Ті, хто бігали від війни

Щоразу, як чую чергову новину про концентрацію російських військ на кордоні, у пам’яті моїй спливають вони. Ті, хто за Президента Порошенка 5 років втомлювалися від війни на дивані. Ті, хто заявляли: «За кого воювати – за олігархів?». Ті, хто істерично волали «Хай син Порошенка воює!» в той час, як сини Порошенка і Луценка там справді воювали. Ті, хто галасували: «Зробіть як у НАТО, тоді підемо воювати». Я уявляю їх собі нині, і мені фантазії бракує, аби відчути той жах, який вони переживають нині.

Читати далі

07.12.2015. За Порошенка було краще

Цього дня Україну з робочим візитом відвідав віце-президент і, як потім з’ясувалося, майбутній президент США Джозеф Байден. Щоб вразити такого діяча як Байден, потрібно бути йому і його державі не просто корисним, а ще, як мінімум, цікавим. І те, що український лідер зміг таким стати, дуже й дуже багато говорить про п’ятого Президента. Особливо враховуючи, якою була Україна у 2014-му, коли її очолив Порошенко. Володимир Зеленський, тільки-но усівся в крісло на Банковій, примусив вірні правоохоронні органи відкрити кримінальну справу і проти Порошенка, і проти Байдена. Просто взяв і одним махом перекреслив дипломатичні досягнення останніх п’яти років. А дружба двох Президентів нікуди не поділася: 5-й Президент України і 46-й Президент США продовжують спілкуватись. Що й не дивно: повинен же бути у домі хтось дорослий. 

Читати далі

Стан економіки – показник реальної ефективності «зелених»

Мляве відновлення вітчизняної економіки відбувається на тлі економічного зростання в наших сусідів, які не гралися в бездумні нокдауни, а створювали умови для підтримки економіки. Продумана політика у 2021 р. дала свої плоди. Але не в Україні. У 2021 р. Україна показала набагато гірші економічні результати, ніж від неї спочатку очікували з огляду на ситуацію в інших кранах та на тенденції попередніх років. То ж пандемія в Україні не причина економічного відставання, не інгібітор економічних процесів. Вона просто каталізатор некомпетентності та дилетантства.

Читати далі

Байден і путін почнуть переговори о 17:00 за Києвом

Про це йдеться в повідомленні Білого дому щодо графіка роботи президента Джо Байдена. Вказується, що американський лідер говоритиме з російським лідером із ситуативної кімнати (Situation Room) Білого дому. В ній зазвичай зосереджується в реальному часі вся інформація для президента від розвідувальних служб, військових, правоохоронних та інших органів та проводяться оперативні наради. Напередодні переговорів між лідерами США й Росії офіційний Вашингтон узгодив позиції з Україною. Крім того, глава Білого дому Джо Байден скоординував зусилля з лідерами Британії, Франції, Італії й Німеччини.

Читати далі

«Щоб зупинити путіна, потрібно розмістити в Україні підрозділи НАТО і надати більше зброї» – Джон Болтон

Сполучені Штати Америки й інші країни-члени НАТО повинні розмістити війська в Україні на ротаційній основі, щоб стримувати Росію від військових дій проти свого сусіда, заявив Джон Болтон, колишній радник президента США із питань національної безпеки. Болтон, який працював під керівництвом тодішнього президента Дональда Трампа з 2018 по 2019 рік, також заявив, що Сполучені Штати Америки мають надсилати Україні більше летальної зброї на тлі зростання занепокоєння, що Росія може незабаром вдатися до масштабного вторгнення до країни.

Читати далі

Верховний суд підтвердив 13 років в’язниці Януковичу за держзраду

Касаційний кримінальний суд при Верховному суді не задовольнив касаційну скаргу захисту експрезидента України Віктора Януковича. Відтак суд залишив без зміни вирок Оболонського районного суду Києва від січня 2019 року та ухвалу Київського апеляційного суду. 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним у держзраді і пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні й веденні агресивної війни і засудив його до 13 років позбавлення волі заочно.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 07.12.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. За повідомленням Прикордонної варти Польщі, білоруські силовики кидали через кордон шумові петарди. Також було зафіксовано 35 спроб незаконного перетину білорусько-польського кордону. Військовослужбовці ЗС Естонії надають допомогу Польщі з охорони польсько-білоруського кордону. Жителі підконтрольної терористам частини провінції Дейр-ез-Зор на сході Сирії провели акції протесту з вимогою припинення свавілля, яке чинили бойовики YPG.

Читати далі