Уставшим от войны посвящается

В 711-м году от Рождества Христова предки современных испанцев вкупе с португальцами проиграли последнее сражение с маврами за свою землю. Пиренейский полуостров, как сказали бы сейчас в восточной империи, «вернулся в родную гавань»… А дальше… Вестготы выдохнули, оправились, чутка собрались с силами… и продолжили войну за свою землю. И вели ее 770 лет, которые вошли в историю под красивым, но очень кровавым названием «Реконкиста». 770 лет то затухавших, то возобновлявшихся боев, до последнего сражения за последний эмират мавров – Гранаду. 2 января 1492 года остатки мавров покинули полуостров – кто на кораблях, а кто и на тот свет, в гости к гуриям, то есть с концами в море. Оккупация закончилась. Испанцы и португальцы победили. Мы воюем уже семь с лишним лет. У нас – своя Реконкиста. А значит у оккупантов будет своя Гранада. С гуриями, а скорее, с концами в море.

Читати далі

Ще раз про підпис Джо Байдена, та Як повісити кредит через Дію

Канал Україна зробив короткий репортаж про ці два свіженькі кейси компрометації системи електронних довірчих послуг в Україні. Журналіст Віталій Литвин не полінувався поспілкуватися віч-на-віч із усіма, хто має інформацію по цим двом мега-інцидентам, кожен з яких просто вщент руйнує ось цю систему електронних довірчих послуг. Щоб захиститися від Дії та «дієвих», у нас з вами є лише одна зброя: тиснути на державні органи, вимагати від них правди, примусити їх виконувати покладені на них завдання, а не лише набивати кишені нашими грошима. Інакше «кредит від Дії» та відповідний дзвінок від приємного колектора завтра отримаєте саме Ви. 

Читати далі

Горіхові новини

У зв’язку з сімейними обставинами я кілька днів прожила без без новин… Кожну з цих новин, якщо читати ретроспективно, мозок автоматично відносить до категорії дивних. І ти розумієш, що пояснити це все так, щоб у світі зрозуміли і не сміялися, практично неможливо. Вовки, які надрали зад російському ведмедю, раптом добровільно перетворилися на циркових пуделів, буквально розвернулися у стрибку. Хто в таке повірить? Тому я тут подумала… Я не читатиму новини якийсь час, напевно. Краще я їх писатиму. Наприклад, такі.

Читати далі

Внешняя политика. Штрихи

Если бы у власти был государственник, он бы не отчитывал Меркель и Байдена, не шантажировал Запад сменой внешнеполитического курса, не ныл а с утра до вечера, а делом бы показал, что мы – часть решения цивилизованного мира, а не его проблема. У стран, как у людей, чужое нытьё не любит никто, всем по душе вера в лучшее. Вот вы, женщины, какого мужчину предпочтёте – молодого, но бесхребетного нытика из 95 квартала с ворохом комплексов или энергичного оптимиста 1965 г.р., считающего, что неразрешимых проблем не бывает? Отож… 😉 

Читати далі

«Шукайте справжніх вбивць!». П’ята річниця загибелі журналіста Павла Шеремета

На дебатах перед президентськими виборами 2019 року Зеленський пафосно запитував П. Порошенка: «Чому… підривників автомобіля Шеремета не можуть знайти кілька років?». Сьогодні, в роковини загибелі журналіста Шеремета, Зеленський повинен відповісти за ці слова. Крім того, він повинен відповісти за свої дії, коли з його подачі в СІЗО опинилися троє українських АТОвців і волонтерів – без суду і без належного досудового слідства. Україна чекає «відосіка» Зеленського з поясненням свого вчинку – щоб справу було вирішено за законом, а не примхою Зеленського, через яку невинні люди місяцями сиділи за ґратами.

Читати далі

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном (фото)

Бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS. Літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно. Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті. Перший політ нового безпілотника MIUS варто очікувати у 2023 році.

Читати далі

НАТО шукає нового лідера, в числі кандидатів – Даля Грибаускайте

На пост керівника Альянсу претендують ще два кандидати – експрезидентка Хорватії Колінда Грабар-Кітарович і президентка Естонії Керсті Кальюлайд, мандат якої закінчується в серпні цього року. За даними джерел, наразі обговорюється, що вперше в історії НАТО її генсеком має стати жінка. Водночас у штаб-квартирі вважають, що в умовах безперервного протистояння з Росією пост має зайняти політик зі Східної Європи – в якості “важливого сигналу” для Москви.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 20.07.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. Міністерство оборони  Афганістану на своїй сторінці у Twitter заявило, що Афганські національні сили оборони і безпеки ліквідували за минулу добу 233 бойовика руху «Талібан», ще 88 отримали поранення. США розмістять на військовій базі у Вірджинії частину евакуйованих громадян Афганістану, які надавали сприяння американській місії у країні.

Читати далі

Ломка

Наше суспільство нагадує того самого алкоголіка або наркомана, який відчуває, що щось іде не так, але не може збагнути – що йому робити? Меблі з хати винесені остаточно. Продавати більше нічого. Грошей на кайф – усе менше. Красти або торгувати кафом самому – страшно, посадять. Але й повертатися до сумної буденності, де треба важко працювати та щодня доводити цивілізованим людям, що «я більше не такий» – огидно. І страшно.

Читати далі
Усі відео