Ракетний удар по «зерновому перемир’ю»

Вчора Росія підписала угоду по вивозу зерна, а сьогодні обстріляла Одеський торгівельний порт, з якого мають вивозити зерно. Це Путін не по нашому зерну вгатив, а по Ердогану, Гуттеришу та надіям на дипломатію. Це він каже «я воюю не з Україною, я воюю з усіма вами. Я позбавлятиму вас хліба, газу, нафти, я давитиму вас усіма способами, ви мої вороги, і я вас вбиватиму. І не намагайтеся зі мною домовитися, я недоговороспроможний». Не нам каже. Ердогану каже. Нахабного гопника вгамовують не угодами, а ударами в щелепу. А Москву – передачею зброї Україні.

Читати далі

Кому підспівує Верещук

Росіяни роблять примусову паспортизацію, у багатьох випадках не лишаючи людям вибору, або смерть, або російський паспорт. Віце-прем’єка з питань реінтеграції визнає дії росії на окупованих територіях такими, що мають юридичну чинність. І одночасно погрожує громадянам України кримінальним переслідуванням за дії росії. Звісно,звинувачувати беззбройних людей, які опинилися віч-на-віч з окупантами, набагато легше, ніж підійти до дзеркала і висловити претензії тій, хто допустила окупацію тисяч беззбройних людей. 

Читати далі

Небачена «перемога» української кібербезпеки

Якщо не хочете даунгрейда своїх когнітивних функцій – не приходьте на держслужбу з бізнесу. Ось вам приклад. “.. Українська кібербезпека вистояла не тому, що вона була добре захищена…”. Секундочку, це як – «захищена кібербезпека»? Виходить, що безпеку саму потрібно захищати? А що це може бути? І як воно називається? Супербезпека? Безпека безпеки? Цікаааво. А хто має захищати безпеку безпеки? А безпеку безпеки безпеки? А якщо українська кібербезпека “не була добре захищена” – звідки така імперативна переконаність, що вона таки “вистояла”? В якому місці вона «вистояла»? І як взагалі може «вистояти» те, чого ніколи не було (принаймні у державному секторі)?

Читати далі

ATACMS или GMLRS для Украины – дальше или больше?

Дословная цитата военного советника Президента и самого высокопоставленного офицера в США Марка Милли по поводу ATACMS и GMLRS: “Прямо сейчас GMLRS, действительно, удовлетворяют украинские потребности, и каждый раз, когда я разговариваю с генералом Залужным, он сообщает об успехах с ними”. Хотя размер и мощность б\ч имеют значение, а оба типа ракет одинаково точны и эффективны, но шесть пораженных разных целей сейчас для ВСУ важнее, чем одна. По многим причинам.

Читати далі

Новости из США. 20-21 июля 2022 года

Новый пакет американской военной помощи Украине • Слушания в специальном комитете Палаты Представителей по расследованию мятежа 6 января 2021 года.

Читати далі

Связь на фронте станет лучше (фото)

Эти зеленые коробочки, провода и антенны – это ретрансляторы для радиостанций. С их помощью не просто “дальше слышно”. Это управление боем, это приказы и рапорты, это команды и данные – на много-много километров дальше. Они нужны. Крайне. Сильно. Крайне сильно. Нужны для управления боем, для координации вывоза раненых, для команды на подвоз боеприпасов. Эти 6 коробочек обошлись в 840 000 гривен. Но мы их купили. На следующей неделе они пойдут в войска.

Читати далі

Вісті з фронтів. 22.07.2022

Командування військ противника продовжує масштабне перегрупування своїх сил та засобів на цілому ряді операційних напрямків. Зокрема, на Херсонському, Мелітопольскому та Луганському напрямках. Головним сенсом цього перегрупування військ противника є створення умов для проведення успішних оборонних дій (переважно у Південній операційній зоні) та створення ударних угрупувань військ на низці інших ділянок для проведення активних наступальних дій (Слов’янсько-Краматорський, Харківський напрямки). Противник продовжує вести активну розвідку та контроль за повітряною та надводною обстановкою в районі Чорноморського узбережжя, яке залишається під контролем України (північно-західна частина Чорного моря).

Читати далі

Санкції на часі. 23.07.2022

Голова Служби зовнішньої розвідки Великобританії Річард Мур вважає, що Росія “наполовину” втратила здатність шпигувати в Європі після висилки понад 400 співробітників російської розвідки з європейських міст. Кілька російських шпигунів, які діяли під глибоким прикриттям і маскувались під звичайних цивільних, також були викриті та заарештовані за останні місяці. Це має прискорити роботу над санкціями, бо можливостей для саботажу цього процесу на всіх рівнях у Європі поменшало. Але мир у Європі настане лише тоді, коли рашисти опиняться на дні й не матимуть змоги вести агресивні війни.

Читати далі