09.12.2015. За Порошенка було краще

Цього дня міністр фінансів Наталія Яресько, звітуючи про стан дій в економіці, озвучила сенсаційну інформацію: Україні вдалося домовитися із Міжнародним валютним фондом і ухвалити кредитну програму у розмірі 17,5 млрд. доларів на найближчі чотири роки. Ця програма допомоги стала найбільшою за обсягом в історії МВФ у розрахунку на душу населення країни-отримувача. Насправді, сенсаційною ця новина стала лише для рядового громадянина. А уряд і Президент зробили чималеньку роботу, аби подібна програма стала можливою. Нова влада у фінансовій політиці зробила, здається, всі можливі помилки (дуже не хочеться писати «злочини»), опустивши авторитет українського керівництва нижче рівня моря. В таких умовах українській економіці лишається сподіватись лише на диво. Чи на зміну влади на більш адекватну.

Читати далі

Петро Порошенко взяв участь в онлайн-конференції Ради закордонних справ США (фото, відео)

Петро Порошенко по відеозв’язку виступив та відповів на запитання учасників онлайн-конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?». Петро Порошенко розповів своє бачення ситуації у зв’язку з агресією Росії проти України та наголосив на важливих для нашої країни позиціях, які допоможуть у боротьбі за свій суверенітет. «Не вірте Путіну. Не недооцінюйте Путіна. Не намагайтеся домовитися з ним, адже вашу готовність до компромісів він сприймає за слабкість і зайде настільки далеко, настільки йому це дозволять. Але одночасно не бійтеся Путіна. Адже лише єдність, солідарність та міцність можуть його зупинити, так само як ми зупинили російську агресію у 2014-2015 роках з неймовірною допомогою усього Вільного світу, створивши глобальну коаліцію на підтримку України», – наголосив Петро Порошенко.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 09.12.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. Військово-транспортний гвинтокрил Мі-17В-5, на якому летів начальник штабу Збройних Сил Індії генерал Білін Рават, розбився у штаті Тамілнад на півдні Індії. Крім нього загинуло ще 12 людей. Сім миротворців Багатопрофільної комплексної місії ООН зі стабілізації в Малі (МИНУСМА) загинули, ще три тяжко поранені через вибух саморобної бомби на трасі в центральній частині країни.

Читати далі

В країні Зеленського все почалося з дня його інавгурації

В Зеленського сьогодні важлива і важка розмова. Побажаймо йому мудрості. Ще рік тому він планував строго запитувати в Байдена, чому ми не в НАТО. Сьогодні, схоже, буде покірно слухати, що лідери інших країн вирішують про Україну. За Україну. Без України. Як таке могло трапитися? Як за 2,5 роки ми фактично втратили так важко здобуту, кров’ю наших воїнів политу суб’єктність? Чи усвідомлюють це українські дипломати, і чи їм не соромно? Бо серед наших Послів і дипломатичних співробітників сотні високопрофесійних, патріотичних, проактивних, сильних і шанованих фахівців. Впевнена, їм боляче.

Читати далі

НАН України: Прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 8-21 грудня 2021 року (інфографіка)

В останні два тижні епідемія і далі спадала відносно сталими темпами. Порівняно з піковими значеннями, кількість позитивних ПЛР-тестів зменшилася втричі, нових виявлень поменшало в 2,2 раза, зайнятих ліжок у лікарнях – на 40%, добові госпіталізації скоротилися майже вдвічі, смертність – на 37%. Спадання захворюваності спостерігається в усіх регіонах України. Середня кількість нових виявлень в Україні зменшилася до 10318 осіб на день, середня кількість летальних випадків становить 430 смертей на день у середньому за останній тиждень. На тлі повернення дітей до очного навчання подвоїлася частка неповнолітніх серед нових випадків хвороби. Їхня частка серед госпіталізацій зросла незначно. Штам «Омікрон» уже підтверджено у 915-ти зразках у світі, з яких 212 – у країнах ЄС. З огляду на темпи його поширення у Південній Африці, він становить потенційну небезпеку і може суттєво вплинути на епідемічну динаміку й в Україні.

Читати далі