Новости из США. 17-18 апреля 2023 года

• Встреча министров иностранных дел G7 • В США назначен спецпрокурор в Международный центр по расследованию преступлений против Украины • Предъявлены обвинения российским агентам и нарушителю санкций • Телефонный разговор Маккарти с Зеленским • Канал Фокс заплатит $787,5 млн за ложь в эфире

Читати далі

О текущем моменте. 19.04.2023

Эфир наполнен абсолютно дивной информацией. Контрнаступление и его «перенос»/«отмена». «Переговоры». Выборы. Какие-то идиотские скандалы. Еженедельное уничтожение кого-то в соцсетях. И т.д. Надо чуть сконцентрироваться. На важном.

Читати далі

Санкції на часі. 19.04.2023

Єврокомісія планує виділити 100 мільйонів євро допомоги фермерам п’яти країн, які вирішили «захищатися» від української агропродукції. Остаточне рішення має бути оприлюднене днями. ЄС вчиться швидкій реакції на несподівані ризики.

Читати далі

Ненавчений солдат не воює. Він гине

У мене є мрія. Якщо доживу, обов’язково розповім, які люди причетні до того, що бойова підготовка була або вкрай незадовільна, або відсутня як клас. З прізвищами. З посадами. Від “інструкторів” до генералів. З переліком їх “досягнень”. З кількістю людей, яких вони формально “навчили”. І, мабуть-таки, з заявами в ДБР.

Читати далі

Тонни снарядів щодня (фото, відео)

Всі розмови блогерів про наш наступ – вони ще й про витрати снарядів. Шістдесят кілограмів потрібно з гнізда вийняти, на вантажівку подати, там прийняти та в таку саму палету вставити. Або… взяти ДАФ з краном.

Читати далі

«Знижуйте ризики, а не розривайте зв’язки» – Урсула фон дер Ляйєн

18 квітня у Європарламенті відбулися дебати щодо політики Європейського Союзу стосовно Китаю. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн окреслила ключові принципи нового підходу ЄС до питання. У загальних рисах вона зауважила, що Союз не відмовиться від особливого підходу до відносин з Пекіном (торгівля сторін складає приблизно €2,3 млрд на день), але варто очікувати згортання співпраці у критичних галузях. Повний текст промови.

Читати далі

П’ять тривожних дзвіночків із міністерської зустрічі Сімки

18 квітня відбулося засідання міністрів закордонних справ Групи Семи за японського головування, за результатами якого було схвалено висновки і по Україні.

Читати далі

Майже половина українських біженців у Польщі не планує повертатися в Україну

Кількість українців, які не планують повертатися додому, зросла удвічі за півроку. Така ситуація може мати декілька негативних наслідків для України. Уряд України має мінімізувати ризики, пов’язані з виїздом біженців до Польщі та інших країн.

Читати далі

Під Павлівкою на Донеччині загинув Олег Барна

Йшов на штурм одним із перших. Вів вогонь з дистанції один-три метри. Командир сказав про нього: «Йшов як доброволець відчайдушно, загинув героїчно». Щирі співчуття родині, друзям та побратимам Олега Барни.

Читати далі

Цікаві події зі світу науки

Сьогодні має відбутися історичний запуск надважкої ракети Starship – величезної потужної штуки, що в перспективі буде здатна доставити людей на Марс. Так, я знову зібрав цікаві події зі світу науки, що мені втрапили в око.

Читати далі