Примітивна магія Зеленського

У культурно малорозвинених спільнотах поширений забобон: якщо не називати вголос імені злого бога, ворога чи небезпечного природного явища, то можна оминути зустрічі з ним. Здається, саме так вчинив Зеленський, проводячи засідання РНБОУ 24 січня. У інформаційних повідомленнях на офіційному сайті Президента України, присвячених цій події (або під час зустрічі зі службовцями СЗР з нагоди Дня зовнішньої розвідки України), немає жодної згадки ні про Росію, ні про російську гібридну агресію, ні про загрозу вторгнення. Так маленькі діти вважають, що сховалися, міцно заплющивши очі… Однак навряд чи можна подолати російську агресію, закриваючи на неї очі.

Читати далі

Ми знову спробуємо завадити і знову вийдемо на вулицю

У п’ятницю, 28 січня, режим зробить відчайдушний ривок для закриття Порошенка. Їм життєво необхідно відсікти його від зустрічей, забрати телефон та ізолювати. Ця потреба витіснила усі інші завдання. І ще вони дуже сильно поспішають, так ніби пообіцяли це зробити до певної дати. Влада щиро сподівається, що ми не вийдемо так масово, як це було минулого тижня. Настав час їх розчарувати… знову. Приходьте, друзі! 28 січня 2022 року, 10:30. Київ, вулиця Солом’янська, 2а, Київський апеляційний суд.

Читати далі

Якщо ми хочемо зберегтися в історії світу

Видання, яке під час занепаду СРСР показувало відчутний лібералізм, а потім скотилось у великоросіянство, гарно передає сантименти Московщини і її фантомні болі. Їм болить, що в школах “республік колишнього СРСР” росіян зображають не “цивілізаторами” (так у коментарі одного з експертів), а колонізаторами і окупантами. У цьому немає нічого нового. Але такі матеріали дуже варто перечитувати, щоб не забувати, чому Росія цілком допускає “силове” вирішення “українського” питання. Бо всі ми для них, всі, для кого цінна Україна, українська історія, українська політична нація – не більше, ніж “сепаратисти”, які тимчасово стоять на дорозі відродження їхньої імперії.

Читати далі

Російська пропаганда у США в дії

Йтиметься про один приклад інформаційної складової російської гібридної війни проти цивілізованого світу, у якій дезінформація використовується Росією для створення хибного, не відповідного реальності уявлення про щось для неї важливе, відволікання уваги від чогось, формування думки широкої публіки на свою користь або навіть формування думки недалекоглядних західних журналістів. Якщо ви цікавились, чи поширюються російські пропагандистські меседжі в США, то ось. І теза “Путін просто хоче безпеки на своєму західному кордоні”, схоже, таки відкладеться в головах когось із американських громадян.

Читати далі

Василь Бурба про скандальний зрив ще однієї спецоперації нашої розвідки

Колишній головний розвідник Василь Бурба розповів Українській правді, що агентура в оточенні Зеленського зірвала ще одну операцію розвідки – поставку дефіцитних клістронів до наших систем ППО. А також підтвердив те, що всі вже давно підозрювали: це була ніяка не контрабанда і не контрабандисти, це насправді наші розвідники викрадали клістрони у РФ. Але після зміни влади ДБР і СБУ, керовані оточенням Зеленського увірвалися в частину ППО і вилучили ці клістрони. І, за даними Василя Бурби, стався витік їхніх серійних номерів, а по них можна встановити російські частини, звідки вони викрадені.

Читати далі

В Україну прибув третій борт зі зброєю США (фото, відео)

У міжнародному аеропорту «Бориспіль» приземлився літак з новою партією додаткової оборонної допомоги зі США. У пакеті безпекової допомоги сучасне обладнання і боєприпаси оборонного призначення. Пакет допомоги був ухвалений президентом Байденом у грудні 2021 році. Також у США представили законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, який має на меті спрощення надання військової допомоги Україні.

Читати далі

«Європейська Солідарність» ініціює зміни до бюджету, щоб виділити армії 50 млрд грн (брифінг, відео)

Петро Порошенко під час брифінгу повідомив журналістам, що під час закритої наради у Голови Верховної Ради щодо безпекової ситуації урядовці підтвердили необхідність виділити додаткове фінансування для ЗСУ. Порошенко зауважив: якщо українська влада звертається за підтримкою до союзників, то має щось робити й сама. «Фактично всі представники влади підтвердили вимоги представників «Європейської Солідарності», і вони були підтримані всіма фракціями демократичної опозиції», – повідомив лідер партії. Він також нагадав, що єдина фракція, яка блокує зміни до бюджету – це фракція монобільшості «Слуга народу».

Читати далі

Вєрочка. Ніхто не знав

Ранок, Банкова, мінус вісім. Похмуре небо не пропускає сонце вже кілька днів, у приймальні президента порожньо і чисто, і навіть неодмінна кавоварка похмуро мовчить, ніби нудьгуючи за гарною погодою. На стіні біля шафи висить малюнок зі стрілочками та написом «План евакуації при пожежі», на якому хтось маркером дописав «… і при вторгненні Росії»…

Читати далі

25.01.2017. За Порошенка було краще

Цього дня суд Євросоюзу визнав факт постачання Росією важкого озброєння бойовикам на Донбас. Зокрема у дестабілізації ситуації в Україні звинуватили російський концерн «Алмаз-Антей», виробника систем ППО. Таким чином ЄС підбив своєрідний підсумок трирічним заявам кремлівського керівництва про те, що «їх там немає», а важке (та й легке, якщо чесно) озброєння терористи «викопали у шахті». Якби тоді у керма держави стояв хтось схожий на нинішню пародію, який навіть словосполучення «російська агресія» два роки не міг змусити себе вимовити, нас би, вочевидь, примусили до Мінська й закінчили б «громадянську війну» перемогою Кремля.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 25.01.2022

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. Військова хунта в Буркіна-Фасо на чолі з підполковником Поль-Анрі Сандаого Даміба оголосила про припинення дії конституції країни, закриття кордонів, розпуск уряду, Національної асамблеї та розпуск офісу президента. Президента країни Рок Марк Крістіан Каборе заарештовано.

Читати далі

Доброе утро с Еленой Подгорной. 25.01.2022

Нам продолжают слать посылки из всех уголков НАТО. Посылки с ништяками для Армии. И с одной стороны очень не хочется всё это реально использовать, особенно на своей территории. А с другой стороны, чем больше у нас оружия, тем меньше шансов это всё использовать именно на своей территории.

Читати далі