Хроники Харькова. 25.05.2022

Обстрелы продолжаются. Сев. Салтовка, Пятихатки, зацепили край Алексеевки. По области обстрелов больше. Там сегодня не только пострадавшие, но и есть жертвы. И по Харькову, и по области, продолжают очень активно и результативно работать коммунальщики. Очень радует, что усилия достаточно равномерно распределяются между самим Харьковом и областью. Нет такого, что сначала нужно полностью вылизать Харьков, а потом уже по остаточному принципу займутся областью. В Харькове у меня сегодня опять ощущение, что нет никакого одного Харькова. Если в Центре люди живут, то на этих окраинах выживают.

Читати далі

Сегодня ГБР и Печерский суд забрали у Фирташа все облгазы

РГК НАБУ, Демократична Сокира делали все, что в наших силах, чтобы приблизить момент, когда Фирташ лишится своих облгазов. Мы писали письма в СНБО. Мы проводили медиакампанию, чтобы люди знали, кто ворует газ и кто покрывает эти схемы. Мы судились с Фирташем в судах. Мы ходили на митинги под суды. Мы говорили, что это вопрос национальной безопасности. Через год, “потеряв” по дороге два годовых бюджета на армию, государство тоже теперь думает, что “облгазы – это вопрос национальной безопасности”. Я искренне верю, что “Украина будущего” – это страна, в которой нет Фирташа и Коломойского, а также других международных преступников. Уверен, именно такой ее хотят видеть наши защитники, которые каждый день рискуют своей жизнью ради нашего будущего.

Читати далі

Українська наука під прицілом окупанта. Частина 1 (фото)

Попри усталене суспільне враження, що вчені загалом продукують щось малозрозуміле і малокорисне для держави, насправді, всюди за звитягою наших воїнів непомітною тінню стоять працівники оборонних заводів, інженери-конструктори та науковці. Ракети нові злітають, двигуни крутяться, з’являється броня, сплави і т.і. Всі потім дивляться ролики про українське озброєння і ляскають в долоні. Росіяни напевне знали, де саме розташовується наше цінне інтелектуальне надбання. Власне, це інтерв’ю з представником одного з розбомблених інститутів, мабуть, стане першим із багатьох, де стане зрозумілим масштаб нанесених прямих втрат українській науці.

Читати далі

У СБУ з’явилося багато вільного часу?

Турчинова, Яценюка і Авакова викликає СБУ для дачі свідчень у справі Порошенка. СБУ має так багато часу для справи про 2014 рік, і от якось зовсім не помічає діючих колаборантів. По ним справ нема. Жодної. Є справи по людях, які в 2014 змогли дивом втримати країну і збудували нашу сучасну армію, що сьогодні захищає Україну. По людях, які зробили те, що точно не було в пріоритеті влади останні три роки. Сподіваємося, СБУ таки відгукнеться на заклик Олександра Турчинова і поїде в окопи на Херсонщині. Може, після побаченого в тих окопах, які обстрілюють щопівгодини, «героїчні» слідчі нарешті зрозуміють реальність, в якій живе Україна…

Читати далі

«Сенсацій не буде!» – Петро Порошенко (фото, відео)

«Хто чекає сьогодні сенсації чи якихось визначальних новин, цього не буде. Це відео – про те, чим ми займаємося щодня, про рутинну роботу нашої команди. Два пікапи «JAC» завтра їдуть у бригаду, яка зараз б’ється на фронті з великим успіхом. І ми впевнені, що протитанкові підрозділи, які будуть розміщені на цих пікапах, відправлять услід за російським кораблем декілька моторизованих російських монстрів», – говорить Порошенко. Також 2000 кевларових шоломів, партія бронежилетів, маскувальні сітки та передавачі «Старлінк» вже завтра починають відправлятися на фронт. З 24 лютого Фондом Порошенка та структурам, що належать до сфери його впливу витрачено близько 300 мільйонів гривень.

Читати далі

Альтернативи єдності немає

Усім, хто нині так тішиться зовнішньому іміджу президента Зеленського, якого назовні називають – не більше і не менше – “лідером вільного світу”, слід крепко замислитися, що в позавоєнній реальності, яка неодмінно настане після нашої Перемоги, той самий лідер вільного світу всередині країни матиме не один “Іловайськ”, як у Порошенка, а мінімум п’ять. Тому плануючи сьогодні ІПСО, в яких недвозначно натякається на поновлення політичних процесів у країні в стані війни, варто розуміти, що всі бумеранги мають здатність повертатися.

Читати далі

Інформований значить озброєний

Наступні дні з фронту можуть прийти дуже погані новини. Звісно, в наших умовах незрозуміло – куди вже гірше? Але буде то явно не перемога. Маєте бути до цього готові. Треба пам’ятати. Коли на війні питання стоїть між збереженням території і збереженням армії, зберігати треба армію. Бо той, хто зберігає територію, втратить і територію, і армію. А той, хто зберіг армію, відвоює територію. Ми виснажуємо ворога. Обороною. Ми примушуємо його кидати в бій всі можливі резерви. Ми примушуємо його наступати і знекровлюватися. Ми воюємо з країною утричі більшою за нас, з повноцінним диктатором при владі. Ми просто не маємо іншої змоги. Але ми переможемо. Треба просто не втрачати віру. У ЗСУ. У нас, солдат і командирів нашої країни. В Україну. 

Читати далі

Вести с фронтов. 24.05.2022

Судя по количеству сил и средств, которые командование войск противника стягивает в район Ямполя и южнее Дибровы, в ближайшие дни следует таки ожидать попытки форсировать Северский Донец на достаточно широком фронте. Честно сказать, общая ситуация во всей Луганско-Донецкой операционной зоне не слишком радует. Да, противника удалось временно остановить и даже местами при помощи артиллерии и коротких внезапных контрударов несколько “стабилизировать”. Темпы пополнения и усиления двух ударных группировок российских войск (“северной” и Попаснянской) явно обеспечивают им наращивание уровня боеспособности. Причём, даже в условиях относительно высоких потерь.

Читати далі

Санкції на часі. 25.05.2022

США не будуть продовжувати ключову ліцензію, термін дії якої закінчується в середу і яка дозволяла рф робити виплати американським власникам облігацій. Це може наблизити Москву до межі дефолту. Спостерігаємо рух рашистів на дно, переконуємо партнерів прискорювати його.

Читати далі