«Дія Сity» – стимул чи бар’єр для розвитку ІТ-сфери

У Раді підготували зміни до другого читання проекту закону про «Дія Сity» – законопроекту, який на думку авторів, покликаний спростити режим для IT-бізнесу в Україні. До другого читання було вирішено частково обмежити роботу IT-компаній із ФОПами. Обмеження щодо співпраці з ФОП повною мірою запрацюють лише з 2025 року. До того часу діятиме трирічний перехідний період: до 2024 року — жодних обмежень, у 2024 році без оподаткування дозволять виплати, що не перевищують 50% від загальних витрат. Обмеження роботи з ФОП можуть погіршити ситуацію на ринку ІТ-сфери.

Читати далі

НАН України: Прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 10-23 листопада 2021 року (інфографіка)

В останні два тижні, найімовірніше, було пройдено пік за кількістю нових захворювань. При цьому пікові смертність і зайнятість лікарень іще не пройдено, зростання смертності очікується ще близько одного тижня. Середня кількість нових виявлень в Україні збільшилася до 21685 осіб на день, середня кількість летальних випадків становить 666 смертей на день у середньому за останній тиждень. Спостережувана летальність лишилася близькою до 3%, проте летальність за госпіталізаціями оновила максимуми, досягши 20%. Розрахунковий рівень ефективності використаних в Україні вакцин проти госпіталізацій становить 87% при повній вакцинації та 67% при вакцинації однією дозою дводозної вакцини.

Читати далі

Окупанти підтягнули «Гради» до лінії розмежування

Збройні формування РФ у районі селища Нижня Кринка на Донеччині розташували шість реактивних систем залпового вогню «Град» на відстані до 10 км від лінії розмежування, що є значним порушенням лінії відведення, визначеної для цього виду озброєнь (35 км). У районі Степового за допомогою мінібезпілотника було виявлено два траншеєкопачі, що свідчить про інженерне обладнання позицій безпосередньо біля лінії розмежування.

Читати далі

За рік ціни на продукти харчування стали зростати у 9 разів швидше

Як свідчать свіжі дані Держстату, продукти харчування у жовтні 2021 року в середньому були на 14,2% дорожчими, аніж рік тому. Хоч у жовтні 2020-го темп зростання цін на харчі становив лише 1,6% порівняно із жовтнем 2019-го. При цьому набагато швидше від середнього темпу дорожчають саме ті продукти, які в усіх країнах, і Україна не виняток, споживаються найбіднішими верствами суспільства. При цьому надзвичайно повільні темпи зростання зарплат і пенсій у рази відстають від темпу зростання цін на найнеобхідніше.

Читати далі

Нелегальні мігранти з Білорусі можуть спробувати потрапити в країни ЄC через територію України

Прем’єр Польщі Моравецький попередив Україну про ризики через міграційну кризу. Раніше Моравецький заявив, що Олександр Лукашенко “має керівника в Москві в особі Володимира Путіна” і демонструє рішучість реалізувати його сценарій. Україна облаштовує кордонну смугу з Білоруссю і готує спецтехніку та безпілотники. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

Читати далі

Чим Україна у часи Зеленського зустрічає Міжнародний день науки?

Одним з основних досягнень реформи науки від 2015 року стало створення дійсно незалежного Національного фонду досліджень, що підтримує найталановитіших вчених. Так, як це робиться в усіх розвинених країнах. І раптом до Закону, що регулює в тому числі діяльність цього НФД, міністерство освіти запропонувало зміни, які просто цю незалежність знищують. Це не просто відкочування реформи у табачниковські часи. Це вибивання стільця з-під ніг схудалої української науки, на шиї якої давно висить зашморг фінансування за залишковим принципом. Хотілось би сказати, що потім доведеться починати все з початку. Та чи доживуть до того часу справжні вчені – питання риторичне.

Читати далі

Влада так і не видала жодної притомної реакції на оприлюднення Pandora Papers

Більше місяця тому, 4 жовтня 2021 року, «Слідство.інфо» оприлюднило «український епізод» Pandora Papers. Але інформація про ймовірне виведення коштів ПриватБанку Коломойським через «офшорки» Зеленського і Баканова жоден правоохоронний орган так і не зацікавила. Ні НАБУ, ні ОГПУ не розпочали розслідування справ щодо участі Зеленського у викраденні коштів ПриватБанку. Ми почули лише, що НАЗК врахує інформацію про офшори з розслідування Pandora Papers при перевірці декларацій президента Зеленського і глави СБУ Баканова. При тому у світі зовсім інша реакція на матеріали Pandora Papers.

Читати далі

10.11.2015. За Порошенка було краще

В этот день Президент Пётр Порошенко подписал ряд актов об усилении социальной поддержки участников АТО и членов их семей. Знаете, какие самые страшные пять слов может услышать ветеран от чиновника? «Я вас туда не посылал». Посылал ты бойцов на Донбасс или нет, но именно им ты обязан своей жизнью, благополучием, должностью и мирным небом над головой. Прочно в головы «можновладців» власть в 2014-2019 сумела втемяшить этот тезис. Поэтому даже откровенные ватники и артисты российского кино, дорвавшиеся до державного руля, не ставят его под сомнение публично.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 10.11.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. У Білорусі перебувають понад 10 тисяч мігрантів, які готові перетнути кордон із Польщею. Безпосередньо на кордоні перебувають 3-4 тисячі осіб. Офіційний представник генсека ООН С. Дюжаррик заявив, що влада Ефіопії утримує 16 співробітників ООН.

Читати далі
Усі відео