказу «На конкурс»! Одержану суму ми оголосимо в день завершення конкурсу та розділимо поміж переможців згідно з тими самими пропорціями. Якщо зрештою переможці отримають у рази більше, ніж указано тут — ми всі молодці.

Вимоги до макетів

1. Українська мова — бо ж кінцевий результат візьме на озброєння державний орган.

2. Для участі в конкурсі підійде будь-який макет роздільної здатності не менше ніж 640 на 480 пікселів по будь-якій осі та в будь-якому з популярних форматів файлу (втім, ліпше, щоб ми могли хоча б викласти його на Facebook без конвертації). Зауважимо, що концепт макета має мати можливість верстки як у вертикальному (для плакатів та сітілайтів), так і в горизонтальному (для білбордів) вигляді. Плюс готовність зберегти векторне зображення до завершення конкурсу чи/та переробити його під більший формат у разі перемоги.

3. Макет не має порушувати чужі авторські права — зокрема, на окремі зображення. Утім, можна брати з офіційних ресурсів (наприклад, веб-архіву Міноборони — www.flickr.com/photos/ministryofdefenceua).

4. Постарайтеся зробити так, щоб ваш плакат можна було викласти на Facebook без остраху оскарження, себто без цицьок, «розчленьонки» та образ за національною ознакою. Знаю, знаю, нецікаво, але ж треба.

Терміни

Кінцевий термін подачі плакатів — 1 січня 2018 року. Тоді ж ми викладемо одержані результати на загальний розгляд. Голосування триватиме до 00:00 15 січня. Удень 15 січня назвемо переможців.

Дуже-дуже вас просимо поширити цю інформацію, бо ж спільну справу робимо.

А ось тепер вітаємо ЗСУ зі святом! І зичимо, щоб тонка камуфльована лінія, що відділяє світло від темряви, ставала з кожним днем більшою і більш упевненою — як у своїх силах, так і в тих, кого вона захищає.

Поділитися:
Share

  • Усі категорії