Осторожно! Вас играют!

Кажется, технология стравливания порохоботов в соцсетях проясняется. Поскольку вся эта грызня пока не выходит за рамки соцсетей, она выглядит не слишком смешным фарсом. Но между собой – пусть хоть и на виртуальной площадке – переругались реальные и не последние в порохоботской среде люди. Ясное дело, когда они встретятся живьём, скорее всего, поймут, насколько мелкими и бессмысленными были их противоречия, и пожмут в знак примирения друг другу руки. Но технология обкатана. А значит, те, кто её запустил, в любой момент могут, действуя тоньше и масштабнее, перессорить сторонников евроатлантического будущего Украины уже в реале. А этого допустить никак нельзя.

Читати далі

Провал переговорів у США щодо перспективи України в НАТО пов’язаний з бездіяльністю влади

Візит Зеленського у Вашингтон показав, що він не здатний реалізувати програму інтеграції в НАТО. Власне, ідея НАТО для Зеленського стала важливою лише з 2021 року після того, як всі виборчі обіцянки про припинення війни, «заглядаючи в очі Путіну», виявилися неадекватними. Активний переговорний процес, який роками вела адміністрація Порошенка щодо отримання ПДЧ в НАТО, введення міжнародної миротворчої місії на Донбас, політика співпраці з стратегічним партнером – США, при Зеленському були замінені на «перестать стрелять», «дивитися в очі Путіну» і на виведення міжнародних посередників із переговорного процесу на Донбасі.

Читати далі

Справа генерала Павловського шита зеленими нитками

Влада продовжує ницо воювати з бойовими генералами, які в час російської агресії взяли на себе відповідальність за переоснащення армії. Генерала Павловського вже 2 місяці незаконно тримають в СІЗО і фактично позбавили права на апеляцію. Сьогодні мав відбутися розгляд апеляційної скарги. Але засідання перенесли через те, що слідчий заборонив вивозити його з СІЗО до суду, а інтернет в СІЗО… не працює. Творити таке може один офіс, який має безпосередній вплив на прокуратуру і судову владу. Це Банкова. Це ставлення Зеленського до армії.

Читати далі

Тягар доказів

З давніх-давен в юриспруденції існує правило: “Тягар доказів лежить на тому, хто стверджує, а не на тому, хто заперечує”. Якби ми в своїх суперечках дотримувалися правила “тягаря доведення”, то багатьох бід уникнули б. З іншого боку, скільки людей на ігноруванні цього факту не слабо піднялися. Особливо в політиці та релігії. Скільки наші славні “активісти”, яким зараз мов заціпило, кидали бездоказових звинувачень проти Порошенка?.. Скільки релігійних воєн, пронеслися над землею?..

Читати далі

Перед поїздкою Зеленського до США влада терміново закрила справу проти Порошенка, яку ініціював Коломойський

«Більше року велося розслідування цієї абсолютно пустої, очевидно нікчемної заяви і звинувачень Коломойського проти п’ятого Президента та керівництва Нацбанку. І якраз перед приземленням президента Зеленського у США це провадження було закрито. Дуже цікавий збіг», – іронізує Головань. «”Незалежні” правоохоронні органи, які нам багато разів підкреслювали, що ані Офіс президента, ані особисто Володимир Зеленський на них не мають жодного впливу, таким чином синхронізувались. І ми тепер маємо ще один шматочок цього пазлу», – вважає Новіков.

Читати далі

Какова власть, таковы и террористы

Поехавший бездомный берет у монашки телефон и звонит с него в СБУ, заявляя, что хочет убить Зеленского. Оставляет свои ФИО и, в общем-то, не скрывается. Результат: код красный, уголовное дело, паника, истерика, Альфу в ружье, идет проверка, все на ушах таких, что рядовой звонок городского сумасшедшего расходится по СМИ. СБУ готовит пресс-релиз. В то же время никаких продвижений по сотням дел, которые можно перечислять часами. А мог бы выбросить телефон. Уже бы весь город, наверное, перекрыли и превентивно с арестами пошли. 

Читати далі

Стать патриотом безо всяких «но» или перестать быть украинцем

Лозунг «Слава Україні – Героям Слава!» много лет был прерогативой патриотов, которые никогда не имели власти в масштабах государства. И так продолжалось до самого 2014-го, когда внедрение патриотической повестки дня в повседневную жизнь – в том числе и в армию – стало вопросом политической воли. И тогдашняя власть её проявила. Украина, наконец, перестала стесняться своих славных сынов и их подвигов и начала ими гордиться. А потом пришла новая власть, избранная «политически пассивными»…

Читати далі

Сьома річниця Мінських угод (фото)

7 років тому були підписані так звані Мінські угоди. Точно не ідеальні, в найдраматичніший час, коли регулярні частини російської армії вдерлися на нашу територію. Наша команда ставила мету: виграти час і переграти Путіна. Неідеальні угоди дозволили зупинити повномасштабне вторгнення і дати нашій армії такий важливий час на передишку, наростити м‘язи. РФ не виконала жодного пункту Мінських угод. Але вони працюють доти, доки до них прив’язані санкції. Чи потребують вони переосмислення? Очевидно. З нетерпінням чекаємо від нинішньої влади плану Б чи хоча б А. Мої спогади про Мінськ в інтерв’ю «Фактам».

Читати далі

«Виїхати!» (інфографіка)

У той час, як риторика Зеленського змінилася з «Краще стане жити вже завтра» на неокомуністичне гасло про велике майбутнє, до якого всього лише треба якось дожити, – мета життя для половини українців стала «Виїхати!». Влада досі не може збагнути – люди емігрують не через вищі зарплати десь, а через набагато кращі умови життя там, на захід від кордону. Українці тікають від неадекватної влади, яка водить Україну по замкнутому колу безвиході, та корупції, яка вбиває фізично і не дає можливості розвитку будь-кого.

Читати далі

В чому полягає російська стратегія. Дослідження аналітичного центру RAND

Знаковою є доповідь колективу авторів аналітичного центру RAND під назвою «Російська велика стратегія. Риторика і реальність», яка з’явилася в середині серпня 2021 року. Автори поставили собі цікаве завдання – прослідкувати на окремих кейсах наскільки задекларовані на рівні документів і заяв цілі відрізняються від російської політики на практиці. Експерти центру RAND аналізують 6 практичних прикладів того, як росіяни реалізують свою “велику стратегію”. В аналізі експерти RAND спиралися на оцінку офіційних документів, заяв найвищих посадових осіб РФ, дискусій в російському експертному середовищі і практичної політики протягом 2012-18 років.

Читати далі

Панджшер пав перед талібами

«Талібан» повністю взяв під свій контроль провінцію Панджшер, останню територію в Афганістані, яку утримували сили опору. Національний фронт опору, сили спротиву «Талібану» у долині Панджшер, пообіцяли продовжувати бойові дії та боротися з талібами, але також заявили, що готові вести переговори з групою. Перший контакт не привів до прориву. Колишній віце-президент Амрулла Салех попередив про гуманітарну кризу, тисячі «переміщених під натиском талібів».

Читати далі

«На смітник історії!» У Києві демонтовано пам’ятник на честь дружби з Москвою (фото)

У столиці демонтовано пам’ятний знак на честь дружби Києва та Москви, який знаходився у сквері по вулиці Маршала Якубовського, 8. Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Голосіївського району, на балансі якого знаходився монумент, виконало рішення Київської міської ради від 08 липня 2021 року. Про це повідомила депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова. «Цього шматка граніту в Києві вже немає. І це наша з вами перемога. Наразі пам‘ятник зберігається в Голосіївській РДА та має стати експонатом майбутнього музею тоталітаризму», — додала Аліна Михайлова.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 06.09.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. Глава Вищої ради порятунку Афганістану Мохаммад Акбар Ага заявив, що  таліби зацікавлені в налагодженні стосунків із Росією, Іраном і Пакистаном. У штаті Шан поблизу кордону з Китаєм сталося бойове зіткнення між ЗС М’янми та Армією національного демократичного альянсу М’янми (MNDAA). Загинуло 23 військовослужбовці армії М’янми.

Читати далі
Усі відео