30.11.2017. За Порошенка було краще

Цього дня Петро Порошенко підписав закон про держпідтримку вітчизняного кіно. Український кінематограф, на жаль, майже всю свою історію розвивався в тіні «загальноімперського». Усе змінилося після 2014-го, коли «брати» показали своє справжнє обличчя. Прокатувати в кінотеатрах та й просто дивитись фільми з країни, яка вбиває наших громадян, стало непристойним. І тоді раптово ми згадали, що в нас теж є кіно, яке теж можна дивитись. В 2016-му кінематографісти отримали з бюджету близько 250 мільйонів гривень, в 2017-му – понад 500 мільйонів, а в 2018-му – біля мільярду. І люди почали йти на українське кіно. Звісно, з приходом нової влади у 2019-му погляд влади на те, що таке «якісна культурна продукція» сильно змінився.

Читати далі

«Ошибка выжившего», или Почему мы иногда делаем неправильные выводы

Многие сейчас кинулись восхвалять Бутусова и ругать Арестовича. Не в них дело, они оба выживут при любой власти. Первый – архетип Саакашвили, у которого нет цели, есть только путь. Второй – архетип Иуды: 30 сребреников (а сейчас это $8 000 в месяц) – всегда 30 сребреников. Но наша системная ошибка в том, что мы начали возводить битву второстепенных персонажей в сакральную битву за Украину. Поскандалить на пресс-конференции не подвиг. Стрельнуть из пушки по воробьям тем более. При чём здесь “ошибка выжившего”? Часто мы укрепляем не те места, которые надо, одновременно подставляя под удар самые уязвимые.

Читати далі

Доброе утро с Еленой Подгорной. 30.11.2021

Четвёртые сутки пылают станицы… Народ обсуждает экватор преЗедента и всё то, что оно на этом экваторе намычало. Возбудились все. Новые политики, старые политики, очень старые политики и даже политические трупы. Доброе утро, что ли?

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 30.11.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. Міністр оборони США Л. Остін дав розпорядження провести розслідування авіаудару в Сирії у 2019 році, який забрав життя 80 людей. Сирійські загони народного ополчення обстріляли з гранатометів та кулеметів штаб-квартиру опозиції у місті Аль-Бусейра на сході провінції Дейр-ез-Зор.

Читати далі