У Bellingcat розповіли, коли вийде фільм-розслідування про «вагнерівців» (відео)

На фестивалі Mezhyhirya Fest розслідувач Bellingcat Христо Грозєв розповів про те, на якому етапі виробництва знаходиться фільм-розслідування щодо зриву спецоперації з затримання вагнерівців. Він вказав, що українська влада продовжує відмовчуватися про спецоперацію, і відповіді від посадовців вже як півроку доводиться чекати. “Але він (фільм) не дасть відповідь на запитання, чи був там злочинний умисел у скасуванні операції з затримання вагнерівців, чи це було якесь безглузде політичне рішення, або ж не безглузде, але яке ми не розуміємо. Ми говоримо про те, що там відбулося, і про ту сміливу, відчайдушну спецоперацію”, – резумує журналіст.

Читати далі

Приговор всему экономическому блоку нынешней власти

5 сентября 2016-го Министерство финансов сообщило: за июль того же года государственный долг в Украине сократился на $125 млн. 2016-й стал пиковым годом по доле государственного долга к ВВП. Дальше этот процент начал неуклонно снижаться. С учётом того, что сумма долга в гривне незначительно колебалась, нетрудно заметить, какими темпами восстанавливалась после шока 2014-2015 украинская экономика. Увы, восстанавливалась. До самого 2019-го. Когда процесс пошёл в обратном направлении…

Читати далі

Кандидат у міністри з «Ірокезом»

Мережею пронеслася новина, що кандидатом у міністри оборони України розглядають нинішнього голову «Укроборонпрому» Юрія Гусєва. Сміятися закортіло зразу, бо Гусєв – це як раз та сама особа, яка нам пообіцяла український «Ірокез» до дня Незалежності. Ви ескадрилью українських «Ірокезів» на параді в День Незалежності бачили? І не могли побачити. Бо ніякого виробництва нема. Ця історія по-хорошому мусить зацікавити прокуратуру. Бо бажано перевірити, чи не були виділені під «розгортання виробництва» державні кошти, і як ті кошти були витрачені? Чи є підстави підозрювати Гусєва у махінаціях? Так, є.

Читати далі

У Зеленського нарешті є план!

Здавалося б, епохальна подія! 2,5 роки лідер Європи жив без стратегії, програми, плану – і ось, прошу дуже. Виступ Президента і його команди є, презентація Плану в публічному доступі є, перелік «інвестиційних проектів» є. Дивно, що досі жодне поважне українське видання ґрунтовно не розібрало План Трансформації України, який було презентовано паном Зеленським у Вашингтоні. Я їх десь навіть розумію, бо мені теж соромно, але давайте напишемо правду: нами керують бовдури і аферисти, Плану немає, а є дика презентація зі сміттєвим баком проектів, які були зібрані за принципом «а що у вас є?» з усіх міністерств і відомств.

Читати далі

На відновлення костелу Святого Миколая за один день зібрали ₴18 мільйонів

Про це повідомив у Фейсбуці Владислав Чечоткін, засновник компанії Rozetka, яка, серед інших, виділила на ремонт 1 млн грн. Кошти на роботи з відновлення костелу також виділили Monobank, ПриватБанк, Альфа-Банк Україна, Райффайзен Банк, ПУМБ, компанії SD Capital, Нова пошта, Dragon Capital, ENSO і інші. Ще десятки середніх і малих бізнесів, а також чимало пересічних громадян зробили пожертви на відновлення костелу. Костел, перлина Києва, має бути врятований нашими спільними зусиллями!

Читати далі

Україна отримала зі США “інноваційні ліки” проти COVID-19 на $20 мільйонів

В Україну доставлений гуманітарний вантаж зі США, який надано американською благодійною організацією Direct Relief. Вантаж складається з 60 тис флаконів інноваційних лікарських препаратів Bamlanivimab та Etesevimab, що використовуються проти COVID-19. Ліки рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу коронавірусної хвороби, особливо за наявності ризику переходу у важку форму. Direct Relief (Каліфорнія, США) є громадською неприбутковою та неполітичною організацією, яка працює у 60 країнах світу”.

Читати далі

Чарівні мандри хлопчика Вови до американського дідуся. Післямова

Ніщо не віщувало біди. Її й не відбулося. Ніщо не віщувало особливого успіху. Його теж не відбулося. Головний успіх – сам візит і можливість поговорити з тим, хто визначає світову політику. Довгоочікуваний, омріяний Зеленським візит в Білий дім виявився бульбашкою, дорогою туристичною поїздкою коштом платників податків. Нічого не змінилося від того, що Зеленський побував у США, на превеликий жаль. Сподіваємося, що на завершення візиту Зеленський все ж відвідає омріяний Hollywood, де йому вручать Оскар за кращу чоловічу роль першого плану.

Читати далі
Усі відео