Сказ о воротах

В начале марта, после очередного боя с ДРГ неподалеку от нашего дома, жильцы приняли решение обезопасить нас. Двор у нас закрытый, зайти можно только через ворота. Потому на собрании в Вайбере было принято решение запирать ворота и калитку изнутри на висячий замок. И пусть враг трепещет! Меня в Вайбере нет, потому я это эпическое обсуждение пропустил. Но с последствиями столкнулся… Шли недели и месяцы. От Харькова понемногу русских отжали… И вот вчера наконец произошло эпохальное событие!

Читати далі

Мінський гачок, або Головний орк планував пастку Україні, а потрапив в неї сам

Щойно дрезденський завклубу погодився на Мінські угоди, Захід одразу зафіксував їх резолюцією ООН і прив’язав до них санкції: “Санкції накладені на Росію і зберігатимуться до прогресу в виконанні Мінську”. А от Україна взагалі нічого могла не виконувати. Санкцій на нас ніхто не накладав. Цей хід Порошенка миттєво розширив Мінські угоди з міждержавного туалетного паперу до рівня багатодержавного альянсу, де Україна плюс всі держави, які наклали санкції, – це одна сторона договору, а Рашка, на яку наклали санкції, – це інша сторона. Порошенко переграв Путіна і за одне це має отримати зірку Героя України.

Читати далі

путін оголосив Вільному Світу економічну війну

Йдеться про використання основних статей рашистського експорту, і насамперед нафти і газу, як зброї, а цін і умов постачання, як засобів впливу і розколу Вільного Світу. Це те, про що Україна і, наприклад, країни Балтії говорили десятиліттями. Багато хто в Європі волів робити вигляд, що не помічає. Тепер це кинуто їм у обличчя. От тільки путлєр ризикує знов прорахуватися.

Читати далі

Іноземна військова допомога та національний ОПК

Останнім часом триває якась нездорова дискусія між українськими чиновниками 2-3 рівня і Заходом щодо обсягів постачання озброєння. Абсолютно природно, що хочеться і треба більше зброї. Водночас, коли «хтось» заявляє, що надано значно менше від потреби, а інша сторона спростовує, що дали більше, аніж просили, то краще цю дискусію все ж в публічній площині не починати. Але в Україні було значне власне виробництво бронетехніки і ракет, протитанкових засобів, потужний науковий потенціал. Так, багато що постраждало, але збереглося більше. Просто цікаво, скільки з 24 лютого уряд скерував коштів у цю сферу?

Читати далі

Токаев дипломатично опустил путина по всем позициям

Видимо, в Кремле уже и сами не рады, что единственным иностранным лидером, согласившимся посетить какой-то там форум в Санкт-Петербурге оказался именно президент Казахстана Касым Жомарт Токаев. Ведь, по сути, Токаев буквально издевался над путиным и всей российской пропагандой, методично нивелируя и растаптывая их многолетние нарративы. В украинском информационном пространстве в основном говорили о том, что Токаев крайне резко высказался о “признании” так называемых “ДНР” и “ЛНР”. Но от президента Казахстана было куда больше пощёчин путину в его же присутствии.

Читати далі

Петро І чи Катерина ІІ?

Зрозуміло, чому путін ототожнює себе з Пьотром І. Це перевірений сталіним персональний орієнтир кожного новітнього російського Ксеркса. І зрозуміло теж, чому путін не ототожнює себе з Єкатєріною Второю. Бо він – мужи-и-ик же ж… Але асоціяція саме з Єкатєріною Второю була би точнішою в кожному з аспектів його негідного життя.

Читати далі

Вести с фронтов. 17.06.2022

В ближайшее время, судя по всему, наиболее “проблемными” участками российско-украинской войны будут Харьковская операционная зона, район Славянска, участок Северского донца от Татьяновки – Пришиба до Шепиловки, а также район Попасняского “клина” юго-западнее Лисичанска. Само собой, бои в Северодонецке и окрестностях также будут носить исключительно бескомпромиссный характер. Сегодня подробнее о Харькове и окрестностях.

Читати далі

Санкції на часі. 18.06.2022

Так само як виступ на параді 9 травня, спіч путіна на петербурзькому економічному форумі не приніс жодної сенсації. Він так довго розказував, що санкції не шкодять росії, а Заходу вони шкодять ще більше, що стало ясно: керівництво московії бачить рух на дно. Але сподівається його перервати, залякавши Захід, підірвавши його єдність і солідарність з Україною, а також продавивши українську оборону і досягнувши бодай якусь ціль своєї антилюдської «спецоперації». Задача України і партнерів – зірвати ці плани. Кандидатство у ЄС, візити європейських лідерів, а найголовніше, героїчна боротьба ЗСУ зводять ці плани нанівець.

Читати далі