Хроники Харькова. 05.06.2022

Обстрел Харькова идет прямо сейчас. Причем довольно заметный и не только северных районов. По области обстрел был сегодня сильный. В основном все там же: север области, Ст. Салтов, юг Изюмского направления. Есть минимум двое погибших и пострадавшие. Несколько дней Хроники Харькова выходить не будут. Точно сказать сколько не могу. Все в порядке, просто я буду не в Харькове. Харьков стоит!

Читати далі

Сто днів воєнної дипломатії. Хто є хто серед ключових гравців?

Дипломатія має бути про дипломатію, а не про війну, і цього елементу в діях Києва наразі явно бракує. Від реактивної позиції представлення своїх відповідей на підходи російської сторони Києву вже час запропонувати свій власний план мирного врегулювання та припинення війни саме на українських умовах. І план такий попередньо мав би бути проговорений і погоджений із столицями країн-партнерів. Саме на рубежі 100 днів такий план був би потрібен не лише для того, щоб зафіксувати нову ситуацію на полі бою і в світі щодо ізоляції росії, а й для того, щоб відмова кремля йти планом Києва не викликала у світі втоми чи зайвих запитань, чому слід і далі нарощувати санкційний тиск на путіна.

Читати далі

Очередная истерика роспропаганды

Вчера росармия обстреляла Донецк. И сразу же предупредила: “Массированный ракетный удар по центру Донецка открывает этап открытого террора Украины против мирных городов”. И бормотание “а что же будет, когда появятся MLRS?”. Несмотря на реплики различных западных деятелей, что Украина может спокойно обстреливать допустимые цели где угодно, украинская сторона очень чётко дала понять: будем строго выполнять договорённости с партнёрами и не создавать ситуации, которые могут разрушить доверие. Какой смысл атаковать негодную цель, если есть риск обрушить поставки оружия и другой помощи?

Читати далі

За все завжди настає відповідальність

Відповідальність за помилки, за пофігізм, за “не все так однозначно”, за “какая разніца”, за “мене політика не цікавить”, за “поржать” і за “по приколу”. За “олігархи наживаються на війні” та за “в своїй голові я війну закінчив”. Тепер ми всі платимо за ці помилки. Чи можемо ми повернутись і змінити? Звичайно, що ні. Єдине, що ми можемо – це вивчити цей страшний урок. Навчитись нарешті правильно розставляти пріоритети. Закарбувати на все життя, навчити своїх дітей та онуків, що “дороги, басейни, нові університети, парки та все інше” – це чудово і гарно. Але виключно за умови, якщо все це є чим та як захистити! Виключно за умови!!!

Читати далі

Дві стратегії вирішення проблеми російської агресії

Є два базові підходи вирішення проблеми російської агресії. Дві засадничі стратегії. Стратегія перша – зробити так, щоб Росія не хотіла нападати на сусідів. Стратегія друга – зробити так, щоб Росія не могла нападати на сусідів. Ці стратегії не те щоб взагалі взаємовиключні, але вкрай погано сумісні. Вони передбачають занадто різні інструменти – успішна реалізація однієї буде шкодити реалізації іншої.

Читати далі

Вести с фронтов. 04.06.2022

Дальнейшее ведение боевых действий в интенсивном режиме, а наступление (даже на отдельных участках и направлениях) как раз и является таковым, потребует от органов военного управления вс рф и военно-политического руководства рф принятия целого ряда управленческих решений, которые никак не назовёшь “особо популярными и одобряемыми” не только в рядах военнослужащих вс рф, но и в среде их родных и близких (родственников). По определению, это не может не сказаться на морально-психологическом состоянии основной массы российских военнослужащих, принимающих участие в так называемой “сво”.

Читати далі

Новости из США. 3-4 июня 2022 года

В пятницу государственный секретарь Тони Блинкен сделал заявление в связи с продолжающимся 100 дней широкомасштабным вторжением империи зла в Украину

Читати далі

Санкції на часі. 05.06.2022

Заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський сказав в інтерв’ю PAP, що Євросоюз уже почав працювати над наступним (сьомим) пакетом санкцій. Планується, що він дозволить значно скоротити можливості кремля продовжувати агресію проти України. І відправить рашистську економіку на дно. Обмеження у рамках 7 пакету санкцій ЄС можуть торкнутися газових постачань із рф та розширення списку банків, які відключать від SWIFT. Розглядається відключення Газпромбанку, через який організовано російську схему оплати газу.

Читати далі